Dva Češi chtěli bombou odpálit autobus. Policie je dopadla

Praha - Policie obvinila dva muže z nastražení bomby, nalezené v květnu v autobuse z Prahy do Varny. Hrozí jim až 15 let vězení, motiv je zatím nejasný. Nálož přitom nevybuchla jen náhodou, nalezl ji řidič autobusu.

Přidejte svůj názor 3 komentáře

Ilustrační fotografie

"Po několikaměsíční usilovné práci detektivů byli zadrženi dva muži ve věku 26 a 29 let," uvedl mluvčí Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu Pavel Hanták. Oba muži jsou z Prahy.

Mladší z obviněných je původem z Ruska a podle policie jde o hlavního konstruktéra složité bomby. Spolu s druhým mužem uložili na pražském Florenci tašku s náloží do zavazadlového prostoru. Jeden z nich si pak měl podle jízdenky jet autobusem do Bratislavy, vystoupil ale už v Brně.

Nálož našel náhodou řidič autobusu na dálnici v Maďarsku. Kvůli nepříjemnému zápachu ve voze zastavil na odpočívadle u Budapešti a v úložném prostoru našel tašku, ke které se nikdo nehlásil. Na zavazadle navíc byly skvrny z netěsnícího kanystru. Přivolaní pyrotechnici nálož zneškodnili. "Celý nástražný systém byl funkční," zdůraznil Hanták.

Na pátrání spolupracovala česká, maďarská a bulharská policie. Obviněným hrozí až 15 let vězení. Muži zatím s policisty nespolupracují, proto není jasný motiv. "Detektivové se však přiklánějí k verzi, že za tím mohl být konkurenční boj provozovatelů mezinárodní autobusové dopravy na této lince," doplnil Hanták.

Nálož byla mistrovsky promyšlená i sestavená. Pětilitrový kanystr naplnili muži směsí benzínu a polystyrenu, výbuch měla způsobit litrová lahev stejné směsi napojená na měděné dráty. Součástí byl také časovač a akumulátor.

Vstupte do diskuze (3)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Gang cizinců znásilnil v Praze turistku, soud vynesl tresty

18.01.2019 15:23 Za znásilnění turistky v hotelu v pražské Náprstkově ulici potrestal Obvodní soud pro Prahu 1…

Nepovolený náklad. Migranti vyskákali u Prahy za jízdy na dálnici

18.01.2019 14:49 Aktualizováno Do Německa proudí přes Českou republiku stále více migrantů, k našim sousedům měla pravděpodobně…

Podnapilý řidič si spletl koleje se silnicí, srážce s vlakem zabránil jen…

16.01.2019 14:36 Pití alkoholu před jízdou se vymstilo dvaapadesátiletému cizinci, který u Mokrovrat na Příbramsku…

Muž se policistům v Prostějově schoval v kanále, prchal 14 hodin

16.01.2019 10:28 Prostějovští policisté pátrali od úterý 14 hodin po jednačtyřicetiletém muži, který se před nimi…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama