Děti v ohrožení: Policie pátrá po 3641 ztracených dětech

Praha - V tomto týdnu uplynulo pět let, co se cestou ze školy v pražské Troji ztratila tehdy devíti letá Anička. Naděje, že by se dívka našla živá, vyhasly pět měsíců po jejím zmizení, když policie našla tělo nedaleko místa, kde s rodiči bydlela. V policejních databázích zůstávají stovky dětí, po kterých policie stále pátrá.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Násilí na dětech, ilustrační fotgorafie

Zoufalá výzva otce Aničky zveřejněná tři dny po jejím zmizení, prostřednictvím televize Nova nepomohla. Nepomohlo ani pátrání stovek policistů, vojáků i veřejnosti. Dívenka podle vyšetřování zemřela ten samý den, co zmizela.

Tělo se našlo až v březnu následujícího roku. Z vraždy a znásilnění Anny Janatkové policie obvinila Otakara Tomka. Recidivista ale nikdy před soudem nestanul. Pět dní po nálezu Aniččina těla spáchal ve vazbě sebevraždu.

Devítiletý Jakub Šimánek se ztratil z dětského hřiště v Havlíčkově Brodě před sedmi lety. O měsíc později bylo jeho tělo nalezeno ukryté pod větvemi na kraji města. K místu přivedl kriminalisty Antonín Novák, slovenský pedofil, který se přiznal, že Jakuba z parku odvedl na ubytovnu, kde ho znásilnil. Cestou domů pak Jakuba zardousil. Vrah si odpykává doživotní vězení.

Policie od počátku letošního roku vyhlásila 3 641 pátrání po dětech mladších 18 let. Většina z nich jsou chroničtí útěkáři nebo svěřenci výchovných ústavů. "Menší procento jsou děti, které například nevrátí jeden z rodičů, pokud si řeší nějaké manželské spory," říká mluvčí policie David Schon.

Policie ale pátrá i po dětech, které se nikdy nevrátily domů a zmizely beze stopy. K takovým případům patří Honzík Nejedlý, který tehdy desetiletý, zmizel v roce 1998.

A záhadné je zmizení i čtyřleté Karolínky. Za její vraždu byl sice odsouzen otec dívenky, její tělo se ale nikdy nenašlo.

Víc než deset let postrádají rodiče Honzíka Štegucu z Chomutova,Policie po něm pátrá od roku 2005, tehdy bylo Honzíkovi devět let.

Vstupte do diskuze (1)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Podnapilý řidič si spletl koleje se silnicí, srážce s vlakem zabránil jen…

16.01.2019 14:36 Pití alkoholu před jízdou se vymstilo dvaapadesátiletému cizinci, který u Mokrovrat na Příbramsku…

Muž se policistům v Prostějově schoval v kanále, prchal 14 hodin

16.01.2019 10:28 Prostějovští policisté pátrali od úterý 14 hodin po jednačtyřicetiletém muži, který se před nimi…

Ostravští policisté pátrají po příčné flétně, stojí 140 tisíc korun

15.01.2019 13:01 Krádež příčné flétny za zhruba 140.000 korun vyšetřují ostravští policisté. Přišla o ni…

Vražda v Pardubicích: Opilec při hádce pobodal svého otce, ten zraněním…

15.01.2019 11:56 Policie obvinila z vraždy devětadvacetiletého muže, který podle ní v pátek 11. ledna v opilosti v…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama