Nejstarší pražský dealer drog to má za sebou, zemřel ve vazbě

Praha - Zemřel zřejmě nejstarší drogový dealer v Praze. Dvaasedmdesátiletý muž, o jehož zadržení jsme vám nedávno jako jediní říkali, zásoboval narkomany z okolí Václavského náměstí.

371
doporučujeme

Dostal za to podmínku, obratem se ale na náměstí vrátil a opět prodával. Okamžitě skončil ve vazbě, tam ale podlehl vážné nemoci.

Shrbený senior s bílou taškou přes rameno. To byl Dědek prášek. Několikrát byl zachycen přímo při akci. Narkomanům prodával třeba tablety. Podle kriminalistů je to nejstarší drogový dealer, se kterým se kdy setkali.

Dědek prášek si za svůj život odseděl přes dvacet let ve vězení. Poslední roky strávil hlavně na Václavském náměstí. Jedna lavička u vchodu do metra byla jeho. Pamatují si ho i turističtí průvodci.

Jenže tam dealer nejen sedával, ale hlavně vydělával. Prodával léky s obsahem psychotropních látek, které mu předepisoval lékař. Když mu došly, poradil si tak, že doktorovi namluvil, že mu tablety někdo ukradl a nechal si napsat další balení.

Seniora zadrželi policisté v srpnu, soud mu ale uložil jen podmínku. Z té si ale nic nedělal a okamžitě byl na Václaváku zpátky. A tak velmi rychle skončil znovu v poutech.

"Dvaasedmdesátiletý muž na Václavském náměstí protiprávně prodával substituční lék Rivotril. Po zadržení a sdělení podezření byl tento seniorův delikt řešen v takzvaném zkráceném přípravném řízení. Tehdy soudce dealerovi uložil podmíněný trest. To ale zjevně pranic nepomohlo, neboť se senior během několika málo dní opět vrátil na své oblíbené místo v centru Prahy a v prodeji pokračoval," popisuje "práci/ dealera policejní mluvčí Tomáš Holan.

Teď je jasné, že na "své" lavičce už se Dědek prášek nikdy neobjeví. Po několika dnech ve vazbě totiž zemřel. Údajně trpěl nevyléčitelnou nemocí. Policisté nyní případ odloží, protože už není koho potrestat.

Témata: Drogy | Věznice
Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Vandalové poničili výstavu o Miladě Horákové. Zcela nepochopitelné,…

10.08.2020 11:07 V noci na dnešek někdo poničil panely z výstavy připomínající vraždu Milady Horákové a procesy 50.…

Policisté hlídající GP Brno našli kradená elektrokola za 140 tisíc

09.08.2020 10:49 Policisté dohlížející v Brně na motocyklovou Grand Prix odhalili na dálnici D1 posádku vozu s…

V Česku loni přibylo trestně stíhaných cizinců, vyplývá ze zprávy o migraci

08.08.2020 10:34 V Česku loni přibylo trestně stíhaných cizinců, meziročně se jejich počet zvýšil o 3,9 procenta na…

Policie stíhá sedm lidí kvůli prodeji drog na Kladensku

06.08.2020 18:24 Policisté obvinili sedm lidí z prodeje pervitinu a kokainu na Kladensku, hrozí jim až desetileté…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama