Kauza taxivrah: Policie po jeho dopadení stále mlčí! Víme proč

Praha - Tajemné mlčení v případu údajného vraha pražských taxikářů pokračuje. Policie a státní zastupitelství ani dnes neřekly, kdo je záhadným zadrženým a dřív než za několik týdnů ani neřeknou. Téměř dvouleté vyšetřování je prý v tak citlivé fázi, že by ho mohlo zveřejnění detailů zmařit.

Přidejte svůj názor

Místo tragédie v obci Vilémov na Vysočině, kde most zabil čtyři dělníky.

Vyřešení mediálně sledovaného případu zpravidla provází tisková konference za účasti kriminalistických špiček. K vraždě pražských taxikářů, což byl asi nejsledovanější případ posledních let, je jedinou informací holá věta. Navíc ani ne od policistů.

"Mohu potvrdit informaci, že byl dopaden a odhalen pachatel vražd tří taxikářů," uvedla mluvčí státního zastupitelství Štěpánka Zenklová. Víc informací neposkytla.

"Mohl by být ohrožen účel trestního řízení," myslí si advokát Josef Doucha, bývalý elitní kriminalista. Hradbě mlčení bývalých kolegů se v tomto případě nediví. "V tuto chvíli není možné, aby policie odhalila karty a ve sdělovacích prostředcích se dalo přečíst, co má a co nemá v ruce," pokračoval Doucha. Podezřelý by toho mohl využít při obhajobě.

Místo, kde zemřel nejmladší taxikář, teď připomíná tento pomník. Je pravděpodobné, že se sem v nejbližších týdnech vrátí i člověk, který ho zavraždil. A to s kriminalisty kvůli rekonstrukci, která se na místě činu běžně provádí.

Kde je zadržený teď, není jasné. Možná ještě na policejní stanici, možná ve vazbě. A možná už také nějakou dobu sedí ve vězení za něco, co mezitím spáchal a byl za to odsouzen. Od poslední vraždy už uplynul rok a půl.

Za tu dobu policisté provedli nespočet pátracích akcí. Prohledávali třeba chatařskou oblast u Prahy. Strojvůdce vlaku si vzpomněl, že tu z jeho vlaku vystupoval někdo podobný hledanému v souvislosti s vraždami. Tenkrát nikdo zadržen nebyl. Teď už je prý správný člověk za mřížemi.

Témata: Taxi | Policie ČR
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Surový útok v Trutnově: Recidivista napadl muže, ten v nemocnici zemřel

22.02.2019 10:00 Muž v Trutnově před zábavním podnikem napadl v neděli 17. února jiného muže. Zraněný muž později v…

Chlapec (15) v Havlíčkově Brodě zaútočil nožem na spolužačku, skončil ve…

22.02.2019 09:45 Policie na Vysočině vyšetřuje případ napadení, při kterém patnáctiletý žák základní školy v…

Sbírka na Vojtíška s rakovinou byl podvod, policie obvinila dvě ženy

21.02.2019 16:40 Kriminalisté z Havlíčkova Brodu ukončili vyšetřování podvodné sbírky na nemocného Vojtíška.…

Záhadná smrt dítěte v Lounech: Policie obvinila mladíka ze závažných…

19.02.2019 10:10 Kriminalisté vyšetřují úmrtí dítěte v Lounech. Zadrželi mladého muže a obvinili ho z násilných…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama