Polem, nepolem: Zfetovaný šofér ujížděl oranicí, pak skončil v plotu

Praha - Jak to vypadá, když řidič odmítne zastavit policejní hlídce a raději začne ujíždět, názorně ukazují záběry z nedělní Prahy. Autohlídka se tu pokusila zastavit auto, které se v databázi hlásilo jako kradené. Řidič ovšem zastavit nehodlal.

Přidejte svůj názor

371
doporučujeme

Polem, nepolem. Ale ne malotraktorem, nýbrž ukradeným terénním mitsubishi ujížděl zloděj. Pajero patřící invalidovi z Karlína zahlédla policejní hlídka na Cínovecké ulici na severním okraji Prahy.

"Řidič ale na pokyny k zastavení nereagoval a začal ujíždět směrem na Březiněves, kde dokonce najel na pole a snažil se hlídku setřást," popisuje mluvčí policie Jan Daněk.

Je sice fakt, že Pajero v ornici získalo slušný náskok, ale policisté se nevzdali a ujíždějícího teréňáku se drželi ze všech sil. "Šofér s policejním autem v zádech vjel do zástavby rodinných domů v Čakovicích za nákupním centrem. Poté nezvládl řízení a havaroval do plotu jednoho z domů. Ani to však nebyl konec pronásledování, protože řidič z auta utekl a schoval se ve křoví na zahradě domu, kterému naboural do plotu," doplnil Daněk.

Sedmatřicetiletý výtečník vzápětí putoval na policejní stanici, kde se ukázalo, že nemá řidičák, protože o něj přišel a navíc byl pozitivní test na drogy, konkrétně na pervitin.

"Zadržený řidič není policistům neznámý a v minulosti ho již několikrát řešili pro majetkovou a drogovou trestnou činnost. Za tento kousek je muž podezřelý z krádeže vozidla, neoprávněného užívání cizí věci a ohrožení pod vlivem návykové látky," uzavřel policejní mluvčí.

Loading...
Témata: Policie ČR | Praha
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Policie hledá chlapce (14), utekl oknem v jídelně z dětského domova

22.04.2019 21:22 Jihočeská policie pátrá po čtrnáctiletém chlapci, který dnes utekl z dětského domova v Boršově nad…

Z psychiatrické léčebny Lnáře uprchl pacient, může být nebezpečný

22.04.2019 20:18 Z psychiatrické léčebny Lnáře na Strakonicku dnes uprchl dvacetiletý pacient Miroslav Zeman. Bez…

Pražští policisté pátrají po 55letém muži, zřejmě se chce zabít

22.04.2019 20:10 Pražští policisté hledají od dnešního odpoledne Josefa Kadlečka, který chce zřejmě spáchat…

Německá seniorka se ztratila na Liberecku. Policie pátrá i v krmelcích,…

22.04.2019 13:25 Aktualizováno Policie na Liberecku pátrá po ztracené německé seniorce. Sedmašedesátiletá žena se s přítelem…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama