Kvůli účtu na Facebooku zmlátila dceru, teď jí hrozí pět let vězení

Pardubice - Až na pět let do vězení by mohla jít jedna matka z Pardubic. Policisté totiž prošetřují, jestli její výchovné metody nenaplňují skutkovou podstatu trestného činu týrání svěřené osoby. Dceru totiž zmlátila tak, že si toho všimla učitelka ve škole. Matce vadilo, že si dcera zřídila účet na Facebooku.

Přidejte svůj názor 3 komentáře

Ilustrační foto

Policisty do jedné pardubické školy zavolala učitelka, která si během hodiny plavání všimla, že nezletilá studentka má na těle velké hematomy. Nešlo jen o nějakou tu modřinu, ale dívka měla doslova zmalovaný zadek. Učitelka to tak nemohla nechat bez povšimnutí.

Do školy se vedle policistů dostavili i pracovníci Orgánu sociálně-právní ochrany dětí Pardubice. "Slečna uvedla, že nemá problém hovořit o tom, co se stalo. Její matka údajně zjistila, že si přes její zákaz založila facebookový profil a za to následoval velký "výprask" vařečkou. Dívka se údajně bránila a při snaze vykrýt rány měla "pohmožděnou" i horní končetinu," uvedla pardubická policejní mluvčí Eva Maturová.

Vyučující do školy zavolali také matku zmlácené dívky. Ta potvrdila, že svou dceru kvůli účtu na sociální síti seřezala. Dcera se s ní ale domů nevrátila.

"Měla až tak velký strach z toho, co bude doma následovat, že prosila nejen policisty, ale i sociální pracovnici o to, aby nemusela spát doma," řekla policejní mluvčí.

Policisté a sociální pracovníci tak dívku odvezli pryč. Kam a jak dlouho tam dívka zůstala, to z taktických důvodů nechtěli upřesnit.

To, jakým způsobem podlitiny na dívčině zadku vznikly a především, zda to byla výjimečná situace, nebo jestli matka svou dceru takhle trestala pravidelně, teď policisté vyšetřují.

"Mohlo by tu být spatřováno podezření z trestného činu týrání svěřené osoby, kde v horní hranici může být pachatel potrestán až pětiletým odnětím svobody," dodala Matulová.

Témata: krimi | Týrané děti
Vstupte do diskuze (3)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

GIBS obvinila policistu a dva muže, chtěli prodat roh nosorožce v Asii

14.12.2018 10:14 Generální inspekce bezpečnostních sborů (GIBS) obvinila policistu z krajského ředitelství v Praze a…

Policie pátrá po původu utěrek, ležely u zavražděného na Českokrumlovsku

13.12.2018 14:01 Kriminalisté pátrají po původu utěrek, které ležely u zavražděného muže, jehož tělo nalezli lidé…

Žena, jejíž tělo se našlo v Teplicích, byla zavražděna. Policie hledá…

13.12.2018 09:51 Žena, jejíž tělo našel svědek ve středu ráno v Teplicích, byla zavražděna. Potvrdila to soudní…

Češka naletěla sňatkovému podvodníkovi, sliboval lásku a ropný vrt

12.12.2018 16:56 Žena naletěla podle policie sňatkovému podvodníkovi. Muž jí sliboval lásku a ropný vrt ve Spojených…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama