"Perníkový dědek" na jižní Moravě dovařil. Policii unikal deset let

Hodonín - Dlouholetého vařiče pervitinu a jeho tři hlavní dealery dopadli kriminalisté z Hodonína a Uherského Hradiště. Drogy na jižní Moravě distribuoval nejméně od roku 2005.

Přidejte svůj názor

Ilustrační foto

Policisté sbírali důkazy téměř 9 měsíců. "Výrobcem drogy je třiačtyřicetiletý drogově závislý pachatel, který se drogovou problematikou a výrobou drog zabývá již dlouhá léta. Pro tuto trestnou činnost byl v hledáčku policistů již posledních 10 let, ale nepodařilo se jej vypátrat a dopadnout," uvedl Petr Zámečník z hodonínské policie.

Muž policistům dlouhá léta unikal, protože drogy vařil velmi opatrně. To mu vysloužilo přezdívku Perníkový dědek. "Často měnil dopravní prostředky, bydliště i místa, kde drogu vyráběl. Policistům tak dával minimum šancí, jak na jeho stopu přijít. Ani samotní distributoři nevěděli, kde se ukrývá. Pervitin si předávali na vlakových nádražích nebo u obchodních center, kam přijel a bezprostředně poté zase zmizel," popsal policista.

Dopadnout se jej podařilo až nyní hodonínským a uherskohradišťským policistům. Při domovní prohlídce a prohlídce nebytových prostor policisté zajistili kompletní varnu nebývalých" rozměrů, 110 gramů vyrobeného pervitinu ukrytého v mrazáku a finanční hotovost 60tisíc korun.

Pervitin vyráběl pouze jednou měsíčně v množství 200 a více gramů. "To také bylo důvodem, proč se dlouhou dobu policistům nepodařilo vystopovat jeho bydliště a varnu," podotkl Zámečník.

Pro léčiva si jezdil od Polska v doprovodu jiného vozidla, které mu tzv. čistilo cestu. Tam léky nakupoval u lékárnice, která mu za zvýšenou cenu léčiv tablety již vyloupala z blistrů a nachystala na přepravu. Pervitin pak vyráběl v půjčených prostorách jedné firmy na Zlínsku, které mu zajistil syn majitele. Vyrobenou drogu v průběhu měsíce dále rozprodával dalším distributorům, kteří ji vozili do regionů Hodonínska, Uherskohradišťska, Kroměřížska a Zlínska.

V současné době jsou v případu obviněny čtyři osoby. Za výše uvedený trestný čin hrozí výrobcům a dalším osobám trest odnětí svobody na dva až deset let odnětí svobody.

Témata: krimi | Drogy
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Policie pátrá po původu utěrek, ležely u zavražděného na Českokrumlovsku

13.12.2018 14:01 Kriminalisté pátrají po původu utěrek, které ležely u zavražděného muže, jehož tělo nalezli lidé…

Žena, jejíž tělo se našlo v Teplicích, byla zavražděna. Policie hledá…

13.12.2018 09:51 Žena, jejíž tělo našel svědek ve středu ráno v Teplicích, byla zavražděna. Potvrdila to soudní…

Češka naletěla sňatkovému podvodníkovi, sliboval lásku a ropný vrt

12.12.2018 16:56 Žena naletěla podle policie sňatkovému podvodníkovi. Muž jí sliboval lásku a ropný vrt ve Spojených…

Hádka na Táborsku skončila smrtí, útočníkovi hrozí 16 let natvrdo

12.12.2018 15:05 Po čtvrteční potyčce dvou mužů na Táborsku zemřel mladší z nich. Muž (28) skončil po incidentu v…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama