Dvě vraždy mohli vidět hokejoví fanoušci, policie je žádá o pomoc

Horusice - Vrazi z jihočeských Horusic stále unikají. Policie hledá další svědky, kteří mohli projíždět obcí v době brutálního přepadení rodinné firmy. Obrátili se i na hokejové fanoušky, kteří tudy projížděli po zápase České Budějovice - Slavia.

Přidejte svůj názor

371
doporučujeme

Na vyšetřování brutálního loupežného přepadení rodinné firmy v Horusicích ze dne 16. září pracuje speciální tým kriminalistů. "Prověřili už desítky podezřelých osob. Zabývali se také množstvím podnětů od občanů, za které děkují. Dosud se však nepodařilo ustanovit pachatele, ani vozidlo, kterým mohli pachatelé přijet a odjet," uvedl mluvčí jihočeské policie Jiří Matzner.

Z toho důvodu se policisté opět obracejí na veřejnost. "Předpokládáme, že se několik desítek hokejových fanoušků mohlo vozy vracet z Českých Budějovic směrem na Tábor a to kolem Horusic. Každý, kdo se tak vozem vracel po hokejovém utkání České Budějovice – Slavia Praha, si mohl v okolí Horusic povšimnout něčeho podezřelého. Pohybu osob, odstaveného vozidla a podobně. Každá maličkost je pro kriminalisty důležitá. Kdo by měl v této souvislosti nějaké informace, ať ihned kontaktuje polici na lince 158. Operační důstojníci ihned informace předají kriminalistům," dodal policejní mluvčí.

K přepadení došlo 16. září mezi 19. a 22. hodinou. Pachatelé maskovaní kuklami a respirátory a ozbrojení tyčemi vnikli do rodiné dílny firmy HF moto. Na místě zůstal jeden mrtvý a šest zraněných. Druhou obětí byl zakladatel firmy František Hadrávek, který podlehl zraněním v nemocnici. Gangsteři si odnesli z firmy peníze. Místní ale nevěří, že by to bylo hlavním motivem brutálního útoku.

Loading...
Témata: Policie ČR | Vražda
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Policie obvinila střelce z Nemyčevsi, červnový zásah komanda byl dramatický

17.07.2019 11:04 Policie obvinila muže, který 17. června střílel na dvoře domu v Nemyčevsi na Jičínsku, z násilí…

Namol opilý cyklista ohrozil matku s kočárkem, skončil na záchytce

17.07.2019 10:07 Strážníci v Českých Budějovicích zadrželi opilého cyklistu, který ohrožoval chodce v parku Na…

Muž, jehož tělo bylo v přístřešku bezdomovců, byl zavražděn

16.07.2019 13:43 Muž, jehož tělo našli hasiči 6. července při likvidaci požáru přístřešku bezdomovců v Praze…

Cizinci posprejovali Karlův most. Barbarství, rozčílil se primátor Hřib

16.07.2019 12:07 Policie zadržela dva cizince ve věku 23 a 30 let, kteří podle oznámení v pondělí večer posprejovali…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama