Muž ve Vsetíně lezl do kontejneru na textil. Uvázl a udusil se

Vsetín - Další člověk přišel o život v kontejneru na sběr textilu. Tentokrát se pokusil kontejner vykrást mladý muž ve Vsetíně. Bohužel ani přivolaní záchranáři už muži nedokázali pomoct.

Přidejte svůj názor 2 komentáře

Záchranná služba, ilustrační fotografie

Jsou dvě hodiny po půlnoci a vsetínští záchranáři vyjíždějí ke kontejneru s oblečením, ve kterém uvízl muž. Pomoci mu už nemohli. Možná potřeboval něco na sebe nebo hledal oblečení k prodeji.

Hasiči jeho bezvládné tělo vyprostili z kontejneru a místo předali vyšetřovatelům. Ti zjistili, že se jedná o 22letého cizince. Příčinu jeho úmrtí určí až nařízená pitva, ovšem s největší pravděpodobností se udusil. "Osobám hrozí udušení, například vlastní vahou, zvláště v uzavřených prostorách těchto kontejnerů," vysvětlil mluvčí zlínských záchranářů Petr Olšan.

I kontejnery na elektroodpad jsou vyrobeny tak, aby z nich nebylo možné věci vytahovat. Přesto se o to lidé pokoušejí. "Od roku 2009 je to již šestý vhozový systém, kterým červené kontejnery osazujeme," řekla tisková mluvčí společnosti Asekol Martina Ďaďová.

Říká mluvčí společnosti, která provozuje systém zpětného odběru elektrozařízení. Někteří lidé jsou ale stále nepoučitelní. V rámci republiky se jedná o desítky případů. "Měli jsme i případ, kdy byl takovýto člověk vysypán s bioodpadem přímo do vozidla a utrpěl velmi vážné poranění," potvrdil mluvčí záchranářů Olšan.

Navíc je dolování věcí ze sběrných kontejnerů přestupkem. "Pokud někdo odcizí nějakou věc z kontejneru, dopouští se přestupku proti majetku," uvedla zlínská policejní mluvčí Lenka Javorková. Zlodějům věcí z kontejnerů hrozí nejen újma na zdraví, ale také finanční postih. Ten se může vyšplhat až na patnáct tisíc korun.

Vstupte do diskuze (2)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Muž naletěl podvodnici z Ostravy, vylákala z něj 1.8 milionu

15.12.2018 19:21 Déle než rok využívala šestapadesátiletá žena z Ostravy laskavosti o rok mladšího muže. Postupně od…

Rvačka u nádraží v Plzni skončila tragédií. Jeden muž zemřel

15.12.2018 17:05 U autobusového nádraží v Plzni se v pátek odpoledne poprali dva muži. Jeden z nich po úderech upadl…

Cizinec v kradeném mercedesu prchal z Česka. Najížděl do policistů, museli…

15.12.2018 13:15 Soud dnes poslal do vazby osmadvacetiletého cizince, který kradeným mercedesem na Náchodsku…

Policisté pátrají po 15leté dívce z Karlových Varů. Vyhrožovala, že si…

15.12.2018 12:47 Kriminalisté pátrají po pohřešované patnáctileté Valentině Vaculové z Karlových Varů. V pátek…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama