Chudí hledali poslední pomoc. Muži z nich vysáli 33 milionů

Hradec Králové - Pět mužů, přes čtyři tisíce poškozených, škoda ve výši téměř 33 milionů korun. Policie dnes konečně ukončila vyšetřování podvodníků, kteří zprostředkovávali nebankovní půjčky a lstí okrádali důvěřivé klienty. Za spáchání podvodu mužům hrozí až desetileté odnětí svobody.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Ilustrační foto
doporučujeme

Banka jim půjčku zakázala, tak viděli svou poslední naději v podobě půjčky nebankovní. Stovky lidí si na internetu našly dotazník, vyplnily ho a veškeré informace s potřebnými údaji odeslaly do společnosti slibující nebankovní služby. V tu chvíli ještě netušily, do jakých sítí se lapají a co pro ně majitelé podvodných firem chystají.

Druhý den potenciálním klientům zavolala operátorka, která potvrdila přijetí žádosti a zaslala smlouvy k podpisu. V těch se mimo jiné zájemci o půjčku zavázali ke zřízení inkasního příkazu ve výši 4 800 korun jakožto odměnu za zřízení půjčky a zároveň svým podpisem stvrdili, že v případě uvedení nepravdivých údajů zaplatí i finanční sankci.

"Lživé údaje bohužel na většině žádostí skutečně byly uvedeny, protože klienti si byli vědomi, že pokud napíší po pravdě výši svého příjmu, nemají šanci půjčku získat. Bez dalšího souhlasu a vědomí klienta si pak podvodné společnosti stahovali z již tak nízkých účtů svých klientů finanční prostředky, aniž by jim jakékoliv zprostředkování k půjčce zajistili," popisuje mluvčí policie Ivana Ježková.

Jeden z iniciátorů zemřel při dopravní nehodě v roce 2011, dalších pět se postupem času ocitlo v hledáčku policie. Muže nakonec usvědčily důkazní materiály, které si nechávali uschované (32 velkých pytlů) a výpovědi zaměstnanců. Ti ve většině případů vůbec neměli tušení o podvodném jednání svých majitelů.

"Hradečtí kriminalisté kompletní spisový materiál včetně zajištěných důkazů předali s návrhem na podání obžaloby pro pět obviněných státnímu zástupci," doplňuje Ježková. Spisový materiál čítá neuvěřitelných 140 000 stran textu.

Loading...
Témata: krimi | podvod
Vstupte do diskuze (1)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Čeští policisté pomohli Němcům objasnit téměř čtvrtstoletí starou vraždu

16.10.2019 20:37 Policisté dopadli v Praze muže, který je podezřelý z 24 let staré dvojnásobné vraždy v německém…

Přepadení pošty v děčínské čtvrti Boletice: Policie má trojici pachatelů

16.10.2019 17:31 Policisté dopadli trojici, která je podle nich za pondělním přepadením pošty v Děčíně. Dva muži a…

Policie vyšetřuje vraždu v Mostě, ze zločinu byl obviněn cizinec

16.10.2019 17:19 Aktualizováno Kriminalisté dnes odpoledne obvinili muže ve středním věku z vraždy v Mostě. Obětí se stal…

Maskovaný muž přepadl poštu v Děčíně, policie vyslýchá svědky

15.10.2019 16:21 Aktualizováno Maskovaný muž přepadl v pondělí krátce před 17:30 poštu v Děčíně - Boleticích ve Studniční ulici.…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama