Nejstarší pražský dealer drog to má za sebou, zemřel ve vazbě

Praha - Zemřel zřejmě nejstarší drogový dealer v Praze. Dvaasedmdesátiletý muž, o jehož zadržení jsme vám nedávno jako jediní říkali, zásoboval narkomany z okolí Václavského náměstí.

Přidejte svůj názor

371

Dostal za to podmínku, obratem se ale na náměstí vrátil a opět prodával. Okamžitě skončil ve vazbě, tam ale podlehl vážné nemoci.

Shrbený senior s bílou taškou přes rameno. To byl Dědek prášek. Několikrát byl zachycen přímo při akci. Narkomanům prodával třeba tablety. Podle kriminalistů je to nejstarší drogový dealer, se kterým se kdy setkali.

Dědek prášek si za svůj život odseděl přes dvacet let ve vězení. Poslední roky strávil hlavně na Václavském náměstí. Jedna lavička u vchodu do metra byla jeho. Pamatují si ho i turističtí průvodci.

Jenže tam dealer nejen sedával, ale hlavně vydělával. Prodával léky s obsahem psychotropních látek, které mu předepisoval lékař. Když mu došly, poradil si tak, že doktorovi namluvil, že mu tablety někdo ukradl a nechal si napsat další balení.

Seniora zadrželi policisté v srpnu, soud mu ale uložil jen podmínku. Z té si ale nic nedělal a okamžitě byl na Václaváku zpátky. A tak velmi rychle skončil znovu v poutech.

"Dvaasedmdesátiletý muž na Václavském náměstí protiprávně prodával substituční lék Rivotril. Po zadržení a sdělení podezření byl tento seniorův delikt řešen v takzvaném zkráceném přípravném řízení. Tehdy soudce dealerovi uložil podmíněný trest. To ale zjevně pranic nepomohlo, neboť se senior během několika málo dní opět vrátil na své oblíbené místo v centru Prahy a v prodeji pokračoval," popisuje "práci/ dealera policejní mluvčí Tomáš Holan.

Teď je jasné, že na "své" lavičce už se Dědek prášek nikdy neobjeví. Po několika dnech ve vazbě totiž zemřel. Údajně trpěl nevyléčitelnou nemocí. Policisté nyní případ odloží, protože už není koho potrestat.

Témata: Drogy | Věznice
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Policie pátrá po původu utěrek, ležely u zavražděného na Českokrumlovsku

13.12.2018 14:01 Kriminalisté pátrají po původu utěrek, které ležely u zavražděného muže, jehož tělo nalezli lidé…

Žena, jejíž tělo se našlo v Teplicích, byla zavražděna. Policie hledá…

13.12.2018 09:51 Žena, jejíž tělo našel svědek ve středu ráno v Teplicích, byla zavražděna. Potvrdila to soudní…

Češka naletěla sňatkovému podvodníkovi, sliboval lásku a ropný vrt

12.12.2018 16:56 Žena naletěla podle policie sňatkovému podvodníkovi. Muž jí sliboval lásku a ropný vrt ve Spojených…

Hádka na Táborsku skončila smrtí, útočníkovi hrozí 16 let natvrdo

12.12.2018 15:05 Po čtvrteční potyčce dvou mužů na Táborsku zemřel mladší z nich. Muž (28) skončil po incidentu v…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama