Policie odhalila masivní případ padělání bankovek

Praha/Olomouc - Policie odhalila masivní padělatele bankovek, kteří vyráběli padělky korun a eur. Skupinu odhalil Útvar pro odhalování organizovaného zločinu (ÚOOZ), potvrdil ČTK mluvčí ÚOOZ Pavel Hanták.

Přidejte svůj názor 3 komentáře

Ilustrační foto
doporučujeme

V případu je pět obviněných stíháno v České republice, z toho čtyři jsou ve vazbě. Další obvinění jsou stíháni na Slovensku. Obviněným hrozí až 16 let vězení, řekl dnes ČTK státní zástupce Vrchního státního zastupitelství v Olomouci Roman Kafka. Podle informací ČTK měly být padělány stovky milionů eur, Česká televize (ČT) uvedla, že obvinění plánovali vytisknout také 100 miliard korun.

Skupinu odhalil Útvar pro odhalování organizovaného zločinu (ÚOOZ), potvrdil ČTK mluvčí ÚOOZ Pavel Hanták. Podle něj policejní útvar zasahoval koncem minulého týdne na několika místech České republiky. "Zadrželi jsme několik osob podezřelých z padělání a pozměňování peněz, konkrétně se jednalo o bankovky euro a české koruny," řekl ČTK Hanták. Bližší informace zveřejní příští týden.

"My se bavíme o částce, která je ne nevýznamná ve srovnání s celým státním rozpočtem České republiky," řekl ČT Kafka. Obvinění měli podle televize k dispozici originální bankovkový papír i s ochrannými prvky, není ale zatím jasné, jak k němu přišli. "S ohledem na to, jakou technologií oni byli nadáni a jakým materiálním zabezpečením disponovali, tak by se jednalo o dokonalé padělky," dodal Kafka.

Česká národní banka, která má padělky na starosti, na dotaz ČTK uvedla, že po dobu vyšetřování a do doby, než policie oficiálně oznámí závěry vyšetřování, není oprávněna se k tomuto případu jakkoli vyjadřovat.

Případ dozoruje Vrchní státní zastupitelství v Olomouci. Obvinění jsou podle Kafky podezřelí ze spáchání trestného činu padělání a pozměňování peněz a účast na organizované zločinecké skupině.

Loading...
Témata: Padělky | ÚOOZ
Vstupte do diskuze (3)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Muži podezřelí z únosu dívky (5) jsou ve vazbě. Holčičku vytrhli babičce z…

19.04.2019 21:53 Dva muže, které policie podezírá z úterního únosu pětileté dívky, poslal dnes Obvodní soud pro…

Divoká jízda na Zlínsku: Zdrogovaný řidič prchal před policii, zastavil ho…

18.04.2019 13:44 Zdrogovaný čtyřiadvacetiletý muž se zákazem řízení ujížděl v pondělí v noci osobním automobilem na…

Záhadná smrt v Šáreckém údolí. Jak matka dvou malých dětí zemřela?

18.04.2019 11:04 Pražští policisté předběžně vyloučili cizí zavinění úmrtí sedmatřicetileté ženy, kterou našli ve…

Policisté našli pohřešovanou 37letou ženu z Prahy, je mrtvá

17.04.2019 14:57 Policisté dnes našli v Šáreckém údolí v Praze mrtvou sedmatřicetiletou ženu, kterou rodina…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama