Proces roku pokračuje: Co dosud zaznělo u soudu s Kramným

Ostrava - Ve čtvrtek u Krajského soudu v Ostravě pokračuje proces s Petrem Kramným, který je obžalovaný z vraždy manželky a dcery na dovolené v egyptské Hurghadě. V první etapě soudního líčení vypovídali příbuzní a přátelé rodiny a také soudní znalci. Připomeňme si, kdo se u soudu objevil a co zásadního už zaznělo.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Petr Kramný
doporučujeme

Kramný v soudní síni stanul kvůli složitému vyšetřování až téměř dva roky poté, co Monika s Klárkou záhadně zahynuly na letní dovolené v Egyptě.

Už ve čtvrtek mají na lavici svědků usednout další přátelé rodiny Kramných, delegátka cestovní kanceláře nebo údajný slovenský milenec Moniky Kramné.

TÝDEN PRVNÍ

V soudní síni nezaznělo nic, co by co by potvrzovalo, že vraždil Petr Kramný. Na druhou stranu ale řada výpovědí rozmetala některá jeho tvrzení.

Více než dvě hodiny Petr Kramný líčil, že byli šťastnou rodinou a Monika a Klára se něčím v Egyptě otrávily. U křížového výslechu mu ale docházela slova a ztrácel jistotu. Pralo se i špinavé rodinné prádlo. Kramného sestra je přesvědčená, že je vrah.

"Když jsem bratra potkala před domem rodičů a z očí do očí jsem se ho zeptala, jak to mohl udělat, tak se mi vysmál a řekl, že nejsou žádné důkazy," šokovala Kramného sestra Lenka plnou soudní síň.

Matka naopak syna hájila. Výpovědi kamarádů a kolegů z práce mu také nepomohly. Jeden z nich Kramnému pomáhal s prodejem šperků manželky jen pár dní po návratu z Egypta.

Kamarádka Moniky Denisa Bartoková pak rozbila verzi o šťastném manželství. Vylíčila, že Monika měla poměr s jejím bývalým přítelem a Kramný o tom věděl. V podobném duchu vypovídal i jeho kamarád Petr Kanči.

TÝDEN DRUHÝ

Co den, to další rána pro obhajobu Kramného. Na řadu přišli soudní znalci. Ti naprosto rozcupovali Kramného verzi o otravě.

"Podle našich závěrů není možná žádná jiná eventualita příčiny smrti - jen zásah elektrickým proudem," uvedl znalec Marek Dokoupil. Toxikoložka Marie Staňková zase řekla, že Monika a Klárka v těle žádné jedy neměly.

Zásah proudem mají potvrzovat popáleniny na těle Moniky. Velmi důležitá byla i výpověď polské turistky, kterou Kramný osudné ráno žádal o pomoc. Byla první, kdo viděl mrtvé. Ne Kramný, ale ona vyhledala pomoc.

"Přišlo mi divné, že muž bouchal na mě, i když měl volat hotelový personál. Navíc byl velice klidný, neprojevoval nějaké emoce. Přitom to bylo děsivé," vypověděla turistka. Pak dodala, že v pokoji byl hnilobný zápach, jako kdyby tam těla ležela delší dobu.

Poslední den líčení obhajoba vytáhla trumf - znalce, který měl vyvrátit závěry soudních patologů, ale příliš přesvědčivě nepůsobil. Naopak vypadal zmateně a nepřipraveně, závěry navíc dělal takříkajíc od stolu.

Loading...
Vstupte do diskuze (1)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Španělská policie rozbila dva drogové gangy, zatýkalo se i v Praze

20.09.2019 16:39 Španělské bezpečnostní složky oznámily, že se jim podařilo rozbít dvě organizované zločinecké…

Lupič ohrožoval lékárnici injekční stříkačkou. Peníze vrátím, neudávejte…

20.09.2019 11:15 Policisté dopadli třicetiletého muže, který začátkem srpna ohrožoval lékárnici v Kvasicích na…

Rvačka v hospodě skončila smrtí, policie navrhla obžalovat střelce ze…

18.09.2019 09:57 Kriminalisté navrhli státnímu zastupitelství obžalovat ze zabití padesátiletého muže, který loni v…

Drama v Opavě: Opilé matce vypadlo dítě z kočárku. Nechala ho na zemi a…

16.09.2019 15:00 V Opavě upadla na zem opilá matka a přitom převrhla kočárek s pětiměsíční dcerou. Dítě z kočárku…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama