Parašutista se zřítil na zahradu u Klatov. Zůstala po něm díra v zemi

Klatovy - Při seskoku se muži na Klatovsku neotevřel ani jeden z padáků a z výšky půl kilometru letěl volným pádem. Dopadl do blízké vesnice na zahradu jednoho z domů. Na místě byl mrtvý.

Přidejte svůj názor 6 komentářů

371
doporučujeme

U letiště v Klatovech zemřel parašutista. Při seskoku z půlkilometrové výšky se mu neotevřel hlavní ani záložní padák a dopadl asi 300 metrů od letiště přímo do vsi před okny jednoho z domu.

"Já v tom domě opravoval satelit a najednou se ozvala strašlivá rána. Tělo dopadlo přímo před okno do zahrady,"  vypověděl otřesený svědek. "Vypadalo to, jako kdyby dopadlo na trampolínu, protože ho to vyhodilo zpět do vzduchu a na místě dopadu zůstala v zemi prohlubeň," popsal děsivou událost.

Příčina nehody zatím není známá, totožnost parašutisty už ano. "Jedná se o cizince z Nizozemska ve věku 49 let. Na místě jsou kriminalisté a pracovníci Úřadu pro vyšetřování leteckých nehod. Příčinu nehody šetříme," uvedla policejní mluvčí Jana Tomková.

Problém měl přitom na letišti ještě další paršutista, podle výpovědí se oběma zamotaly padáky. "Jeden  měl myslím jako závadu šňůru přes vrchlík a druhý podle mě vypustil záložní padák přímo do hlavního. Ten druhý neměl sebemenší šanci přežít a letěl jako kámen támhle do vsi!" ukazoval další svěděk.

Na letišti v Klatovech se stalo už několik smrtelných úrazů parašutistů, naposledy tady zemřel v polovině května parašutista z Dánska. Letiště je totiž populární kvůli extrémní disciplíně swooping.

Při něm se před přistáním provádí takzvané narychlení padáku, pilot výraznou otáčkou prudce ztratí výšku a získá ještě větší rychlost. Po srovnání padáku pak letí jen ve výšce metrů vodorovně se zemí. Ve swoopingu se na klatovském letišti pořádají v posledních letech i mezinárodní závody.

Loading...
Vstupte do diskuze (6)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Německá policie pronásledovala podezřelé auto, řidič ujel až do Česka

18.07.2019 13:21 Přes hranici až do Česka pronásledovala ve středu večer německá policie podezřelé auto s přívěsným…

Trojici z Jihlavy hrozí roky vězení, psa použili jako zbraň

18.07.2019 11:17 Jihlavská policie obvinila mladíka a dvě dívky, kteří použili psa jako zbraň. Poštvali ho na…

Muži dle policie napadli učitele, synovi jednoho z nich hrozila pětka na…

18.07.2019 10:51 Policie obvinila dva muže z napadení učitele jedné ze středních škol na Královéhradecku. Pedagoga…

Neznámý pachatel nastražil na koleje v Poříčí past, policie po něm pátrá

18.07.2019 09:48 Policisté pátrají po neznámém pachateli, který v úterý nastražil dřevěný kolík a hromádky kamení na…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama