Odvolací soud snížil trest za vraždu novorozence na 15 let za mřížemi

Praha - Matka dvou dětí z Podbořan, která v prosinci roku 2013 odložila svého novorozeného chlapce do odpadků, stráví za vraždu 15 let ve vězení.

Ilustrační foto
doporučujeme

Odvolací Vrchní soud v Praze jí dnes o dva roky snížil původní trest, rozsudek je pravomocný. Žena se hájila tím, že o svém třetím těhotenství nevěděla, což znalci označili za nemožné.

"Nejen, že obžalovaná předem nevytvořila podmínky pro to, aby dítě přežilo, ale nic pro to neudělala ani po porodu. Takové jednání nelze kvalifikovat jinak než jako zločin vraždy," řekl předseda odvolacího senátu Jiří Lněnička.

Zároveň ale uvedl, že ústecký krajský soud ženě uložil sedmnáctiletý trest, protože pokládal za přitěžující okolnost to, že se činu dopustila na dítěti. Tato skutečnost je ale obsažena přímo v definici vraždy na osobě mladší patnácti let, za kterou zákoník stanoví přísnější sazbu než za prostou vraždu. "Nelze to proto obžalované přičítat k tíži podruhé," vysvětlil soudce snížení trestu.

Podle verdiktu žena tajila své těhotenství před manželem i všemi svými známými. Neabsolvovala žádné gynekologické prohlídky pro nastávající matky a v noci z 6. na 7. prosince 2013 porodila ve vaně svého bytu životaschopného chlapečka. K porodu si nepřivolala lékaře ani manžela, který spal ve vedlejší místnosti. Novorozence nejprve omyla a zbavila krve a v úmyslu ho usmrtit ho poté zabalila do ručníku a deky, kterou pak vložila do silonové tašky. Tu pak dopoledne odnesla do venkovního kontejneru na komunální odpad. Tělíčko dítěte, které zemřelo na otok mozku a plic v důsledku podchlazení, objevili o den později dva muži.

Témata: Vražda | soudy
Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Pořezání střepem mohlo být pokusem o vraždu. Policie obvinila útočníka

03.08.2020 13:41 Kriminalisté obvinili třiatřicetiletého muže z pokusu o vraždu, který se stal v sobotu po půlnoci v…

V Česku se množí telefonáty hrozící exekucemi. Jde o podvod, varuje komora

31.07.2020 15:22 Exekutorská komora ČR varuje před podvodnými telefonáty, ve kterých se neznámí lidé vydávají za…

Honička na Příbramsku: Řidič ujížděl před policií rychlostí 200 km/h

31.07.2020 12:35 Příbramští policisté v noci na dnešek pronásledovali řidiče osobního auta, který před nimi ujížděl…

Zloděj okradl muže při epileptickém záchvatu. Policie hledá svědky

31.07.2020 09:58 Ostravští policisté pátrají po zloději, který okradl bezvládného muže, jehož postihl epileptický…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama