Dopadli fantoma nemocnic. Okrádal pacienty přímo na pokoji

Uherské Hradiště - Kriminalisté z Uherského Hradiště dopadli tzv. fantoma nemocnic. Zadrželi celostátně hledaného muže, který podváděl a kradl v nemocnicích po celé republice. Jeho trik spočíval v tom, že se nechal hospitalizovat a pak okrádal spolupacienty na pokoji.

Přidejte svůj názor

371

Postrach pacientů nemocnic zvládl procestovat doslova celou republiku. Přes Klatovy, Strakonice, Nymburk, Čáslav, Trutnov, Rumburk až po Kyjov a Olomouc. Tam všude si chvíli poležel a pak se záhadně ztratil - i s penězi a cennostmi svých spolupacientů. Naposledy vyhledal pomoc lékaře v Uherském Hradišti.

"Muž byl hospitalizovaný na oddělení traumatologie s podezřením na otřes mozku," uvedla mluvčí nemocnice v Uherském Hradišti Dana Lipovská.

O tom, že Václav Smejkal ze Sokolova byl všemi mastmi mazaný, svědčí i to, že policisté po něm pátrali už od dubna. Kriminalisté zatím vědí o devíti místech v republice, kde fantom nemocnic řádil. Jeho poslední štace byla až na východě Moravy.

"Náš personál viděl ve zprávách jeho fotografii a to, že je celostátně hledaný a na základě této fotografie a této informace kontaktoval policii," popsala Lipovská.

"Policisté jeli tuto informaci prověřit, načež zjistili, že se jedná o muže, na kterého byl vydán celostátní zatykač. Tento muž byl posléze zadržen a eskortován k táborskému soudu," sdělila policejní mluvčí Milena Šabatová.

To, že z nemocnice v Uherském Hradišti odjel s prázdnou, mu u soudu asi moc nepomůže. V jiných případech totiž - třeba naposled v Olomouci - okradl jiného nemocného o slušnou sumu. "V nestřeženém okamžiku, kdy ten pacient byl mimo pokoj, tak mu sebral z peněženky ze stolku čtyři a půl tisíce korun a zmizel z pokoje," potvrdil mluvčí Fakultní nemocnice Olomouc Egon Havrlant.

Je pravděpodobné, že Václav Smejkal teď bude několik let spát místo v nemocničním pyžamu v tom vězeňském.

Témata: Policie ČR | nemocnice
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Záhadná smrt dítěte v Lounech: Policie obvinila mladíka ze závažných…

19.02.2019 10:10 Kriminalisté vyšetřují úmrtí dítěte v Lounech. Zadrželi mladého muže a obvinili ho z násilných…

Protiromské nápisy v Letech? Policie podala návrh na obžalobu dvou mužů

18.02.2019 15:27 Kriminalisté podali návrh na obžalobu dvou mužů, kteří podle policie umístili tabule s urážlivými…

Klienty bank napadá další podvodná aplikace, nejvíc obětí je v Česku

18.02.2019 12:37 Kybernetičtí zločinci znovu zaútočili na klienty bank v Česku, prostřednictvím infikované aplikace…

Lupič okradl ženu na koloběžce, přišla o 400 tisíc. Policie zveřejnila…

18.02.2019 10:43 Policie od prosince pátrá po muži, který je podezřelý z toho, že v Praze 8 ženě na koloběžce ukradl…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama