Podivín u Vltavy: Mladík v Praze házel pervitin labutím

Praha - Pražští policisté mají na svědomí skutečně neobvyklý protidrogový zákrok. Vše začalo jen snahou o zkontrolování cyklisty, který nerespektoval dopravní předpisy. Celá akce pak skončila poměrně velkým zásahem policie.

Přidejte svůj názor

Ilustrační foto
doporučujeme

Vše začalo tak, že si smíchovští policisté všimli mladíka na kole, který si při jízdě počínal dost bezohledně. "Ten sjel z chodníku na přechod pro chodce, kde jen díky štěstí nevjel pod kola právě projíždějící houkající sanitky," uvádí k případu policejní mluvčí Iveta Martínková.

Už při bližším kontaktu si policisté všímají, že mladík nekouří obyčejnou cigaretu, ale marihuanového jointa. Když jej chtějí zkontrolovat, mladík se dává na útěk po svých a z mostu odhazuje pytlíčky s drogami.

Utíkajícího mladíka policisté po krátké honičce dopadli. "Jeden ze zasahujících policistů navíc duchapřítomně seběhl k řece, kde požádal o pomoc projíždějícího skifaře," dodává Martínková. Veslaři poté pomohla i říční jednotka policie, s jejíž pomocí se podařilo vylovit sedm sáčků s pervitinem dřív, než je sezobli hladoví vodní ptáci.

"Policisté navíc u mladíka provedli orientační zkoušku na přítomnost drog v těle, která byla pozitivní nejen na marihuanu, kterou při jízdě cyklista kouřil, ale také právě na pervitin," říká mluvčí Martínková.

Šestadvacetiletému mladíkovi nyní hrozí za přechovávání drog až dvouleté vězení. "Ostatní delikty, jako jsou jízda pod vlivem drog, chybějící odrazky na kole a jízda po chodníku a přechodu pro chodce navíc budou v rámci projednání trestného činu přitěžujícími okolnostmi," dodává Martínková.

Loading...
Témata: krimi | Drogy | Labutě
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Policie hledá chlapce (14), utekl oknem v jídelně z dětského domova

22.04.2019 21:22 Jihočeská policie pátrá po čtrnáctiletém chlapci, který dnes utekl z dětského domova v Boršově nad…

Z psychiatrické léčebny Lnáře uprchl pacient, může být nebezpečný

22.04.2019 20:18 Z psychiatrické léčebny Lnáře na Strakonicku dnes uprchl dvacetiletý pacient Miroslav Zeman. Bez…

Pražští policisté pátrají po 55letém muži, zřejmě se chce zabít

22.04.2019 20:10 Pražští policisté hledají od dnešního odpoledne Josefa Kadlečka, který chce zřejmě spáchat…

Německá seniorka se ztratila na Liberecku. Policie pátrá i v krmelcích,…

22.04.2019 13:25 Aktualizováno Policie na Liberecku pátrá po ztracené německé seniorce. Sedmašedesátiletá žena se s přítelem…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama