Dva cizinci znásilnili v Pardubicích dívku, policie vydala důrazné varování

Pardubice – Velmi nešťastně skončil sobotní večer pro mladou dívku v Pardubicích. Dvě kamarádky se chtěly dostat na místní nádraží, ve čtyři ráno si proto stoply neznámé auto řízené cizincem. Řidič se spolujezdcem je odvezli jinam, než ony samy chtěly. Jedné se podařilo včas vystoupit, druhá jela dál a byla znásilněna. Policie proto vydala důrazné varování.

Přidejte svůj názor 1 komentář

371

„Vše začalo před nejmenovaným barem v centru města. Dívky nastoupily do tmavého vozidla, řekly, kam chtějí, ale ihned poznaly, že jedou na druhou stranu. Dožadovaly se zastavení, ale marně. Jedné se na lesní cestě podařilo vystoupit, druhá v autě zůstala. Po samotném aktu, který vykonali oba dva muži, dívku v lese 'vysadili' a odjeli pryč," popisuje události policejní mluvčí Eva Maturová.

Policie ihned začala po pachatelích pátrat, podle dívek měli tmavou „Audinu" nebo „Passat". Vůz brzy objevili, na místě, kde parkoval, překvapili i jednoho z podezřelých. „Ten se k výše popisovanému skutku doznal, ale neztotožňuje se s tím, že by sex proběhl proti vůli oznamovatelky," řekla policejní mluvčí.

Druhý podezřelý, který se měl dívku také znásilnit, byl zadržen o několik hodin později. „I jeho výpověď víceméně potvrzuje popisovaný děj až na to, že by s pohlavním stykem dívka hrubě nesouhlasila. To že ji v lese nechali, považují za zcela normální," komentovala policejní pátrání mluvčí.

Oba cizinci ve věku 28 a 21 let podle vyšetřovatelů využili toho, že byla dívka pod vlivem alkoholu a bála se klást aktivní odpor, i když se sexem nesouhlasila. Právě proto budou obviněni z trestného činu znásilnění, kde jim hrozí dvou až desetiletý trest.

„Jsou případy, které běžně nezveřejňujeme, ale tentokrát chceme zejména mladým lidem na reálném případu ukázat, na jak 'tenký led' se při stopování po zábavě na diskotéce mohou dostat," přidala na závěr varování Maturová.

Vstupte do diskuze (1)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Sbírka na Vojtíška s rakovinou byl podvod, policie obvinila dvě ženy

21.02.2019 16:40 Kriminalisté z Havlíčkova Brodu ukončili vyšetřování podvodné sbírky na nemocného Vojtíška.…

Záhadná smrt dítěte v Lounech: Policie obvinila mladíka ze závažných…

19.02.2019 10:10 Kriminalisté vyšetřují úmrtí dítěte v Lounech. Zadrželi mladého muže a obvinili ho z násilných…

Protiromské nápisy v Letech? Policie podala návrh na obžalobu dvou mužů

18.02.2019 15:27 Kriminalisté podali návrh na obžalobu dvou mužů, kteří podle policie umístili tabule s urážlivými…

Klienty bank napadá další podvodná aplikace, nejvíc obětí je v Česku

18.02.2019 12:37 Kybernetičtí zločinci znovu zaútočili na klienty bank v Česku, prostřednictvím infikované aplikace…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama