Nutili ženy k prostituci a zneužívali je. Policie dopadla jihočeský gang

České Budějovice - Policie dopadla jihočeské obchodníky s lidmi! Skupina tří Ukrajinců a tří Čechů najímala dívky z Čech i ze zahraničí s příslibem práce a zneužívala je k prostituci. Mužům hrozí až dvanáct let vězení.

Přidejte svůj názor

Ilustrační foto
doporučujeme

Policisté v jižních Čechách zatkli šest mužů podezřelých z kuplířství a obchodování s lidmi. Od roku 2012 lákal gang ženy do Česka s příslibem práce, většina z nich byla z Ukrajiny a Rumunska, mezi dívkami se našlo i několik Češek. "Jak už to ale v těchto případech bývá, místo nabízené standardní pracovní příležitosti byly zájemkyně převezeny do nočních podniků a nuceny k prostituci," uvedl policejní mluvčí Pavel Hanták.

Skupina tří Ukrajinců a tří Čechů ve věku od 25 do 55 let pak zneužívala tíživé finanční situace žen i jejich neznalosti nového prostředí a jazyka. "K poskytování sexuálních služeb je pak měli nutit pod pohrůžkou vyzrazení způsobu jejich obživy rodinným příslušníkům," dodal Hanták. Přesně se neví, kolik mladých žen bylo muži nuceno k prostituci.

Koncem srpna zakročili detektivové z Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu přímo v nočních klubech na Prachaticku a Klatovsku, kde sexuálních služeb využívali hlavně stálí němečtí klienti. Skupina mužů jsou obviněni z obchodování s lidmi, kuplířství a legalizaci výnosů z trestné činnosti, za což jim hrozí 12 let vězení.

Loading...
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Divoká jízda na Zlínsku: Zdrogovaný řidič prchal před policii, zastavil ho…

18.04.2019 13:44 Zdrogovaný čtyřiadvacetiletý muž se zákazem řízení ujížděl v pondělí v noci osobním automobilem na…

Záhadná smrt v Šáreckém údolí. Jak matka dvou malých dětí zemřela?

18.04.2019 11:04 Pražští policisté předběžně vyloučili cizí zavinění úmrtí sedmatřicetileté ženy, kterou našli ve…

Policisté našli pohřešovanou 37letou ženu z Prahy, je mrtvá

17.04.2019 14:57 Policisté dnes našli v Šáreckém údolí v Praze mrtvou sedmatřicetiletou ženu, kterou rodina…

Policisté našli českou dívenku (5) ve Vídni. Únos byl plánovaný, dva muži…

17.04.2019 13:05 Aktualizováno Policisté zadrželi v Česku v souvislosti s úterním únosem pětileté dívky dva muže. Vyšetřovatelé…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama