Rozpory v Kramného výpovědi? Takto ho zpražila soudkyně

Praha – Od čtvrtka pokračuje soud s Petrem Kramným (37), který měl podle obžaloby na dovolené v Egyptě zavraždit svou ženu Moniku (†36) a dceru Kláru (†8). Před soudem vypovídalo více než 30 svědků. Čím se Kramný snažil přesvědčit soudkyni, že svou rodinu nezabil?

Přidejte svůj názor 3 komentáře

Petr Kramný

Proti Kramnému vypovídala třeba jeho sestra Lenka, podle které její bratr ženu a dceru zabil. Sám Kramný byl podle svých slov překvapen, že mluvila o jeho agresivitě a problémovosti. „Bylo to účelové. V mládí jsme vycházeli dobře," cituje obviněného server Blesk.cz.

Celý proces je prý veden proti němu. Už teď Kramný podle svých slov cítí, že bude odsouzen a že mu nezbývá nic jiného, než se odvolat. „Senát je proti mně zaujatý," tvrdí údajný vrah své rodiny.

Znalci mimo jiné vyvrátili Kramného verzi o tom, že bylo všem špatně. Jako důvod smrti ženy a dívky určili zásah elektrickým proudem, který byl úmyslný.

„Zvraceli jsme a měli průjem. Bylo by hloupé vraždit elektřinou a předstírat nevolnost. Proč jsem tedy po údajné vraždě neodešel na bar či do města a netvrdil, že jsem je již našel mrtvé? Vše mám podle obžaloby připravené. Proč jsem si nenachystal toto?" oponoval podle serveru Kramný.

Nesrovnalosti nastaly i v případě posledního rozhovoru Kramného s dcerou. Podle lékařů musela dívka zemřít nejpozději v 17:30, Kramný ale uvedl, že s ní ještě v devět hodin mluvil. U soudu si pak tento rozpor uvědomil a raději mlčel. „Takže vy si tady poměrně detailně vzpomínáte, ale nedokážete říct, kdy jste naposledy viděl nějaký projev dcery," cituje server reakci soudkyně.

Kramný se brání mimo jiné tím, že kdyby svým „holkám" ublížil, hned by se přiznal, protože by se raději sám zabil. „„Prožívám bolest. Do toho jsem v abnormálním stresu, protože musím vysvětlovat něco, co jsem neudělal. Když přemýšlím, tak mám možná onen divný výraz," tvrdí obviněný.

Připustil také, že příčinou smrti by mohl být elektrický proud. „Pokud je možné zabít elektrickým proudem během pár sekund, je možné, abych usnul na záchodě a mezitím to někdo udělal," uvedl také.

Vstupte do diskuze (3)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Cizinec v kradeném mercedesu prchal z Česka. Najížděl do policistů, museli…

15.12.2018 13:15 Soud dnes poslal do vazby osmadvacetiletého cizince, který kradeným mercedesem na Náchodsku…

Policisté pátrají po 15leté dívce z Karlových Varů. Vyhrožovala, že si…

15.12.2018 12:47 Kriminalisté pátrají po pohřešované patnáctileté Valentině Vaculové z Karlových Varů. V pátek…

Policie našla hledanou dívku z Prahy, po druhé stále pátrá

15.12.2018 10:26 Policie dnes ráno nalezla pohřešovanou dvanáctiletou dívku z Prahy 4, po které od pátku pátrala.…

GIBS obvinila policistu a dva muže, chtěli prodat roh nosorožce v Asii

14.12.2018 10:14 Generální inspekce bezpečnostních sborů (GIBS) obvinila policistu z krajského ředitelství v Praze a…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama