Fantom nemocnic: Muž okrádá pacienty přímo na lůžku

Hodonín - Policisté na Hodonínsku pátrají po muži, který okrádá nemohoucí pacienty přímo na jejich pokojích. Nechává se hospitalizovat s údajným lehkým zraněním, pak okrádá své spolubydlící na pokojích.

Ilustrační foto
doporučujeme

"Poslední případ jsme zaznamenali v kyjovské nemocnici, kde připravil o 1200 korun muže, který po operaci nemohl vstávat z lůžka. Okradený muž nesměl vstávat z nemocničního lůžka, a tak se jeho spolubydlící nabídl, že mu půjde koupit nějaké občerstvení," přibližuje způsob krádeže Petr Zámečník, hodonínský policejní mluvčí.

V několika případech vše proběhlo v pořádku. Důvěra se ale nevyplatila. "Neznámý muž vystupoval slušným dojmem a vzbuzoval v něm důvěru, proto mu předal příruční tašku i s penězi," dodává Zámečník. Později policisté zjistili, že pro ně muž rozhodně není neznámá firma.

"Podařilo se nám zjistit, že tento muž podobným způsobem okrádal i jiné pacienty v nemocničních zařízeních po celé České republice, kde se nechal na krátkou dobu hospitalizovat s banálním problémem. Je předpoklad, že ve své činnosti bude pokračovat v jiné nemocnici," uvádí Zámečník.

Hledaný Václav Smejkal je střední postavy, vysoký 170 až 180 centimetrů. Nosí středně dlouhé černé vlasy a jeho zdánlivé stáří je 30-35 let. Trvalý pobyt má v Sokolově. Pokud byste měli jakékoliv informace o podezřelém, nahlašte je na policejní služebně nebo lince 158.

Témata: krimi | krádeže | nemocnice
Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Policie obvinila řidičku za nehodu, při níž zemřel policista

10.07.2020 16:48 Řidičku, která v neděli v Praze narazila do policejního vozu a smrtelně zranila policistu, dnes…

Policie řeší vraždu ženy v ostravském lese, má podezřelého

10.07.2020 15:59 Aktualizováno Kriminalisté obvinili z vraždy třiašedesátiletého muže z Ostravy. Podle nich ve čtvrtek odpoledne v…

Muž šířil lži o teroristech a podílel se na zastrašování Babiše. Hrozí mu…

10.07.2020 11:51 Muž čelí obžalobě z šíření poplašné zprávy spočívající v tom, že v Česku zaútočí teroristé.…

Policie: Tři útočníci kopali na Zlínsku muže do hlavy, hrozí jim 10 let…

10.07.2020 08:54 Policisté navrhli státnímu zástupci obžalovat tři útočníky, které viní, že v Otrokovicích na…

Související:

Právě se děje

Další zprávy