Lupiči z klenotnictví v Uherském Hradišti stále unikají, policie prosí veřejnost o pomoc

Uherské Hradiště - Lupiče, kteří v úterý přepadli klenotnictví v ulici Hradební v centru Uherského Hradiště, se stále nedaří dopadnout. Policie proto žádá veřejnost o pomoc.

Přidejte svůj názor

Ilustrační foto

"Pachatelé vešli do prodejny v motorkářském oblečení s helmami na hlavách. Prodavačku jejich příchod vyděsil natolik, že rovnou začala křičet o pomoc. Pachatelé neváhali a do připravené tašky házeli celá plata se zbožím. Mezitím ke dveřím prodejny přiběhli dva muži, kteří si všimli pachatelů, jak vcházejí dovnitř a celá situace se jim zdála podivná," uvedla policejní mluvčí Milena Šabatová.

Oba zmínění muži poté drželi dveře, které ale lupiči rozbili. Sklo poranilo jednoho z mužů, druhému se podařilo pachatelům vytrhnout tašku s lupem. "Poté ale zazněl výstřel a došlo k poranění i druhého muže. Pachatelé měli před prodejnou zaparkovanou motorku žluté barvy, na kterou nasedli a z místa činu ujeli pravděpodobně směrem na Brno," doplnila Šabatová.

Zraněný muž byl převezen do Uherskohradišťské nemocnice s vážným poraněním dolní končetiny. Druhý muž byl převezen do zlínské nemocnice.

Taška s ukradeným zbožím zůstala na místě. "Není ale prozatím jasné, zda to byla jediná taška, se kterou chtěli pachatelé ujet. Kriminalisté touto cestou prosí veřejnost o pomoc při pátrání. Zároveň varujeme veřejnost, aby se nikdo nepokoušel ozbrojené osoby sám zadržet," uzavřela Šabatová.

Témata: krimi | přepadení
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Nepovolený náklad. Migranti vyskákali u Prahy za jízdy na dálnici

18.01.2019 14:49 Aktualizováno Do Německa proudí přes Českou republiku stále více migrantů, k našim sousedům měla pravděpodobně…

Podnapilý řidič si spletl koleje se silnicí, srážce s vlakem zabránil jen…

16.01.2019 14:36 Pití alkoholu před jízdou se vymstilo dvaapadesátiletému cizinci, který u Mokrovrat na Příbramsku…

Muž se policistům v Prostějově schoval v kanále, prchal 14 hodin

16.01.2019 10:28 Prostějovští policisté pátrali od úterý 14 hodin po jednačtyřicetiletém muži, který se před nimi…

Ostravští policisté pátrají po příčné flétně, stojí 140 tisíc korun

15.01.2019 13:01 Krádež příčné flétny za zhruba 140.000 korun vyšetřují ostravští policisté. Přišla o ni…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama