Hrůza na Novojičínsku: Jeden pes oběšený, dalšího muž podřízl

Nový Jičín - Otřesné případy zabití psů vyšetřovali policisté na Novojičínsku. Čtyři zvířata se nepodařilo zachránit.

Přidejte svůj názor 3 komentáře

Ilustrační foto

V prvním případě majitelka tibetské dogy z Jakubčovic nad Odrou hlásila smrt svého domácího miláčka v hodnotě 30 tisíc korun. "Pes, uhynul po několika úderech kovovou tyčí a podříznutím nožem," uvedl policista Petr Gřes.

Vyšetřováním vyšlo najevo, že psa zabil syn majitelky. Podle výpovědí v obraně před jeho útokem. Proto policisté uzavřeli případ jako nutnou obranu.

Dalším případem bylo udušení německého ovčáka na stromě v obci Vrchy. "Prověřovaným je 23letý mladík, který v podnapilém stavu měl v noční době vstoupit do zahrady rodinného domu známého. Pobíhající fenu měl k sobě přivázat přineseným motouzem kolem jejího krku a odejít s ní do vzdálenějších volných prostor. Jaký byl přesný následující průběh jeho jednání, na jejímž konci byla nalezená udušená mrtvá fena, je předmětem dalšího vyšetřování," konstatoval policejní mluvčí Gřes. Hrozí mu až 3 roky trestu odnětí svobody.

Policisté na Novojičínsku vyjížděli také ke dvěma případům otravy psa jedovatou návnadou ve Studénce. "Německého ovčáka se nepodařilo majiteli zachránit. A to ani po včasném zásahu veterináře s nastavenou léčbou," popsal policejní mluvčí.

V ukrutných bolestech s nevolnostmi až udušením za plného vědomí, uhynul další pes a to černý knírač. "Majitel si jej mimo další újmu cenil v penězích minimálně na 15 tisíc korun. Jeho intoxikace s úhynem byla způsobena podáním nervového jedu. V obou těchto případech nebyl pachatel doposud zjištěn," dodal novojičínský policista.

Vstupte do diskuze (3)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Vražda na Břeclavsku: Policisté obvinili ženu, skončila ve vazbě

22.01.2019 10:06 Policisté v Jihomoravském kraji obvinili z vraždy na Břeclavsku ženu, je ve vazbě, řekl dnes ČTK…

Policie pátrala po dvou mladých dívkách z Prahy, jedna je už doma

22.01.2019 08:51 Aktualizováno Policisté od pondělí pátrali po dvou dívkách z Prahy ve věku 12 a 13 let, mladší z nich se již sama…

Loupež v Karlových Varech: Pachatel vykradl zlatnictví, je na útěku

21.01.2019 20:42 V Karlových Varech v Západní ulici dnes vpodvečer neznámý pachatel přepadl a vykradl zlatnictví.…

Podnapilý muž se polil hořlavinou v Tursku u Prahy, zadržela ho policie

21.01.2019 17:09 Podnapilý muž se dnes odpoledne v Tursku nedaleko Prahy polil hořlavinou. Zda se chtěl i zapálit,…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama