Policie odhalila masivní případ padělání bankovek

Praha/Olomouc - Policie odhalila masivní padělatele bankovek, kteří vyráběli padělky korun a eur. Skupinu odhalil Útvar pro odhalování organizovaného zločinu (ÚOOZ), potvrdil ČTK mluvčí ÚOOZ Pavel Hanták.

Přidejte svůj názor 3 komentáře

Ilustrační foto

V případu je pět obviněných stíháno v České republice, z toho čtyři jsou ve vazbě. Další obvinění jsou stíháni na Slovensku. Obviněným hrozí až 16 let vězení, řekl dnes ČTK státní zástupce Vrchního státního zastupitelství v Olomouci Roman Kafka. Podle informací ČTK měly být padělány stovky milionů eur, Česká televize (ČT) uvedla, že obvinění plánovali vytisknout také 100 miliard korun.

Skupinu odhalil Útvar pro odhalování organizovaného zločinu (ÚOOZ), potvrdil ČTK mluvčí ÚOOZ Pavel Hanták. Podle něj policejní útvar zasahoval koncem minulého týdne na několika místech České republiky. "Zadrželi jsme několik osob podezřelých z padělání a pozměňování peněz, konkrétně se jednalo o bankovky euro a české koruny," řekl ČTK Hanták. Bližší informace zveřejní příští týden.

"My se bavíme o částce, která je ne nevýznamná ve srovnání s celým státním rozpočtem České republiky," řekl ČT Kafka. Obvinění měli podle televize k dispozici originální bankovkový papír i s ochrannými prvky, není ale zatím jasné, jak k němu přišli. "S ohledem na to, jakou technologií oni byli nadáni a jakým materiálním zabezpečením disponovali, tak by se jednalo o dokonalé padělky," dodal Kafka.

Česká národní banka, která má padělky na starosti, na dotaz ČTK uvedla, že po dobu vyšetřování a do doby, než policie oficiálně oznámí závěry vyšetřování, není oprávněna se k tomuto případu jakkoli vyjadřovat.

Případ dozoruje Vrchní státní zastupitelství v Olomouci. Obvinění jsou podle Kafky podezřelí ze spáchání trestného činu padělání a pozměňování peněz a účast na organizované zločinecké skupině.

Témata: Padělky | ÚOOZ
Vstupte do diskuze (3)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Češka naletěla sňatkovému podvodníkovi, sliboval lásku a ropný vrt

12.12.2018 16:56 Žena naletěla podle policie sňatkovému podvodníkovi. Muž jí sliboval lásku a ropný vrt ve Spojených…

Hádka na Táborsku skončila smrtí, útočníkovi hrozí 16 let natvrdo

12.12.2018 15:05 Po čtvrteční potyčce dvou mužů na Táborsku zemřel mladší z nich. Muž (28) skončil po incidentu v…

Vražda na benzínce v Nelahozevsi: Policie má novou stopu, žádá veřejnost o…

11.12.2018 17:08 Policie hledá v souvislosti s vraždou na čerpací stanici v Nelahozevsi batoh značky Dakine červené…

Muž je obviněn z pokusu vraždy na Vsetínsku, skončil ve vazbě

11.12.2018 09:56 Kriminalisté vyšetřují od konce minulého týdne pokus vraždy na Vsetínsku. V sobotu obvinili…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama