Policie odhalila masivní případ padělání bankovek

Praha/Olomouc - Policie odhalila masivní padělatele bankovek, kteří vyráběli padělky korun a eur. Skupinu odhalil Útvar pro odhalování organizovaného zločinu (ÚOOZ), potvrdil ČTK mluvčí ÚOOZ Pavel Hanták.

Ilustrační foto
doporučujeme

V případu je pět obviněných stíháno v České republice, z toho čtyři jsou ve vazbě. Další obvinění jsou stíháni na Slovensku. Obviněným hrozí až 16 let vězení, řekl dnes ČTK státní zástupce Vrchního státního zastupitelství v Olomouci Roman Kafka. Podle informací ČTK měly být padělány stovky milionů eur, Česká televize (ČT) uvedla, že obvinění plánovali vytisknout také 100 miliard korun.

Skupinu odhalil Útvar pro odhalování organizovaného zločinu (ÚOOZ), potvrdil ČTK mluvčí ÚOOZ Pavel Hanták. Podle něj policejní útvar zasahoval koncem minulého týdne na několika místech České republiky. "Zadrželi jsme několik osob podezřelých z padělání a pozměňování peněz, konkrétně se jednalo o bankovky euro a české koruny," řekl ČTK Hanták. Bližší informace zveřejní příští týden.

"My se bavíme o částce, která je ne nevýznamná ve srovnání s celým státním rozpočtem České republiky," řekl ČT Kafka. Obvinění měli podle televize k dispozici originální bankovkový papír i s ochrannými prvky, není ale zatím jasné, jak k němu přišli. "S ohledem na to, jakou technologií oni byli nadáni a jakým materiálním zabezpečením disponovali, tak by se jednalo o dokonalé padělky," dodal Kafka.

Česká národní banka, která má padělky na starosti, na dotaz ČTK uvedla, že po dobu vyšetřování a do doby, než policie oficiálně oznámí závěry vyšetřování, není oprávněna se k tomuto případu jakkoli vyjadřovat.

Případ dozoruje Vrchní státní zastupitelství v Olomouci. Obvinění jsou podle Kafky podezřelí ze spáchání trestného činu padělání a pozměňování peněz a účast na organizované zločinecké skupině.

Témata: Padělky | ÚOOZ
Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Pořezání střepem mohlo být pokusem o vraždu. Policie obvinila útočníka

03.08.2020 13:41 Kriminalisté obvinili třiatřicetiletého muže z pokusu o vraždu, který se stal v sobotu po půlnoci v…

V Česku se množí telefonáty hrozící exekucemi. Jde o podvod, varuje komora

31.07.2020 15:22 Exekutorská komora ČR varuje před podvodnými telefonáty, ve kterých se neznámí lidé vydávají za…

Honička na Příbramsku: Řidič ujížděl před policií rychlostí 200 km/h

31.07.2020 12:35 Příbramští policisté v noci na dnešek pronásledovali řidiče osobního auta, který před nimi ujížděl…

Zloděj okradl muže při epileptickém záchvatu. Policie hledá svědky

31.07.2020 09:58 Ostravští policisté pátrají po zloději, který okradl bezvládného muže, jehož postihl epileptický…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama