O prázdninách zemřelo při nehodách už 149 lidí

Praha - O letních prázdninách zemřelo na českých silnicích už 149 lidí. Obětí je o 17 víc než loni, kdy přišlo za prázdniny o život 132 lidí, vyplývá z policejních statistik a informací ČTK. Nejtragičtějším dnem prázdnin i celého roku zůstává 23. červenec, kdy při dopravních nehodách zemřelo deset lidí.

Přidejte svůj názor

Ilustrační fotografie
doporučujeme

 V červenci na silnicích v Česku zahynulo 83 lidí a dalších 66 zatím v srpnu. Ve druhém prázdninovém měsíci je dosud nejhorším dnem 14. srpen se sedmi oběťmi na životech.

Podle dopravní policie se na negativní bilanci mohlo projevit dlouhotrvající horké a slunečné počasí, které způsobilo únavu a nepozornost řidičů. O prázdninách se navíc na komunikacích pohybuje větší počet motocyklistů, cyklistů i chodců.

Zatím poslední smrtelná nehoda se stala v noci na dnešek na Žďársku, při níž zemřel řidič a pět dalších lidí se těžce zranilo.

Policie se tradičně chystá na závěr prázdnin, kdy kvůli hromadnému návratu lidí domů posiluje hlídky na hlavních či nebezpečných komunikacích. "Každoročně zvyšujeme ke konci prázdnin dohled nad silnicemi. Nasazujeme jak příslušníky dopravní, tak pořádkové policie," řekl ČTK mluvčí policejního prezidia David Schön.

Podle něj ale poslední víkend před koncem prázdnin nakonec výrazné komplikace nepřinesl. Přestože policie evidovala zvýšený provoz na hlavních tazích do Prahy, dlouhé kolony se na tuzemských silnicích netvořily. Výjimkou byl navečer opravovaný úsek mezi Brnem a Vyškovem, doplnil mluvčí Ústředního automotoklubu (ÚAMK) Petr Vomáčka. Řada lidí nejspíš v neděli silný provoz očekávala a vyrazila buď dříve, nebo naopak později, čímž se dopravní tok rozvolnil. Roli mohlo hrát i to, že děti půjdou do školy až v úterý, část řidičů se tak bude z dovolených vracet až po víkendu, dodal.

Kromě rozestavěného úseku D1 komplikovala během víkendu dopravu u moravské metropole řada dalších uzavírek, například R52 ve směru na Mikulov. "Situace byla extrémní v pátek. To jsme řešili i smrtelnou dopravní nehodu," uvedla brněnská policejní mluvčí Andrea Straková. Dnešní situace tak ve srovnání s pátkem byla klidnější.

Loading...
Témata: Dopravní nehody
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Zloději vykradli klenotnictví v Brně, mříž vytrhli autem. Policie žádá…

21.10.2019 17:36 Aktualizováno Jen několik minut trvalo dnes ráno po 4:00 vykradení klenotnictví v centru Brna. Čtyři maskovaní…

Surové napadení v Praze: Dva šestnáctiletí cizinci pobodali muže

21.10.2019 12:11 Policisté podezřívají dva šestnáctileté mladíky z toho, že minulý pátek v Praze 2 po slovním…

V Mostě vraždil cizinec, tvrdí policie. Soud ho poslal do vazby

17.10.2019 18:03 Policie obvinila z pondělní vraždy v Mostě spolubydlícího oběti. Soud ho dnes poslal do vazby.

Čeští policisté pomohli Němcům objasnit téměř čtvrtstoletí starou vraždu

16.10.2019 20:37 Policisté dopadli v Praze muže, který je podezřelý z 24 let staré dvojnásobné vraždy v německém…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama