Seděla v kuchyni a bodala se nožem. Kde je Anetino srdce?

Praha - Vyšetřování sice policie uzavřela už před více než půlrokem, podivnou smrt Anety R. ovšem stále obestírají otazníky. Opravdu se křehká dívka dovedla sama ubodat? A kam zmizelo její srdce?

Přidejte svůj názor 4 komentáře

Ilustrační foto

Aneta R. zemřela loni v září v bytě v Letňanech, kam přijela rovnou z divokého večírku, kde alkohol tekl proudem a ve velkém se šňupal kokain.

Podle výpovědi svědků se třiadvacetiletá Aneta večer chovala divně a po příjezdu do Letňan si nechtěla jít lehnout a raději zůstala sedět v kuchyni.

Když šel později její kamarád Ahmad do kuchyně pro sklenici vody, objevil Anetu, jak sedí a sama se bodá obouruč velkým nožem. Mladá žena utrpěla celkem 13 bodných a řezných ran, podle patologa si probodla mimo jiné plíce a třikrát se bodla přímo do srdce.

Policie případ uzavřela už v březnu s tím, že za Anetino chování mohla takzvaná toxická psychóza. Jde o stav, který může nastat při dlouhodobém užívání drog a alkoholu. Dotyčný začne mít sluchové halucinace, může být paranoidní a v nejhorším případě ublížit buď sobě nebo lidem z okolí.

Portál aktualne.cz ovšem upozorňuje na to, že závěr policie poněkud znevěrohodňuje to, že případ provází celá řada podivností a Anetina rodina muže zákona podezírá, že si usnadnili práci a prověřovali jen verzi sebevraždy.

Je fakt, že na případu se vystřídalo hned několik státních zástupců. Kateřina i Ahmad, kteří s Anetou trávili poslední chvíle jejího života, tvrdí, že nůž, kterým se dívka měla ubodat, odnesli do ložnice. Přitom se našel v kuchyni.

Ještě podivnější jsou zmizení zásadních důkazů - ztratila se totiž Anetina zakrvácená halenka i podprsenka a co víc, při druhé pitvě vyšlo najevo, že se z těla někam ztratilo celé srdce. Běžně přitom na testy úplně stačí kousíček tkáně.

Tím podivnosti zdaleka nekončí - policisté Ahmada, který měl všechno vidět, vyslechli až čtyři dny po Anetině smrti, ve spisu úplně chybí jeho psychiatrický posudek i přesto, že mladík býval pravidelným návštěvníkem bohnické léčebny a bral psychofarmaka.

Policisté také nevyslechli taxikáře, který trojici z osudného večírku do Letňan vezl, ani neprovedli rekonstrukci případu. Závěry vyšetřování nicméně odmítají jakkoli komentovat s tím, že média nejsou žádnou ze stran sporu.

Témata: krimi | úmrtí
Vstupte do diskuze (4)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Surový útok v Trutnově: Recidivista napadl muže, ten v nemocnici zemřel

22.02.2019 10:00 Muž v Trutnově před zábavním podnikem napadl v neděli 17. února jiného muže. Zraněný muž později v…

Chlapec (15) v Havlíčkově Brodě zaútočil nožem na spolužačku, skončil ve…

22.02.2019 09:45 Policie na Vysočině vyšetřuje případ napadení, při kterém patnáctiletý žák základní školy v…

Sbírka na Vojtíška s rakovinou byl podvod, policie obvinila dvě ženy

21.02.2019 16:40 Kriminalisté z Havlíčkova Brodu ukončili vyšetřování podvodné sbírky na nemocného Vojtíška.…

Záhadná smrt dítěte v Lounech: Policie obvinila mladíka ze závažných…

19.02.2019 10:10 Kriminalisté vyšetřují úmrtí dítěte v Lounech. Zadrželi mladého muže a obvinili ho z násilných…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama