Seděla v kuchyni a bodala se nožem. Kde je Anetino srdce?

Praha - Vyšetřování sice policie uzavřela už před více než půlrokem, podivnou smrt Anety R. ovšem stále obestírají otazníky. Opravdu se křehká dívka dovedla sama ubodat? A kam zmizelo její srdce?

Přidejte svůj názor 4 komentáře

Ilustrační foto
doporučujeme

Aneta R. zemřela loni v září v bytě v Letňanech, kam přijela rovnou z divokého večírku, kde alkohol tekl proudem a ve velkém se šňupal kokain.

Podle výpovědi svědků se třiadvacetiletá Aneta večer chovala divně a po příjezdu do Letňan si nechtěla jít lehnout a raději zůstala sedět v kuchyni.

Když šel později její kamarád Ahmad do kuchyně pro sklenici vody, objevil Anetu, jak sedí a sama se bodá obouruč velkým nožem. Mladá žena utrpěla celkem 13 bodných a řezných ran, podle patologa si probodla mimo jiné plíce a třikrát se bodla přímo do srdce.

Policie případ uzavřela už v březnu s tím, že za Anetino chování mohla takzvaná toxická psychóza. Jde o stav, který může nastat při dlouhodobém užívání drog a alkoholu. Dotyčný začne mít sluchové halucinace, může být paranoidní a v nejhorším případě ublížit buď sobě nebo lidem z okolí.

Portál aktualne.cz ovšem upozorňuje na to, že závěr policie poněkud znevěrohodňuje to, že případ provází celá řada podivností a Anetina rodina muže zákona podezírá, že si usnadnili práci a prověřovali jen verzi sebevraždy.

Je fakt, že na případu se vystřídalo hned několik státních zástupců. Kateřina i Ahmad, kteří s Anetou trávili poslední chvíle jejího života, tvrdí, že nůž, kterým se dívka měla ubodat, odnesli do ložnice. Přitom se našel v kuchyni.

Ještě podivnější jsou zmizení zásadních důkazů - ztratila se totiž Anetina zakrvácená halenka i podprsenka a co víc, při druhé pitvě vyšlo najevo, že se z těla někam ztratilo celé srdce. Běžně přitom na testy úplně stačí kousíček tkáně.

Tím podivnosti zdaleka nekončí - policisté Ahmada, který měl všechno vidět, vyslechli až čtyři dny po Anetině smrti, ve spisu úplně chybí jeho psychiatrický posudek i přesto, že mladík býval pravidelným návštěvníkem bohnické léčebny a bral psychofarmaka.

Policisté také nevyslechli taxikáře, který trojici z osudného večírku do Letňan vezl, ani neprovedli rekonstrukci případu. Závěry vyšetřování nicméně odmítají jakkoli komentovat s tím, že média nejsou žádnou ze stran sporu.

Loading...
Témata: krimi | úmrtí
Vstupte do diskuze (4)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Španělská policie rozbila dva drogové gangy, zatýkalo se i v Praze

20.09.2019 16:39 Španělské bezpečnostní složky oznámily, že se jim podařilo rozbít dvě organizované zločinecké…

Lupič ohrožoval lékárnici injekční stříkačkou. Peníze vrátím, neudávejte…

20.09.2019 11:15 Policisté dopadli třicetiletého muže, který začátkem srpna ohrožoval lékárnici v Kvasicích na…

Rvačka v hospodě skončila smrtí, policie navrhla obžalovat střelce ze…

18.09.2019 09:57 Kriminalisté navrhli státnímu zastupitelství obžalovat ze zabití padesátiletého muže, který loni v…

Drama v Opavě: Opilé matce vypadlo dítě z kočárku. Nechala ho na zemi a…

16.09.2019 15:00 V Opavě upadla na zem opilá matka a přitom převrhla kočárek s pětiměsíční dcerou. Dítě z kočárku…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama