Polem, nepolem: Zfetovaný šofér ujížděl oranicí, pak skončil v plotu

Praha - Jak to vypadá, když řidič odmítne zastavit policejní hlídce a raději začne ujíždět, názorně ukazují záběry z nedělní Prahy. Autohlídka se tu pokusila zastavit auto, které se v databázi hlásilo jako kradené. Řidič ovšem zastavit nehodlal.

371
doporučujeme

Polem, nepolem. Ale ne malotraktorem, nýbrž ukradeným terénním mitsubishi ujížděl zloděj. Pajero patřící invalidovi z Karlína zahlédla policejní hlídka na Cínovecké ulici na severním okraji Prahy.

"Řidič ale na pokyny k zastavení nereagoval a začal ujíždět směrem na Březiněves, kde dokonce najel na pole a snažil se hlídku setřást," popisuje mluvčí policie Jan Daněk.

Je sice fakt, že Pajero v ornici získalo slušný náskok, ale policisté se nevzdali a ujíždějícího teréňáku se drželi ze všech sil. "Šofér s policejním autem v zádech vjel do zástavby rodinných domů v Čakovicích za nákupním centrem. Poté nezvládl řízení a havaroval do plotu jednoho z domů. Ani to však nebyl konec pronásledování, protože řidič z auta utekl a schoval se ve křoví na zahradě domu, kterému naboural do plotu," doplnil Daněk.

Sedmatřicetiletý výtečník vzápětí putoval na policejní stanici, kde se ukázalo, že nemá řidičák, protože o něj přišel a navíc byl pozitivní test na drogy, konkrétně na pervitin.

"Zadržený řidič není policistům neznámý a v minulosti ho již několikrát řešili pro majetkovou a drogovou trestnou činnost. Za tento kousek je muž podezřelý z krádeže vozidla, neoprávněného užívání cizí věci a ohrožení pod vlivem návykové látky," uzavřel policejní mluvčí.

Témata: Policie ČR | Praha
Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Vandalové poničili výstavu o Miladě Horákové. Zcela nepochopitelné,…

10.08.2020 11:07 V noci na dnešek někdo poničil panely z výstavy připomínající vraždu Milady Horákové a procesy 50.…

Policisté hlídající GP Brno našli kradená elektrokola za 140 tisíc

09.08.2020 10:49 Policisté dohlížející v Brně na motocyklovou Grand Prix odhalili na dálnici D1 posádku vozu s…

V Česku loni přibylo trestně stíhaných cizinců, vyplývá ze zprávy o migraci

08.08.2020 10:34 V Česku loni přibylo trestně stíhaných cizinců, meziročně se jejich počet zvýšil o 3,9 procenta na…

Policie stíhá sedm lidí kvůli prodeji drog na Kladensku

06.08.2020 18:24 Policisté obvinili sedm lidí z prodeje pervitinu a kokainu na Kladensku, hrozí jim až desetileté…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama