Muž ve Vsetíně lezl do kontejneru na textil. Uvázl a udusil se

Vsetín - Další člověk přišel o život v kontejneru na sběr textilu. Tentokrát se pokusil kontejner vykrást mladý muž ve Vsetíně. Bohužel ani přivolaní záchranáři už muži nedokázali pomoct.

Přidejte svůj názor 2 komentáře

Záchranná služba, ilustrační fotografie
doporučujeme

Jsou dvě hodiny po půlnoci a vsetínští záchranáři vyjíždějí ke kontejneru s oblečením, ve kterém uvízl muž. Pomoci mu už nemohli. Možná potřeboval něco na sebe nebo hledal oblečení k prodeji.

Hasiči jeho bezvládné tělo vyprostili z kontejneru a místo předali vyšetřovatelům. Ti zjistili, že se jedná o 22letého cizince. Příčinu jeho úmrtí určí až nařízená pitva, ovšem s největší pravděpodobností se udusil. "Osobám hrozí udušení, například vlastní vahou, zvláště v uzavřených prostorách těchto kontejnerů," vysvětlil mluvčí zlínských záchranářů Petr Olšan.

I kontejnery na elektroodpad jsou vyrobeny tak, aby z nich nebylo možné věci vytahovat. Přesto se o to lidé pokoušejí. "Od roku 2009 je to již šestý vhozový systém, kterým červené kontejnery osazujeme," řekla tisková mluvčí společnosti Asekol Martina Ďaďová.

Říká mluvčí společnosti, která provozuje systém zpětného odběru elektrozařízení. Někteří lidé jsou ale stále nepoučitelní. V rámci republiky se jedná o desítky případů. "Měli jsme i případ, kdy byl takovýto člověk vysypán s bioodpadem přímo do vozidla a utrpěl velmi vážné poranění," potvrdil mluvčí záchranářů Olšan.

Navíc je dolování věcí ze sběrných kontejnerů přestupkem. "Pokud někdo odcizí nějakou věc z kontejneru, dopouští se přestupku proti majetku," uvedla zlínská policejní mluvčí Lenka Javorková. Zlodějům věcí z kontejnerů hrozí nejen újma na zdraví, ale také finanční postih. Ten se může vyšplhat až na patnáct tisíc korun.

Loading...
Vstupte do diskuze (2)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Německá policie pronásledovala podezřelé auto, řidič ujel až do Česka

18.07.2019 13:21 Přes hranici až do Česka pronásledovala ve středu večer německá policie podezřelé auto s přívěsným…

Trojici z Jihlavy hrozí roky vězení, psa použili jako zbraň

18.07.2019 11:17 Jihlavská policie obvinila mladíka a dvě dívky, kteří použili psa jako zbraň. Poštvali ho na…

Muži dle policie napadli učitele, synovi jednoho z nich hrozila pětka na…

18.07.2019 10:51 Policie obvinila dva muže z napadení učitele jedné ze středních škol na Královéhradecku. Pedagoga…

Neznámý pachatel nastražil na koleje v Poříčí past, policie po něm pátrá

18.07.2019 09:48 Policisté pátrají po neznámém pachateli, který v úterý nastražil dřevěný kolík a hromádky kamení na…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama