Kudráč, který rozdupal hlavu muži, řval: Všichni se na mě vy...

Liberec - Peter Kudráč, odsouzený k patnáctiletému trestu za ubití libereckého bezdomovce Emila Jánošíka, byl dnes opět před soudem. Stále se domáhá znovuotevření svého případu. Klíčem k jeho osvobození má být nový svědek a záznamy z kamerového systému.

Přidejte svůj názor

Soudy, ilustrační fotografie
doporučujeme

Kudráč veřejnost zaujal hlavně svými emotivními vystoupeními vůči soudkyni, novinářům i veřejnosti. Dnes se pro změnu pasoval i do role moderátora. "Trvám na tom, aby mi byl puštěnej kamerovej systém, abyste se na to podívala vy, já, pan kameraman a tady veřejnost," hřímal Kudráč.

Kudráč je odsouzený za to, že v létě před čtyřmi lety zabil bezdomovce Jánošíka. Chtěl peníze na pivo a prohledával ho. Jánošík mu začal nadávat a to Kudráče rozzuřilo. Vrátil se a ubil ho. Později měl umírajícího muže zapálit, aby zakryl stopy. To už mu ale nikdo nedokázal.

Kudráč je ale odsouzený za ubití, že bezdomovce zbil, k tomu se přiznal. "A to, že jsem se k tomu doznal, tak to bylo pod silným psychickým nátlakem. Já jsem z toho byl v šoku. Já jsem na sebe řekl to, co není pravda," řekl v minulosti obžalovaný.

Teď se pokouší o obnovu procesu a shání svědky, kteří by mu dokázali, že oběť zapálil někdo jiný. Jenže svědek, který to viděl z vlaku jedoucího kolem, mu moc nepomohl. "Já jsem viděl oheň u toho sloupu a byl tam člověk přehnutej zády ke mně. A vedle toho sloupu bylo opřené kolo," řekl svědek Zdeněk Papež.

Kudráč dnes střídal nálady, chvíli se dojímal, vzápětí se zlobil. "Myslím si, že máte srdíčko na pravém místě, paní soudkyně. Na mě se s prominutím každej vysral, celá rodina, protože mě mají za vraha," zkoušel to Kudráč. Soudkyně nakonec jednání odročila. Zda bude Kudráčův soud obnoven, nebo si odsedí patnáctiletý trest, bude jasné v půlce září.

Loading...
Témata: soudy | Vražda | Bezdomovci
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Německá policie pronásledovala podezřelé auto, řidič ujel až do Česka

18.07.2019 13:21 Přes hranici až do Česka pronásledovala ve středu večer německá policie podezřelé auto s přívěsným…

Trojici z Jihlavy hrozí roky vězení, psa použili jako zbraň

18.07.2019 11:17 Jihlavská policie obvinila mladíka a dvě dívky, kteří použili psa jako zbraň. Poštvali ho na…

Muži dle policie napadli učitele, synovi jednoho z nich hrozila pětka na…

18.07.2019 10:51 Policie obvinila dva muže z napadení učitele jedné ze středních škol na Královéhradecku. Pedagoga…

Neznámý pachatel nastražil na koleje v Poříčí past, policie po něm pátrá

18.07.2019 09:48 Policisté pátrají po neznámém pachateli, který v úterý nastražil dřevěný kolík a hromádky kamení na…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama