Odvolací soud snížil trest za vraždu novorozence na 15 let za mřížemi

Praha - Matka dvou dětí z Podbořan, která v prosinci roku 2013 odložila svého novorozeného chlapce do odpadků, stráví za vraždu 15 let ve vězení.

Přidejte svůj názor

Ilustrační foto

Odvolací Vrchní soud v Praze jí dnes o dva roky snížil původní trest, rozsudek je pravomocný. Žena se hájila tím, že o svém třetím těhotenství nevěděla, což znalci označili za nemožné.

"Nejen, že obžalovaná předem nevytvořila podmínky pro to, aby dítě přežilo, ale nic pro to neudělala ani po porodu. Takové jednání nelze kvalifikovat jinak než jako zločin vraždy," řekl předseda odvolacího senátu Jiří Lněnička.

Zároveň ale uvedl, že ústecký krajský soud ženě uložil sedmnáctiletý trest, protože pokládal za přitěžující okolnost to, že se činu dopustila na dítěti. Tato skutečnost je ale obsažena přímo v definici vraždy na osobě mladší patnácti let, za kterou zákoník stanoví přísnější sazbu než za prostou vraždu. "Nelze to proto obžalované přičítat k tíži podruhé," vysvětlil soudce snížení trestu.

Podle verdiktu žena tajila své těhotenství před manželem i všemi svými známými. Neabsolvovala žádné gynekologické prohlídky pro nastávající matky a v noci z 6. na 7. prosince 2013 porodila ve vaně svého bytu životaschopného chlapečka. K porodu si nepřivolala lékaře ani manžela, který spal ve vedlejší místnosti. Novorozence nejprve omyla a zbavila krve a v úmyslu ho usmrtit ho poté zabalila do ručníku a deky, kterou pak vložila do silonové tašky. Tu pak dopoledne odnesla do venkovního kontejneru na komunální odpad. Tělíčko dítěte, které zemřelo na otok mozku a plic v důsledku podchlazení, objevili o den později dva muži.

Témata: Vražda | soudy
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Češka naletěla sňatkovému podvodníkovi, sliboval lásku a ropný vrt

12.12.2018 16:56 Žena naletěla podle policie sňatkovému podvodníkovi. Muž jí sliboval lásku a ropný vrt ve Spojených…

Hádka na Táborsku skončila smrtí, útočníkovi hrozí 16 let natvrdo

12.12.2018 15:05 Po čtvrteční potyčce dvou mužů na Táborsku zemřel mladší z nich. Muž (28) skončil po incidentu v…

Vražda na benzínce v Nelahozevsi: Policie má novou stopu, žádá veřejnost o…

11.12.2018 17:08 Policie hledá v souvislosti s vraždou na čerpací stanici v Nelahozevsi batoh značky Dakine červené…

Muž je obviněn z pokusu vraždy na Vsetínsku, skončil ve vazbě

11.12.2018 09:56 Kriminalisté vyšetřují od konce minulého týdne pokus vraždy na Vsetínsku. V sobotu obvinili…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama