Děti v ohrožení: Policie pátrá po 3641 ztracených dětech

Praha - V tomto týdnu uplynulo pět let, co se cestou ze školy v pražské Troji ztratila tehdy devíti letá Anička. Naděje, že by se dívka našla živá, vyhasly pět měsíců po jejím zmizení, když policie našla tělo nedaleko místa, kde s rodiči bydlela. V policejních databázích zůstávají stovky dětí, po kterých policie stále pátrá.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Násilí na dětech, ilustrační fotgorafie
doporučujeme

Zoufalá výzva otce Aničky zveřejněná tři dny po jejím zmizení, prostřednictvím televize Nova nepomohla. Nepomohlo ani pátrání stovek policistů, vojáků i veřejnosti. Dívenka podle vyšetřování zemřela ten samý den, co zmizela.

Tělo se našlo až v březnu následujícího roku. Z vraždy a znásilnění Anny Janatkové policie obvinila Otakara Tomka. Recidivista ale nikdy před soudem nestanul. Pět dní po nálezu Aniččina těla spáchal ve vazbě sebevraždu.

Devítiletý Jakub Šimánek se ztratil z dětského hřiště v Havlíčkově Brodě před sedmi lety. O měsíc později bylo jeho tělo nalezeno ukryté pod větvemi na kraji města. K místu přivedl kriminalisty Antonín Novák, slovenský pedofil, který se přiznal, že Jakuba z parku odvedl na ubytovnu, kde ho znásilnil. Cestou domů pak Jakuba zardousil. Vrah si odpykává doživotní vězení.

Policie od počátku letošního roku vyhlásila 3 641 pátrání po dětech mladších 18 let. Většina z nich jsou chroničtí útěkáři nebo svěřenci výchovných ústavů. "Menší procento jsou děti, které například nevrátí jeden z rodičů, pokud si řeší nějaké manželské spory," říká mluvčí policie David Schon.

Policie ale pátrá i po dětech, které se nikdy nevrátily domů a zmizely beze stopy. K takovým případům patří Honzík Nejedlý, který tehdy desetiletý, zmizel v roce 1998.

A záhadné je zmizení i čtyřleté Karolínky. Za její vraždu byl sice odsouzen otec dívenky, její tělo se ale nikdy nenašlo.

Víc než deset let postrádají rodiče Honzíka Štegucu z Chomutova,Policie po něm pátrá od roku 2005, tehdy bylo Honzíkovi devět let.

Loading...
Vstupte do diskuze (1)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Německá policie pronásledovala podezřelé auto, řidič ujel až do Česka

18.07.2019 13:21 Přes hranici až do Česka pronásledovala ve středu večer německá policie podezřelé auto s přívěsným…

Trojici z Jihlavy hrozí roky vězení, psa použili jako zbraň

18.07.2019 11:17 Jihlavská policie obvinila mladíka a dvě dívky, kteří použili psa jako zbraň. Poštvali ho na…

Muži dle policie napadli učitele, synovi jednoho z nich hrozila pětka na…

18.07.2019 10:51 Policie obvinila dva muže z napadení učitele jedné ze středních škol na Královéhradecku. Pedagoga…

Neznámý pachatel nastražil na koleje v Poříčí past, policie po něm pátrá

18.07.2019 09:48 Policisté pátrají po neznámém pachateli, který v úterý nastražil dřevěný kolík a hromádky kamení na…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama