Pražská policie rozbila třináctičlenný drogový gang, prodal nejméně 80 kilogramů marihuany

Praha - V průběhu září ukončili kriminalisté pátého oddělení prvního policejního obvodu několikaleté prošetřování drogové trestné činnosti organizované skupiny. Odhalili třináctičlennou skupinu lidí, kteří ve velkém obchodovali s marihuanou. Prodávali ji ve dvou vyhlášených podnicích v centru Prahy.

Přidejte svůj názor

371

Pět lidí skončilo ve vazbě, další dva byli obviněni přímo ve vězení, kde si odpykávají jiný trest. Jeden z nich prý celou skupinu řídil. Gang údajně prodával po dobu nejméně pěti let průměrně 80 gramů marihuany denně, gram za 300 korun. Prozatímní celkově zadokumentovaný součet je pak okolo 80 kilogramů prodané sušiny za sledované období.

Obvinění podle policie prodávali drogy v podnicích v Jakubské a Anenské ulici. Druhý z nich si sami otevřeli, aby mohli s marihuanou obchodovat. „Za tímto účelem nechali dokonce v baru zhotovit zástěnu, chcete-li falešnou stěnu, za kterou si odváděli zákazníky. Tento podnik zároveň sloužil i jako skladiště," uvedl policejní mluvčí Tomáš Hulan.

„'Nejzajímavější' osobou tohoto uskupení je bez pochyb hlavní organizátor popsaného dění. Tím je dnes třicetiletý muž, který je toho času ve výkonu trestu odnětí svobody. K tomu byl v minulém desetiletí odsouzen pro trestný čin vraždy. Nicméně ani tato skutečnost mu nezabránila pokračovat v protiprávním jednání," uvedl mluvčí. Muž podle policie využíval jiného spoluvězně, aby se dostal k věcem, ke kterým ve vězení běžně není přístup. Spoluvězeň totiž docházel do zaměstnání mimo věznici.

„Třicetiletý odsouzenec ho vždy vybavil seznamem věcí, o které má zájem. Souputník pak konkrétní sortiment v podobě například zakázaných anabolických steroidů objednal prostřednictvím tajného mobilního telefonu u dodavatelů. Ti mu následně požadované věci předali při, dá se říci, konspirační schůzce. Spoluvězeň pak tyto věci do věznice provezl ve vozíku, který měl dvojité dno," popisuje Hulan.

Obviněným teď hrozí tresty odnětí svobody v rozmezí od dvou do deseti let.

Témata: Policie ČR | Marihuana
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Další přepadená benzínka. Na Chrudimsku útočil ozbrojený lupič

17.12.2018 12:55 Včera v pozdních večerních hodinách informovala Policie ČR na svém Twitteru o přepadení čerpací…

Lupiči přepadli zlatnictví v Teplicích. Policie po nich pátrá, zřejmě jsou…

17.12.2018 12:45 Lupiči dnes kolem 10:45 přepadli zlatnictví v Krupské ulici v centru Teplic. Pachatelé jsou na…

Tři muži ilegálně nabízeli stovky filmů a seriálů, škoda sedm milionů

16.12.2018 14:32 Téměř devět stovek filmů a seriálů údajně nabízela nelegálně ke sledování na webu v Česku trojice…

Barová rvačka v Jindřichově Hradci skončila smrtí, útočník zadržen

16.12.2018 10:51 Na následky zranění při potyčce v baru v Jindřichově Hradci zemřel osmadvacetiletý muž. Incident se…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama