Podivín u Vltavy: Mladík v Praze házel pervitin labutím

Praha - Pražští policisté mají na svědomí skutečně neobvyklý protidrogový zákrok. Vše začalo jen snahou o zkontrolování cyklisty, který nerespektoval dopravní předpisy. Celá akce pak skončila poměrně velkým zásahem policie.

Přidejte svůj názor

Ilustrační foto

Vše začalo tak, že si smíchovští policisté všimli mladíka na kole, který si při jízdě počínal dost bezohledně. "Ten sjel z chodníku na přechod pro chodce, kde jen díky štěstí nevjel pod kola právě projíždějící houkající sanitky," uvádí k případu policejní mluvčí Iveta Martínková.

Už při bližším kontaktu si policisté všímají, že mladík nekouří obyčejnou cigaretu, ale marihuanového jointa. Když jej chtějí zkontrolovat, mladík se dává na útěk po svých a z mostu odhazuje pytlíčky s drogami.

Utíkajícího mladíka policisté po krátké honičce dopadli. "Jeden ze zasahujících policistů navíc duchapřítomně seběhl k řece, kde požádal o pomoc projíždějícího skifaře," dodává Martínková. Veslaři poté pomohla i říční jednotka policie, s jejíž pomocí se podařilo vylovit sedm sáčků s pervitinem dřív, než je sezobli hladoví vodní ptáci.

"Policisté navíc u mladíka provedli orientační zkoušku na přítomnost drog v těle, která byla pozitivní nejen na marihuanu, kterou při jízdě cyklista kouřil, ale také právě na pervitin," říká mluvčí Martínková.

Šestadvacetiletému mladíkovi nyní hrozí za přechovávání drog až dvouleté vězení. "Ostatní delikty, jako jsou jízda pod vlivem drog, chybějící odrazky na kole a jízda po chodníku a přechodu pro chodce navíc budou v rámci projednání trestného činu přitěžujícími okolnostmi," dodává Martínková.

Témata: krimi | Drogy | Labutě
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Policie pátrá po původu utěrek, ležely u zavražděného na Českokrumlovsku

13.12.2018 14:01 Kriminalisté pátrají po původu utěrek, které ležely u zavražděného muže, jehož tělo nalezli lidé…

Žena, jejíž tělo se našlo v Teplicích, byla zavražděna. Policie hledá…

13.12.2018 09:51 Žena, jejíž tělo našel svědek ve středu ráno v Teplicích, byla zavražděna. Potvrdila to soudní…

Češka naletěla sňatkovému podvodníkovi, sliboval lásku a ropný vrt

12.12.2018 16:56 Žena naletěla podle policie sňatkovému podvodníkovi. Muž jí sliboval lásku a ropný vrt ve Spojených…

Hádka na Táborsku skončila smrtí, útočníkovi hrozí 16 let natvrdo

12.12.2018 15:05 Po čtvrteční potyčce dvou mužů na Táborsku zemřel mladší z nich. Muž (28) skončil po incidentu v…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama