Kvůli účtu na Facebooku zmlátila dceru, teď jí hrozí pět let vězení

Pardubice - Až na pět let do vězení by mohla jít jedna matka z Pardubic. Policisté totiž prošetřují, jestli její výchovné metody nenaplňují skutkovou podstatu trestného činu týrání svěřené osoby. Dceru totiž zmlátila tak, že si toho všimla učitelka ve škole. Matce vadilo, že si dcera zřídila účet na Facebooku.

Ilustrační foto
doporučujeme

Policisty do jedné pardubické školy zavolala učitelka, která si během hodiny plavání všimla, že nezletilá studentka má na těle velké hematomy. Nešlo jen o nějakou tu modřinu, ale dívka měla doslova zmalovaný zadek. Učitelka to tak nemohla nechat bez povšimnutí.

Do školy se vedle policistů dostavili i pracovníci Orgánu sociálně-právní ochrany dětí Pardubice. "Slečna uvedla, že nemá problém hovořit o tom, co se stalo. Její matka údajně zjistila, že si přes její zákaz založila facebookový profil a za to následoval velký "výprask" vařečkou. Dívka se údajně bránila a při snaze vykrýt rány měla "pohmožděnou" i horní končetinu," uvedla pardubická policejní mluvčí Eva Maturová.

Vyučující do školy zavolali také matku zmlácené dívky. Ta potvrdila, že svou dceru kvůli účtu na sociální síti seřezala. Dcera se s ní ale domů nevrátila.

"Měla až tak velký strach z toho, co bude doma následovat, že prosila nejen policisty, ale i sociální pracovnici o to, aby nemusela spát doma," řekla policejní mluvčí.

Policisté a sociální pracovníci tak dívku odvezli pryč. Kam a jak dlouho tam dívka zůstala, to z taktických důvodů nechtěli upřesnit.

To, jakým způsobem podlitiny na dívčině zadku vznikly a především, zda to byla výjimečná situace, nebo jestli matka svou dceru takhle trestala pravidelně, teď policisté vyšetřují.

"Mohlo by tu být spatřováno podezření z trestného činu týrání svěřené osoby, kde v horní hranici může být pachatel potrestán až pětiletým odnětím svobody," dodala Matulová.

Témata: krimi | Týrané děti
Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Vandalové poničili výstavu o Miladě Horákové. Zcela nepochopitelné,…

10.08.2020 11:07 V noci na dnešek někdo poničil panely z výstavy připomínající vraždu Milady Horákové a procesy 50.…

Policisté hlídající GP Brno našli kradená elektrokola za 140 tisíc

09.08.2020 10:49 Policisté dohlížející v Brně na motocyklovou Grand Prix odhalili na dálnici D1 posádku vozu s…

V Česku loni přibylo trestně stíhaných cizinců, vyplývá ze zprávy o migraci

08.08.2020 10:34 V Česku loni přibylo trestně stíhaných cizinců, meziročně se jejich počet zvýšil o 3,9 procenta na…

Policie stíhá sedm lidí kvůli prodeji drog na Kladensku

06.08.2020 18:24 Policisté obvinili sedm lidí z prodeje pervitinu a kokainu na Kladensku, hrozí jim až desetileté…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama