Nejstarší pražský dealer drog to má za sebou, zemřel ve vazbě

Praha - Zemřel zřejmě nejstarší drogový dealer v Praze. Dvaasedmdesátiletý muž, o jehož zadržení jsme vám nedávno jako jediní říkali, zásoboval narkomany z okolí Václavského náměstí.

Přidejte svůj názor

371
doporučujeme

Dostal za to podmínku, obratem se ale na náměstí vrátil a opět prodával. Okamžitě skončil ve vazbě, tam ale podlehl vážné nemoci.

Shrbený senior s bílou taškou přes rameno. To byl Dědek prášek. Několikrát byl zachycen přímo při akci. Narkomanům prodával třeba tablety. Podle kriminalistů je to nejstarší drogový dealer, se kterým se kdy setkali.

Dědek prášek si za svůj život odseděl přes dvacet let ve vězení. Poslední roky strávil hlavně na Václavském náměstí. Jedna lavička u vchodu do metra byla jeho. Pamatují si ho i turističtí průvodci.

Jenže tam dealer nejen sedával, ale hlavně vydělával. Prodával léky s obsahem psychotropních látek, které mu předepisoval lékař. Když mu došly, poradil si tak, že doktorovi namluvil, že mu tablety někdo ukradl a nechal si napsat další balení.

Seniora zadrželi policisté v srpnu, soud mu ale uložil jen podmínku. Z té si ale nic nedělal a okamžitě byl na Václaváku zpátky. A tak velmi rychle skončil znovu v poutech.

"Dvaasedmdesátiletý muž na Václavském náměstí protiprávně prodával substituční lék Rivotril. Po zadržení a sdělení podezření byl tento seniorův delikt řešen v takzvaném zkráceném přípravném řízení. Tehdy soudce dealerovi uložil podmíněný trest. To ale zjevně pranic nepomohlo, neboť se senior během několika málo dní opět vrátil na své oblíbené místo v centru Prahy a v prodeji pokračoval," popisuje "práci/ dealera policejní mluvčí Tomáš Holan.

Teď je jasné, že na "své" lavičce už se Dědek prášek nikdy neobjeví. Po několika dnech ve vazbě totiž zemřel. Údajně trpěl nevyléčitelnou nemocí. Policisté nyní případ odloží, protože už není koho potrestat.

Loading...
Témata: Drogy | Věznice
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Policie hledá chlapce (14), utekl oknem v jídelně z dětského domova

22.04.2019 21:22 Jihočeská policie pátrá po čtrnáctiletém chlapci, který dnes utekl z dětského domova v Boršově nad…

Z psychiatrické léčebny Lnáře uprchl pacient, může být nebezpečný

22.04.2019 20:18 Z psychiatrické léčebny Lnáře na Strakonicku dnes uprchl dvacetiletý pacient Miroslav Zeman. Bez…

Pražští policisté pátrají po 55letém muži, zřejmě se chce zabít

22.04.2019 20:10 Pražští policisté hledají od dnešního odpoledne Josefa Kadlečka, který chce zřejmě spáchat…

Německá seniorka se ztratila na Liberecku. Policie pátrá i v krmelcích,…

22.04.2019 13:25 Aktualizováno Policie na Liberecku pátrá po ztracené německé seniorce. Sedmašedesátiletá žena se s přítelem…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama