Podivín u Vltavy: Mladík v Praze házel pervitin labutím

Praha - Pražští policisté mají na svědomí skutečně neobvyklý protidrogový zákrok. Vše začalo jen snahou o zkontrolování cyklisty, který nerespektoval dopravní předpisy. Celá akce pak skončila poměrně velkým zásahem policie.

Ilustrační foto
doporučujeme

Vše začalo tak, že si smíchovští policisté všimli mladíka na kole, který si při jízdě počínal dost bezohledně. "Ten sjel z chodníku na přechod pro chodce, kde jen díky štěstí nevjel pod kola právě projíždějící houkající sanitky," uvádí k případu policejní mluvčí Iveta Martínková.

Už při bližším kontaktu si policisté všímají, že mladík nekouří obyčejnou cigaretu, ale marihuanového jointa. Když jej chtějí zkontrolovat, mladík se dává na útěk po svých a z mostu odhazuje pytlíčky s drogami.

Utíkajícího mladíka policisté po krátké honičce dopadli. "Jeden ze zasahujících policistů navíc duchapřítomně seběhl k řece, kde požádal o pomoc projíždějícího skifaře," dodává Martínková. Veslaři poté pomohla i říční jednotka policie, s jejíž pomocí se podařilo vylovit sedm sáčků s pervitinem dřív, než je sezobli hladoví vodní ptáci.

"Policisté navíc u mladíka provedli orientační zkoušku na přítomnost drog v těle, která byla pozitivní nejen na marihuanu, kterou při jízdě cyklista kouřil, ale také právě na pervitin," říká mluvčí Martínková.

Šestadvacetiletému mladíkovi nyní hrozí za přechovávání drog až dvouleté vězení. "Ostatní delikty, jako jsou jízda pod vlivem drog, chybějící odrazky na kole a jízda po chodníku a přechodu pro chodce navíc budou v rámci projednání trestného činu přitěžujícími okolnostmi," dodává Martínková.

Témata: krimi | Drogy | Labutě
Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Vandalové poničili výstavu o Miladě Horákové. Zcela nepochopitelné,…

10.08.2020 11:07 V noci na dnešek někdo poničil panely z výstavy připomínající vraždu Milady Horákové a procesy 50.…

Policisté hlídající GP Brno našli kradená elektrokola za 140 tisíc

09.08.2020 10:49 Policisté dohlížející v Brně na motocyklovou Grand Prix odhalili na dálnici D1 posádku vozu s…

V Česku loni přibylo trestně stíhaných cizinců, vyplývá ze zprávy o migraci

08.08.2020 10:34 V Česku loni přibylo trestně stíhaných cizinců, meziročně se jejich počet zvýšil o 3,9 procenta na…

Policie stíhá sedm lidí kvůli prodeji drog na Kladensku

06.08.2020 18:24 Policisté obvinili sedm lidí z prodeje pervitinu a kokainu na Kladensku, hrozí jim až desetileté…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama