Chudí hledali poslední pomoc. Muži z nich vysáli 33 milionů

Hradec Králové - Pět mužů, přes čtyři tisíce poškozených, škoda ve výši téměř 33 milionů korun. Policie dnes konečně ukončila vyšetřování podvodníků, kteří zprostředkovávali nebankovní půjčky a lstí okrádali důvěřivé klienty. Za spáchání podvodu mužům hrozí až desetileté odnětí svobody.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Ilustrační foto

Banka jim půjčku zakázala, tak viděli svou poslední naději v podobě půjčky nebankovní. Stovky lidí si na internetu našly dotazník, vyplnily ho a veškeré informace s potřebnými údaji odeslaly do společnosti slibující nebankovní služby. V tu chvíli ještě netušily, do jakých sítí se lapají a co pro ně majitelé podvodných firem chystají.

Druhý den potenciálním klientům zavolala operátorka, která potvrdila přijetí žádosti a zaslala smlouvy k podpisu. V těch se mimo jiné zájemci o půjčku zavázali ke zřízení inkasního příkazu ve výši 4 800 korun jakožto odměnu za zřízení půjčky a zároveň svým podpisem stvrdili, že v případě uvedení nepravdivých údajů zaplatí i finanční sankci.

"Lživé údaje bohužel na většině žádostí skutečně byly uvedeny, protože klienti si byli vědomi, že pokud napíší po pravdě výši svého příjmu, nemají šanci půjčku získat. Bez dalšího souhlasu a vědomí klienta si pak podvodné společnosti stahovali z již tak nízkých účtů svých klientů finanční prostředky, aniž by jim jakékoliv zprostředkování k půjčce zajistili," popisuje mluvčí policie Ivana Ježková.

Jeden z iniciátorů zemřel při dopravní nehodě v roce 2011, dalších pět se postupem času ocitlo v hledáčku policie. Muže nakonec usvědčily důkazní materiály, které si nechávali uschované (32 velkých pytlů) a výpovědi zaměstnanců. Ti ve většině případů vůbec neměli tušení o podvodném jednání svých majitelů.

"Hradečtí kriminalisté kompletní spisový materiál včetně zajištěných důkazů předali s návrhem na podání obžaloby pro pět obviněných státnímu zástupci," doplňuje Ježková. Spisový materiál čítá neuvěřitelných 140 000 stran textu.

Témata: krimi | podvod
Vstupte do diskuze (1)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Gang cizinců znásilnil v Praze turistku, soud vynesl tresty

18.01.2019 15:23 Za znásilnění turistky v hotelu v pražské Náprstkově ulici potrestal Obvodní soud pro Prahu 1…

Nepovolený náklad. Migranti vyskákali u Prahy za jízdy na dálnici

18.01.2019 14:49 Aktualizováno Do Německa proudí přes Českou republiku stále více migrantů, k našim sousedům měla pravděpodobně…

Podnapilý řidič si spletl koleje se silnicí, srážce s vlakem zabránil jen…

16.01.2019 14:36 Pití alkoholu před jízdou se vymstilo dvaapadesátiletému cizinci, který u Mokrovrat na Příbramsku…

Muž se policistům v Prostějově schoval v kanále, prchal 14 hodin

16.01.2019 10:28 Prostějovští policisté pátrali od úterý 14 hodin po jednačtyřicetiletém muži, který se před nimi…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama