Z nemocnice utekla žena, je nakažená vážnou chorobou

Praha - Policie pátrá po ženě, která v pátek utekla z Thomayerovy nemocnice v Praze. Bulharka Maria Kaleva byla hospitalizována po půlnoci s vysoce nakažlivou tuberkulózou. Z nemocnice ale utekla a pak se po ní slehla zem.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Ilustrační foto
doporučujeme

"Pátrání po této bulharsky hovořící ženě stěžuje to, že při hospitalizaci neuvedla žádné kontaktní údaje, tedy ani adresu přechodného, nebo trvalého bydliště v ČR, či mobilní telefonní číslo. Navíc po celou dobu hospitalizace komunikovala pouze v rodném jazyce," řekl mluvčí pražské policie Tomáš Hulan.

"Prvotní zjištění vypovídají o tom, že by se hledaná mohla pokusit vycestovat z České republiky, nicméně dokud tato domněnka nebude relevantně potvrzena, musíme pracovat s tím, že se stále zdržuje na našem území," dodal Hulan.

Policie tak varuje všechny, kteří s danou ženou (foto zde) přišly do styku. Pokud jste se s pacientkou setkali, měli byste okamžitě informoval záchrannou službu nebo sami zamířit do nejbližšího zdravotnického zařízení. Hrozí totiž vysoké riziko nákazy.

"Apelujeme na každého, kdo by s touto ženou přišel do kontaktu, nebo by věděl, kde se hledaná momentálně zdržuje či pohybuje, nechť policii tyto informace předá prostřednictvím linky tísňového volání 158," vyzval Tomáš Hulan.

Loading...
Vstupte do diskuze (1)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Policie hledá chlapce (14), utekl oknem v jídelně z dětského domova

22.04.2019 21:22 Jihočeská policie pátrá po čtrnáctiletém chlapci, který dnes utekl z dětského domova v Boršově nad…

Z psychiatrické léčebny Lnáře uprchl pacient, může být nebezpečný

22.04.2019 20:18 Z psychiatrické léčebny Lnáře na Strakonicku dnes uprchl dvacetiletý pacient Miroslav Zeman. Bez…

Pražští policisté pátrají po 55letém muži, zřejmě se chce zabít

22.04.2019 20:10 Pražští policisté hledají od dnešního odpoledne Josefa Kadlečka, který chce zřejmě spáchat…

Německá seniorka se ztratila na Liberecku. Policie pátrá i v krmelcích,…

22.04.2019 13:25 Aktualizováno Policie na Liberecku pátrá po ztracené německé seniorce. Sedmašedesátiletá žena se s přítelem…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama