Kudráč, který rozdupal hlavu muži, řval: Všichni se na mě vy...

Liberec - Peter Kudráč, odsouzený k patnáctiletému trestu za ubití libereckého bezdomovce Emila Jánošíka, byl dnes opět před soudem. Stále se domáhá znovuotevření svého případu. Klíčem k jeho osvobození má být nový svědek a záznamy z kamerového systému.

Přidejte svůj názor

Soudy, ilustrační fotografie

Kudráč veřejnost zaujal hlavně svými emotivními vystoupeními vůči soudkyni, novinářům i veřejnosti. Dnes se pro změnu pasoval i do role moderátora. "Trvám na tom, aby mi byl puštěnej kamerovej systém, abyste se na to podívala vy, já, pan kameraman a tady veřejnost," hřímal Kudráč.

Kudráč je odsouzený za to, že v létě před čtyřmi lety zabil bezdomovce Jánošíka. Chtěl peníze na pivo a prohledával ho. Jánošík mu začal nadávat a to Kudráče rozzuřilo. Vrátil se a ubil ho. Později měl umírajícího muže zapálit, aby zakryl stopy. To už mu ale nikdo nedokázal.

Kudráč je ale odsouzený za ubití, že bezdomovce zbil, k tomu se přiznal. "A to, že jsem se k tomu doznal, tak to bylo pod silným psychickým nátlakem. Já jsem z toho byl v šoku. Já jsem na sebe řekl to, co není pravda," řekl v minulosti obžalovaný.

Teď se pokouší o obnovu procesu a shání svědky, kteří by mu dokázali, že oběť zapálil někdo jiný. Jenže svědek, který to viděl z vlaku jedoucího kolem, mu moc nepomohl. "Já jsem viděl oheň u toho sloupu a byl tam člověk přehnutej zády ke mně. A vedle toho sloupu bylo opřené kolo," řekl svědek Zdeněk Papež.

Kudráč dnes střídal nálady, chvíli se dojímal, vzápětí se zlobil. "Myslím si, že máte srdíčko na pravém místě, paní soudkyně. Na mě se s prominutím každej vysral, celá rodina, protože mě mají za vraha," zkoušel to Kudráč. Soudkyně nakonec jednání odročila. Zda bude Kudráčův soud obnoven, nebo si odsedí patnáctiletý trest, bude jasné v půlce září.

Témata: soudy | Vražda | Bezdomovci
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

GIBS obvinila policistu a dva muže, chtěli prodat roh nosorožce v Asii

14.12.2018 10:14 Generální inspekce bezpečnostních sborů (GIBS) obvinila policistu z krajského ředitelství v Praze a…

Policie pátrá po původu utěrek, ležely u zavražděného na Českokrumlovsku

13.12.2018 14:01 Kriminalisté pátrají po původu utěrek, které ležely u zavražděného muže, jehož tělo nalezli lidé…

Žena, jejíž tělo se našlo v Teplicích, byla zavražděna. Policie hledá…

13.12.2018 09:51 Žena, jejíž tělo našel svědek ve středu ráno v Teplicích, byla zavražděna. Potvrdila to soudní…

Češka naletěla sňatkovému podvodníkovi, sliboval lásku a ropný vrt

12.12.2018 16:56 Žena naletěla podle policie sňatkovému podvodníkovi. Muž jí sliboval lásku a ropný vrt ve Spojených…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama