Pražská policie rozbila třináctičlenný drogový gang, prodal nejméně 80 kilogramů marihuany

Praha - V průběhu září ukončili kriminalisté pátého oddělení prvního policejního obvodu několikaleté prošetřování drogové trestné činnosti organizované skupiny. Odhalili třináctičlennou skupinu lidí, kteří ve velkém obchodovali s marihuanou. Prodávali ji ve dvou vyhlášených podnicích v centru Prahy.

371
doporučujeme

Pět lidí skončilo ve vazbě, další dva byli obviněni přímo ve vězení, kde si odpykávají jiný trest. Jeden z nich prý celou skupinu řídil. Gang údajně prodával po dobu nejméně pěti let průměrně 80 gramů marihuany denně, gram za 300 korun. Prozatímní celkově zadokumentovaný součet je pak okolo 80 kilogramů prodané sušiny za sledované období.

Obvinění podle policie prodávali drogy v podnicích v Jakubské a Anenské ulici. Druhý z nich si sami otevřeli, aby mohli s marihuanou obchodovat. „Za tímto účelem nechali dokonce v baru zhotovit zástěnu, chcete-li falešnou stěnu, za kterou si odváděli zákazníky. Tento podnik zároveň sloužil i jako skladiště," uvedl policejní mluvčí Tomáš Hulan.

„'Nejzajímavější' osobou tohoto uskupení je bez pochyb hlavní organizátor popsaného dění. Tím je dnes třicetiletý muž, který je toho času ve výkonu trestu odnětí svobody. K tomu byl v minulém desetiletí odsouzen pro trestný čin vraždy. Nicméně ani tato skutečnost mu nezabránila pokračovat v protiprávním jednání," uvedl mluvčí. Muž podle policie využíval jiného spoluvězně, aby se dostal k věcem, ke kterým ve vězení běžně není přístup. Spoluvězeň totiž docházel do zaměstnání mimo věznici.

„Třicetiletý odsouzenec ho vždy vybavil seznamem věcí, o které má zájem. Souputník pak konkrétní sortiment v podobě například zakázaných anabolických steroidů objednal prostřednictvím tajného mobilního telefonu u dodavatelů. Ti mu následně požadované věci předali při, dá se říci, konspirační schůzce. Spoluvězeň pak tyto věci do věznice provezl ve vozíku, který měl dvojité dno," popisuje Hulan.

Obviněným teď hrozí tresty odnětí svobody v rozmezí od dvou do deseti let.

Témata: Policie ČR | Marihuana
Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Policie stíhá sedm lidí kvůli prodeji drog na Kladensku

06.08.2020 18:24 Policisté obvinili sedm lidí z prodeje pervitinu a kokainu na Kladensku, hrozí jim až desetileté…

Policista při zásahu v chatové oblasti zastřelil muže

06.08.2020 13:30 Při zásahu v chatové oblasti u obce Smržov na Jindřichohradecku policista ve středu večer zastřelil…

Muž v Brně přepadl čerpací stanici, obsluze se omlouval

06.08.2020 09:55 Neznámý pachatel přepadl v první polovině července čerpací stanici v Heršpické ulici v Brně,…

Recidivista podle policie napáchal 30 trestných činů. Odcizil, co se dalo

05.08.2020 11:04 Z 30 trestných činů obvinila vyškovská policie dvaatřicetiletého recidivistu, je podezřelý…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama