Muž se dostal za nepřekonatelné zábrany Nuseláku a chtěl skočit

Praha - Smutným rekordmanem se stal muž, kterému se v úterý v noci podařilo dostat za zábranami až do poloviny pražského Nuselského mostu. Skok mu nakonec rozmluvila policejní vyjednavačka a vytáhli ho na laně hasiči. Tak daleko se ve svém počínání nedostal žádný ze sebevrahů od instalace nového zabezpečení mostu v roce 2007.

Přidejte svůj názor

Ilustrační foto

Záchranná akce začala krátce před 23. hodinou. Muž středního věku zatelefonoval na tísňovou linku, že je na Nuselském mostě a skočí dolů.

K překvapení všech byl asi v polovině mostu za zábranami, které se od jejich vylepšení před osmi lety nepodařilo nikomu překonat.

Muž stál na okraji římsy a rukama se přidržoval zábradlí. Pod ním se rozprostírala více než čtyřicetimetrová hlubina, kde vyhasl život stovek lidí ještě v době, kdy se Nuseláku přezdívalo most sebevrahů.

Na místo dorazili kromě policistů a záchranářů i hasiči. Chodník přes most byl uzavřen. Nastala chvíle pro policejní vyjednavačku.

Ta s nešťastníkem navázala kontakt a podařilo se jí mu skok rozmluvit. K muži se tak po hodině mohl na laně připevněném k vysokozdvižné plošině spustit jeden z hasičů. Uvázal ho na druhé lano a společně byli vytaženi do bezpečí.

Zachráněného si převzali zdravotníci a převezli ho do specializovaného zařízení.

Jak se ukázalo, ani tento muž zábrany zřejmě nepřelezl. Na vnější okraj mostu se s největší pravděpodobností dostal po lešení na jeho začátku a krok sun krok pokračoval po římse zhruba dvě stě metrů doprostřed.

Témata: krimi | sebevražda
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Gang cizinců znásilnil v Praze turistku, soud vynesl tresty

18.01.2019 15:23 Za znásilnění turistky v hotelu v pražské Náprstkově ulici potrestal Obvodní soud pro Prahu 1…

Nepovolený náklad. Migranti vyskákali u Prahy za jízdy na dálnici

18.01.2019 14:49 Aktualizováno Do Německa proudí přes Českou republiku stále více migrantů, k našim sousedům měla pravděpodobně…

Podnapilý řidič si spletl koleje se silnicí, srážce s vlakem zabránil jen…

16.01.2019 14:36 Pití alkoholu před jízdou se vymstilo dvaapadesátiletému cizinci, který u Mokrovrat na Příbramsku…

Muž se policistům v Prostějově schoval v kanále, prchal 14 hodin

16.01.2019 10:28 Prostějovští policisté pátrali od úterý 14 hodin po jednačtyřicetiletém muži, který se před nimi…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama