Parašutista se zřítil na zahradu u Klatov. Zůstala po něm díra v zemi

Klatovy - Při seskoku se muži na Klatovsku neotevřel ani jeden z padáků a z výšky půl kilometru letěl volným pádem. Dopadl do blízké vesnice na zahradu jednoho z domů. Na místě byl mrtvý.

Přidejte svůj názor 6 komentářů

371

U letiště v Klatovech zemřel parašutista. Při seskoku z půlkilometrové výšky se mu neotevřel hlavní ani záložní padák a dopadl asi 300 metrů od letiště přímo do vsi před okny jednoho z domu.

"Já v tom domě opravoval satelit a najednou se ozvala strašlivá rána. Tělo dopadlo přímo před okno do zahrady,"  vypověděl otřesený svědek. "Vypadalo to, jako kdyby dopadlo na trampolínu, protože ho to vyhodilo zpět do vzduchu a na místě dopadu zůstala v zemi prohlubeň," popsal děsivou událost.

Příčina nehody zatím není známá, totožnost parašutisty už ano. "Jedná se o cizince z Nizozemska ve věku 49 let. Na místě jsou kriminalisté a pracovníci Úřadu pro vyšetřování leteckých nehod. Příčinu nehody šetříme," uvedla policejní mluvčí Jana Tomková.

Problém měl přitom na letišti ještě další paršutista, podle výpovědí se oběma zamotaly padáky. "Jeden  měl myslím jako závadu šňůru přes vrchlík a druhý podle mě vypustil záložní padák přímo do hlavního. Ten druhý neměl sebemenší šanci přežít a letěl jako kámen támhle do vsi!" ukazoval další svěděk.

Na letišti v Klatovech se stalo už několik smrtelných úrazů parašutistů, naposledy tady zemřel v polovině května parašutista z Dánska. Letiště je totiž populární kvůli extrémní disciplíně swooping.

Při něm se před přistáním provádí takzvané narychlení padáku, pilot výraznou otáčkou prudce ztratí výšku a získá ještě větší rychlost. Po srovnání padáku pak letí jen ve výšce metrů vodorovně se zemí. Ve swoopingu se na klatovském letišti pořádají v posledních letech i mezinárodní závody.

Vstupte do diskuze (6)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

GIBS obvinila policistu a dva muže, chtěli prodat roh nosorožce v Asii

14.12.2018 10:14 Generální inspekce bezpečnostních sborů (GIBS) obvinila policistu z krajského ředitelství v Praze a…

Policie pátrá po původu utěrek, ležely u zavražděného na Českokrumlovsku

13.12.2018 14:01 Kriminalisté pátrají po původu utěrek, které ležely u zavražděného muže, jehož tělo nalezli lidé…

Žena, jejíž tělo se našlo v Teplicích, byla zavražděna. Policie hledá…

13.12.2018 09:51 Žena, jejíž tělo našel svědek ve středu ráno v Teplicích, byla zavražděna. Potvrdila to soudní…

Češka naletěla sňatkovému podvodníkovi, sliboval lásku a ropný vrt

12.12.2018 16:56 Žena naletěla podle policie sňatkovému podvodníkovi. Muž jí sliboval lásku a ropný vrt ve Spojených…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama