Případ masivního padělání bankovek: Policie podezírá čtyři Čechy a Slováka

Praha - Údajný gang padělatelů bankovek ve velkém rozsahu, o jejichž zadržení informoval ve středu státní zástupce, tvoří podle policie čtyři Češi a Slovák.

Přidejte svůj názor

Ilustrační foto
doporučujeme

Vyráběli platidla v hodnotě 2000 a 5000 korun a 20 a 500 eur, do oběhu se ale bankovky nakonec nedostaly, napsal dnes v tiskové zprávě mluvčí Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu (ÚOOZ) Pavel Hanták. Obviněným hrozí až 16 let vězení, podle dřívějších informací ČTK měly být padělány stovky milionů eur.

Zadržení podle Hantáka tvořili "organizovanou skupinu s jasně vymezenými rolemi a hierarchickým uspořádáním". Zaměřili se na českou měnu, hlavním zbožím ale prý měly být padělky eurobankovek v hodnotě 20 a 500, které měla údajně zařídit slovenská spojka. "Obvinění shromáždili vše potřebné, což by ve výsledku umožnilo výrobu padělků vysoké kvality ve velkém rozsahu. Detektivové dokumentují činnost této skupiny za poslední zhruba rok a půl," napsal Hanták.

Policisté v kauze zatýkali 29. října na několika místech v Česku. Zadrželi nejdřív čtyři lidi, ke kterým přibyl s obviněním další muž stíhaný ve vazbě kvůli jinému případu. Obviněným je od 37 do 43 let. "Trestní stíhání je vedeno pro účast na organizované zločinecké skupině. Ze čtyř zadržených a následně i obviněných osob jsou tři stíhány vazebně," upřesnil Hanták.

Kriminalisté případ rozplétali zhruba rok. "Detektivové při prověřování úzce spolupracovali s kolegy na Slovensku, kde rovněž probíhá trestní stíhání dalších několika osob," dodal mluvčí. Policisté zadrželi podle Hantáka skupinu v době, kdy byly vyrobené pouze vzorky padělků, přičemž se bankovky ještě nedostaly do oběhu.

Loading...
Témata: Padělky
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Po střelbě v Brně jeden mrtvý, jeden těžce zraněný

22.10.2019 18:13 Při střelbě v bytě na Palackého třídě v Brně dnes odpoledne zemřel člověk, druhý je těžce zraněný,…

Loupež v brněnském klenotnictví: Škoda 20 milionů, pátrá se po tmavém Audi…

22.10.2019 16:51 Škoda po vykradení klenotnictví v Brně je zhruba 20 milionů korun, řekl dnes mluvčí policie Pavel…

Řidiči, pozor. U českých hranic řádí vrhač větví, policie na něj vypsala…

22.10.2019 16:30 V německém příhraničí ohrožuje motoristy už několik let neznámý muž, jemuž tamní policisté…

Zloději vykradli klenotnictví v Brně, mříž vytrhli autem. Policie žádá…

21.10.2019 17:36 Aktualizováno Jen několik minut trvalo dnes ráno po 4:00 vykradení klenotnictví v centru Brna. Čtyři maskovaní…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama