O prázdninách zemřelo při nehodách už 149 lidí

Praha - O letních prázdninách zemřelo na českých silnicích už 149 lidí. Obětí je o 17 víc než loni, kdy přišlo za prázdniny o život 132 lidí, vyplývá z policejních statistik a informací ČTK. Nejtragičtějším dnem prázdnin i celého roku zůstává 23. červenec, kdy při dopravních nehodách zemřelo deset lidí.

Přidejte svůj názor

Ilustrační fotografie

 V červenci na silnicích v Česku zahynulo 83 lidí a dalších 66 zatím v srpnu. Ve druhém prázdninovém měsíci je dosud nejhorším dnem 14. srpen se sedmi oběťmi na životech.

Podle dopravní policie se na negativní bilanci mohlo projevit dlouhotrvající horké a slunečné počasí, které způsobilo únavu a nepozornost řidičů. O prázdninách se navíc na komunikacích pohybuje větší počet motocyklistů, cyklistů i chodců.

Zatím poslední smrtelná nehoda se stala v noci na dnešek na Žďársku, při níž zemřel řidič a pět dalších lidí se těžce zranilo.

Policie se tradičně chystá na závěr prázdnin, kdy kvůli hromadnému návratu lidí domů posiluje hlídky na hlavních či nebezpečných komunikacích. "Každoročně zvyšujeme ke konci prázdnin dohled nad silnicemi. Nasazujeme jak příslušníky dopravní, tak pořádkové policie," řekl ČTK mluvčí policejního prezidia David Schön.

Podle něj ale poslední víkend před koncem prázdnin nakonec výrazné komplikace nepřinesl. Přestože policie evidovala zvýšený provoz na hlavních tazích do Prahy, dlouhé kolony se na tuzemských silnicích netvořily. Výjimkou byl navečer opravovaný úsek mezi Brnem a Vyškovem, doplnil mluvčí Ústředního automotoklubu (ÚAMK) Petr Vomáčka. Řada lidí nejspíš v neděli silný provoz očekávala a vyrazila buď dříve, nebo naopak později, čímž se dopravní tok rozvolnil. Roli mohlo hrát i to, že děti půjdou do školy až v úterý, část řidičů se tak bude z dovolených vracet až po víkendu, dodal.

Kromě rozestavěného úseku D1 komplikovala během víkendu dopravu u moravské metropole řada dalších uzavírek, například R52 ve směru na Mikulov. "Situace byla extrémní v pátek. To jsme řešili i smrtelnou dopravní nehodu," uvedla brněnská policejní mluvčí Andrea Straková. Dnešní situace tak ve srovnání s pátkem byla klidnější.

Témata: Dopravní nehody
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Podnapilý řidič si spletl koleje se silnicí, srážce s vlakem zabránil jen…

16.01.2019 14:36 Pití alkoholu před jízdou se vymstilo dvaapadesátiletému cizinci, který u Mokrovrat na Příbramsku…

Muž se policistům v Prostějově schoval v kanále, prchal 14 hodin

16.01.2019 10:28 Prostějovští policisté pátrali od úterý 14 hodin po jednačtyřicetiletém muži, který se před nimi…

Ostravští policisté pátrají po příčné flétně, stojí 140 tisíc korun

15.01.2019 13:01 Krádež příčné flétny za zhruba 140.000 korun vyšetřují ostravští policisté. Přišla o ni…

Vražda v Pardubicích: Opilec při hádce pobodal svého otce, ten zraněním…

15.01.2019 11:56 Policie obvinila z vraždy devětadvacetiletého muže, který podle ní v pátek 11. ledna v opilosti v…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama