Vykutálení pašeráci rozpouštěli kokain ve víně, vydělali balík

Praha - Detektivové Národní protidrogové centrály (NPC) zatnuli tipec osmičlennému pašeráckému gangu, který ve velkém dovážel z Jižní Ameriky kokain. Úkryt pro drogu byl ovšem vskutku originální.

Přidejte svůj názor

Ilustrační foto

"Všichni členové této organizované skupiny jsou českými občany. Kokain zločinci pašovali rozpuštěný v lahvích s vínem. Čistota kokainu se pohybovala mezi 80% až 90 % a byl určen pro český ilegální drogový trh," uvedla mluvčí protidrogové jednotky Barbora Kudláčková.

Zásahová jednotka chytila tři členy gangu v červenci v momentě, kdy "vylepšené" láhve převáželi přes česko-rakouskou hranici. Zbylí pašeráci byli pochytáni v Praze a ve středních Čechách.

Detektivové byli "vinařům" na stopě od loňského léta, ale protože zločinci často měnili trasy, po kterých drogy dováželi, museli policisté úzce spolupracovat s kolegy nejen z Peru, ale i z Francie, Španělska a Rakouska.

"V září 2014 došlo na letišti Jorgeho Chaveze v Limě k zadržení dvou kurýrů, občanů ČR, kteří se z pokusili vyvézt asi 1,5 kila kokainu rozpuštěného ve 4 lahvích vína. V únoru 2015 bylo v zavazadle jednoho českého kurýra na letišti ve Vídni zajištěno rakouskými kolegy 780 gramů kokainu rozpuštěného ve dvou lahvích chilského vína," upřesnila mluvčí.

I navzdory těmto a dalším úspěchům se gangu podařilo do Čech propašovat asi šest kilo velmi kvalitního kokainu, který se dá kllidně rozředit i na dvojnásobný nebo trojnásobný objem.

"Kurýři lahve předávali hlavnímu organizátorovi, který nejdříve z roztoku extrahoval kokain, který dále naředil a distribuoval síti movitých zákazníků. Pro hlavu gangu představovala tato nelegální činnost jediný zdroj obživy. Do trestné činnosti byla zapojena i jeho manželka a syn, kteří ještě provozovali soukromou mateřskou školku," překvapila Kudláčková.

Policisté při zátahu kromě 1300 gramů kokainu zabavili i několik nelegálně držených zbraní včetně dvou brokovnic a také tři luxusní auta. Detektivové odhadují, že si gang přišel minimálně na 50 milionů korun a to je samozřejmě řeč jen o kokainu, o kterém policisté vědí.

Všem osmi dosud zatčeným členům gangu hrozí tvrdé tresty - od deseti do osmnácti let. To je na chlup stejná sazba jako za vraždu.

Témata: krimi | Drogy | Pašeráctví
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Podnapilý řidič si spletl koleje se silnicí, srážce s vlakem zabránil jen…

16.01.2019 14:36 Pití alkoholu před jízdou se vymstilo dvaapadesátiletému cizinci, který u Mokrovrat na Příbramsku…

Muž se policistům v Prostějově schoval v kanále, prchal 14 hodin

16.01.2019 10:28 Prostějovští policisté pátrali od úterý 14 hodin po jednačtyřicetiletém muži, který se před nimi…

Ostravští policisté pátrají po příčné flétně, stojí 140 tisíc korun

15.01.2019 13:01 Krádež příčné flétny za zhruba 140.000 korun vyšetřují ostravští policisté. Přišla o ni…

Vražda v Pardubicích: Opilec při hádce pobodal svého otce, ten zraněním…

15.01.2019 11:56 Policie obvinila z vraždy devětadvacetiletého muže, který podle ní v pátek 11. ledna v opilosti v…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama