Případ masivního padělání bankovek: Policie podezírá čtyři Čechy a Slováka

Praha - Údajný gang padělatelů bankovek ve velkém rozsahu, o jejichž zadržení informoval ve středu státní zástupce, tvoří podle policie čtyři Češi a Slovák.

Přidejte svůj názor

Ilustrační foto

Vyráběli platidla v hodnotě 2000 a 5000 korun a 20 a 500 eur, do oběhu se ale bankovky nakonec nedostaly, napsal dnes v tiskové zprávě mluvčí Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu (ÚOOZ) Pavel Hanták. Obviněným hrozí až 16 let vězení, podle dřívějších informací ČTK měly být padělány stovky milionů eur.

Zadržení podle Hantáka tvořili "organizovanou skupinu s jasně vymezenými rolemi a hierarchickým uspořádáním". Zaměřili se na českou měnu, hlavním zbožím ale prý měly být padělky eurobankovek v hodnotě 20 a 500, které měla údajně zařídit slovenská spojka. "Obvinění shromáždili vše potřebné, což by ve výsledku umožnilo výrobu padělků vysoké kvality ve velkém rozsahu. Detektivové dokumentují činnost této skupiny za poslední zhruba rok a půl," napsal Hanták.

Policisté v kauze zatýkali 29. října na několika místech v Česku. Zadrželi nejdřív čtyři lidi, ke kterým přibyl s obviněním další muž stíhaný ve vazbě kvůli jinému případu. Obviněným je od 37 do 43 let. "Trestní stíhání je vedeno pro účast na organizované zločinecké skupině. Ze čtyř zadržených a následně i obviněných osob jsou tři stíhány vazebně," upřesnil Hanták.

Kriminalisté případ rozplétali zhruba rok. "Detektivové při prověřování úzce spolupracovali s kolegy na Slovensku, kde rovněž probíhá trestní stíhání dalších několika osob," dodal mluvčí. Policisté zadrželi podle Hantáka skupinu v době, kdy byly vyrobené pouze vzorky padělků, přičemž se bankovky ještě nedostaly do oběhu.

Témata: Padělky
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

GIBS obvinila policistu a dva muže, chtěli prodat roh nosorožce v Asii

14.12.2018 10:14 Generální inspekce bezpečnostních sborů (GIBS) obvinila policistu z krajského ředitelství v Praze a…

Policie pátrá po původu utěrek, ležely u zavražděného na Českokrumlovsku

13.12.2018 14:01 Kriminalisté pátrají po původu utěrek, které ležely u zavražděného muže, jehož tělo nalezli lidé…

Žena, jejíž tělo se našlo v Teplicích, byla zavražděna. Policie hledá…

13.12.2018 09:51 Žena, jejíž tělo našel svědek ve středu ráno v Teplicích, byla zavražděna. Potvrdila to soudní…

Češka naletěla sňatkovému podvodníkovi, sliboval lásku a ropný vrt

12.12.2018 16:56 Žena naletěla podle policie sňatkovému podvodníkovi. Muž jí sliboval lásku a ropný vrt ve Spojených…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama