"Perníkový dědek" na jižní Moravě dovařil. Policii unikal deset let

Hodonín - Dlouholetého vařiče pervitinu a jeho tři hlavní dealery dopadli kriminalisté z Hodonína a Uherského Hradiště. Drogy na jižní Moravě distribuoval nejméně od roku 2005.

Přidejte svůj názor

Ilustrační foto
doporučujeme

Policisté sbírali důkazy téměř 9 měsíců. "Výrobcem drogy je třiačtyřicetiletý drogově závislý pachatel, který se drogovou problematikou a výrobou drog zabývá již dlouhá léta. Pro tuto trestnou činnost byl v hledáčku policistů již posledních 10 let, ale nepodařilo se jej vypátrat a dopadnout," uvedl Petr Zámečník z hodonínské policie.

Muž policistům dlouhá léta unikal, protože drogy vařil velmi opatrně. To mu vysloužilo přezdívku Perníkový dědek. "Často měnil dopravní prostředky, bydliště i místa, kde drogu vyráběl. Policistům tak dával minimum šancí, jak na jeho stopu přijít. Ani samotní distributoři nevěděli, kde se ukrývá. Pervitin si předávali na vlakových nádražích nebo u obchodních center, kam přijel a bezprostředně poté zase zmizel," popsal policista.

Dopadnout se jej podařilo až nyní hodonínským a uherskohradišťským policistům. Při domovní prohlídce a prohlídce nebytových prostor policisté zajistili kompletní varnu nebývalých" rozměrů, 110 gramů vyrobeného pervitinu ukrytého v mrazáku a finanční hotovost 60tisíc korun.

Pervitin vyráběl pouze jednou měsíčně v množství 200 a více gramů. "To také bylo důvodem, proč se dlouhou dobu policistům nepodařilo vystopovat jeho bydliště a varnu," podotkl Zámečník.

Pro léčiva si jezdil od Polska v doprovodu jiného vozidla, které mu tzv. čistilo cestu. Tam léky nakupoval u lékárnice, která mu za zvýšenou cenu léčiv tablety již vyloupala z blistrů a nachystala na přepravu. Pervitin pak vyráběl v půjčených prostorách jedné firmy na Zlínsku, které mu zajistil syn majitele. Vyrobenou drogu v průběhu měsíce dále rozprodával dalším distributorům, kteří ji vozili do regionů Hodonínska, Uherskohradišťska, Kroměřížska a Zlínska.

V současné době jsou v případu obviněny čtyři osoby. Za výše uvedený trestný čin hrozí výrobcům a dalším osobám trest odnětí svobody na dva až deset let odnětí svobody.

Loading...
Témata: krimi | Drogy
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Německá policie pronásledovala podezřelé auto, řidič ujel až do Česka

18.07.2019 13:21 Přes hranici až do Česka pronásledovala ve středu večer německá policie podezřelé auto s přívěsným…

Trojici z Jihlavy hrozí roky vězení, psa použili jako zbraň

18.07.2019 11:17 Jihlavská policie obvinila mladíka a dvě dívky, kteří použili psa jako zbraň. Poštvali ho na…

Muži dle policie napadli učitele, synovi jednoho z nich hrozila pětka na…

18.07.2019 10:51 Policie obvinila dva muže z napadení učitele jedné ze středních škol na Královéhradecku. Pedagoga…

Neznámý pachatel nastražil na koleje v Poříčí past, policie po něm pátrá

18.07.2019 09:48 Policisté pátrají po neznámém pachateli, který v úterý nastražil dřevěný kolík a hromádky kamení na…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama