Dva Češi chtěli bombou odpálit autobus. Policie je dopadla

Praha - Policie obvinila dva muže z nastražení bomby, nalezené v květnu v autobuse z Prahy do Varny. Hrozí jim až 15 let vězení, motiv je zatím nejasný. Nálož přitom nevybuchla jen náhodou, nalezl ji řidič autobusu.

Přidejte svůj názor 3 komentáře

Ilustrační fotografie
doporučujeme

"Po několikaměsíční usilovné práci detektivů byli zadrženi dva muži ve věku 26 a 29 let," uvedl mluvčí Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu Pavel Hanták. Oba muži jsou z Prahy.

Mladší z obviněných je původem z Ruska a podle policie jde o hlavního konstruktéra složité bomby. Spolu s druhým mužem uložili na pražském Florenci tašku s náloží do zavazadlového prostoru. Jeden z nich si pak měl podle jízdenky jet autobusem do Bratislavy, vystoupil ale už v Brně.

Nálož našel náhodou řidič autobusu na dálnici v Maďarsku. Kvůli nepříjemnému zápachu ve voze zastavil na odpočívadle u Budapešti a v úložném prostoru našel tašku, ke které se nikdo nehlásil. Na zavazadle navíc byly skvrny z netěsnícího kanystru. Přivolaní pyrotechnici nálož zneškodnili. "Celý nástražný systém byl funkční," zdůraznil Hanták.

Na pátrání spolupracovala česká, maďarská a bulharská policie. Obviněným hrozí až 15 let vězení. Muži zatím s policisty nespolupracují, proto není jasný motiv. "Detektivové se však přiklánějí k verzi, že za tím mohl být konkurenční boj provozovatelů mezinárodní autobusové dopravy na této lince," doplnil Hanták.

Nálož byla mistrovsky promyšlená i sestavená. Pětilitrový kanystr naplnili muži směsí benzínu a polystyrenu, výbuch měla způsobit litrová lahev stejné směsi napojená na měděné dráty. Součástí byl také časovač a akumulátor.

Loading...
Vstupte do diskuze (3)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Namol opilý cyklista ohrozil matku s kočárkem, skončil na záchytce

17.07.2019 10:07 Strážníci v Českých Budějovicích zadrželi opilého cyklistu, který ohrožoval chodce v parku Na…

Muž, jehož tělo bylo v přístřešku bezdomovců, byl zavražděn

16.07.2019 13:43 Muž, jehož tělo našli hasiči 6. července při likvidaci požáru přístřešku bezdomovců v Praze…

Cizinci posprejovali Karlův most. Barbarství, rozčílil se primátor Hřib

16.07.2019 12:07 Policie zadržela dva cizince ve věku 23 a 30 let, kteří podle oznámení v pondělí večer posprejovali…

U Prahy čapli namol opilého řidiče. Neuvěříte, kolik měl promile

15.07.2019 16:58 V Mírovicích u Prahy policisté odhalili v sobotu odpoledne řidiče, který při orientační dechové…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama