Policie dopadla vraha tří pražských taxikářů

Praha - Policie dopadla muže, kterého podezírá ze spáchání tří dosud neobjasněných vražd pražských taxikářů. Dva zemřeli na okraji metropole, jeden v centru. Informaci potvrdila mluvčí Městského státní zastupitelství v Praze Štěpánka Zenklová.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Ilustrační foto
doporučujeme

První vražda se stala počátkem loňského února, tělo dvaačtyřicetiletého muže se našlo v zaparkovaném autě v Lužické ulici v Praze 2. Další dvě vraždy přibyly loni v dubnu, mrtví taxikáři leželi na polní cestě u Uhříněvsi.

Případ vyšetřuje Krajské ředitelství hlavního města Prahy, komunikaci s médii si však vyhradilo pražské městské státní zastupitelství.

"S ohledem na stav řízení nebudou poskytovány žádné další informace, neboť by tím mohl být ohrožen účel trestního řízení," uvedla Zenklová.

Vraždy taxikářů jsou více než rok a půl nevyjasněným případem. Pachatel, případně pachatelé, si podle vyšetřovatelů řidiče vždy zastavil v centru Prahy a požádal o odvoz na okraj města. Vrah oběti zastřelil.

Vrah udeřil poprvé loni na přelomu ledna a února, kdy popravil taxikáře Petra S. (42) na Vinohradech a tělo nechal v Lužické ulici jen tak v autě. Mrtvola tam podle všeho byla několik dní, než ji policisté objevili.

Následující dvě vraždy přišly v dubnu velmi krátce po sobě, jen v rozmezí několika desítek minut. Tentokrát vrah oběti zastřelil na okraji města v Uhříněvsi. Nejmladší obětí byl Daniel C. (26), spolu s ním byl dubnu zastřelen Milan P. (60). V průběhu dne pak v centru Prahy našli oba taxíky, patřící zavražděným mužům.

Policisté tehdy oba mrtvé objevili jen pár metrů od sebe. Pátrání po pachateli bylo velmi intenzivní, ale ani portrét, ani popis oblečení, které měl vrah na sobě, k jeho dopadení nevedly.

Loading...
Vstupte do diskuze (1)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Čeští policisté pomohli Němcům objasnit téměř čtvrtstoletí starou vraždu

16.10.2019 20:37 Policisté dopadli v Praze muže, který je podezřelý z 24 let staré dvojnásobné vraždy v německém…

Přepadení pošty v děčínské čtvrti Boletice: Policie má trojici pachatelů

16.10.2019 17:31 Policisté dopadli trojici, která je podle nich za pondělním přepadením pošty v Děčíně. Dva muži a…

Policie vyšetřuje vraždu v Mostě, ze zločinu byl obviněn cizinec

16.10.2019 17:19 Aktualizováno Kriminalisté dnes odpoledne obvinili muže ve středním věku z vraždy v Mostě. Obětí se stal…

Maskovaný muž přepadl poštu v Děčíně, policie vyslýchá svědky

15.10.2019 16:21 Aktualizováno Maskovaný muž přepadl v pondělí krátce před 17:30 poštu v Děčíně - Boleticích ve Studniční ulici.…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama