Policie dopadla vraha tří pražských taxikářů

Praha - Policie dopadla muže, kterého podezírá ze spáchání tří dosud neobjasněných vražd pražských taxikářů. Dva zemřeli na okraji metropole, jeden v centru. Informaci potvrdila mluvčí Městského státní zastupitelství v Praze Štěpánka Zenklová.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Ilustrační foto

První vražda se stala počátkem loňského února, tělo dvaačtyřicetiletého muže se našlo v zaparkovaném autě v Lužické ulici v Praze 2. Další dvě vraždy přibyly loni v dubnu, mrtví taxikáři leželi na polní cestě u Uhříněvsi.

Případ vyšetřuje Krajské ředitelství hlavního města Prahy, komunikaci s médii si však vyhradilo pražské městské státní zastupitelství.

"S ohledem na stav řízení nebudou poskytovány žádné další informace, neboť by tím mohl být ohrožen účel trestního řízení," uvedla Zenklová.

Vraždy taxikářů jsou více než rok a půl nevyjasněným případem. Pachatel, případně pachatelé, si podle vyšetřovatelů řidiče vždy zastavil v centru Prahy a požádal o odvoz na okraj města. Vrah oběti zastřelil.

Vrah udeřil poprvé loni na přelomu ledna a února, kdy popravil taxikáře Petra S. (42) na Vinohradech a tělo nechal v Lužické ulici jen tak v autě. Mrtvola tam podle všeho byla několik dní, než ji policisté objevili.

Následující dvě vraždy přišly v dubnu velmi krátce po sobě, jen v rozmezí několika desítek minut. Tentokrát vrah oběti zastřelil na okraji města v Uhříněvsi. Nejmladší obětí byl Daniel C. (26), spolu s ním byl dubnu zastřelen Milan P. (60). V průběhu dne pak v centru Prahy našli oba taxíky, patřící zavražděným mužům.

Policisté tehdy oba mrtvé objevili jen pár metrů od sebe. Pátrání po pachateli bylo velmi intenzivní, ale ani portrét, ani popis oblečení, které měl vrah na sobě, k jeho dopadení nevedly.

Vstupte do diskuze (1)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Gang cizinců znásilnil v Praze turistku, soud vynesl tresty

18.01.2019 15:23 Za znásilnění turistky v hotelu v pražské Náprstkově ulici potrestal Obvodní soud pro Prahu 1…

Nepovolený náklad. Migranti vyskákali u Prahy za jízdy na dálnici

18.01.2019 14:49 Aktualizováno Do Německa proudí přes Českou republiku stále více migrantů, k našim sousedům měla pravděpodobně…

Podnapilý řidič si spletl koleje se silnicí, srážce s vlakem zabránil jen…

16.01.2019 14:36 Pití alkoholu před jízdou se vymstilo dvaapadesátiletému cizinci, který u Mokrovrat na Příbramsku…

Muž se policistům v Prostějově schoval v kanále, prchal 14 hodin

16.01.2019 10:28 Prostějovští policisté pátrali od úterý 14 hodin po jednačtyřicetiletém muži, který se před nimi…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama