Dealeři si v Praze žili v luxusu z ředěného kokainu. Spadla klec

Praha - Přímo na ulici v Praze zadržela zásahová jednotka policie dva sledované velkoobchodníky s kokainem. Oba cizinci z Kosova si žili na vysoké noze. Ředěný kokain jim skvěle vydělával.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Ilustrační foto
doporučujeme

Muži z Kosova (30 a 43 let) se živili výhradně prodejem kokainu. "Jejich bohémský život začínal vždy kolem poledního, kdy vyráželi do úzkého centra metropole. Tam navštěvovali ty nejluxusnější bary a restaurace, kde jednak hojně hodovali a zároveň stejnou měrou dealovali," popsal jejich denní režim policejní mluvčí Tomáš Hulan.

Ve chvíli zadržení pražskou zásahovou jednotkou u sebe oba muži měli v součtu téměř tři sta tisíc korun na hotovosti. "Kokain s vidinou maximálního zisku takzvaně pajcovali na minimální možnou mez," popsal běžný trik mluvčí Hulan.

Ředění kokainu doložila i domovní prohlídka. "V domácnostech zadržených detektivové našli víc než 100 gramů šedesátiprocentního kokainu a také 50 gramů ředěné směsi připravené k prodeji, která kokainu obsahovala už ale jenom 16 procent," řekl mluvčí.

Zároveň v domácnosti Albánců kriminalisté zajistili i látky, kterými zadržení kokain ředili. "První ze dvou látek, se kterou dealeři drogu mísili, je určena pro růst svalů sportovců, což je za daných okolností ta lepší varianta. Druhá látka, kterou kokain rozřeďovali, je preparát určený výhradně pro zvířata," vysvětlil Tomáš Hulan.

Díky mnohaměsíčnímu prošetřování teď kriminalisté disponují několika desítkami svědků, z nichž někteří od dealerů nakupovali pouze ojediněle, jiní zase s poměrně železnou pravidelností, někdy dokonce ve velkém. Podle policistů si oba dealeři přišli na statisíce až miliony korun.

Vyšetřovatel oba zadržené obvinil z trestného činu nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropním látkami a s jedy, za což jim hrozí trest odnětí svobody až na deset let. S ohledem na možnou maximální výši trestu jsou oba obvinění stíháni vazebně. Starší z obviněných byl v minulosti už stíhán za pašování drog.

Loading...
Témata: krimi | Drogy
Vstupte do diskuze (1)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Policie hledá agresora. V Praze udeřil pěstí 10letého chlapce

16.11.2019 13:07 Policie hledá neznámého muže, který na ulici v pražském Karlíně bezdůvodně udeřil pěstí…

Muž ukradl auto i s kojencem. V kauze figuruje další podezřelá osoba

15.11.2019 10:08 Policie ve čtvrtek obvinila z krádeže čtyřiatřicetiletého muže, který minulý týden odcizil před…

Muž usnul na kapotě auta. Když ho majitel shodil, stalo se něco děsivého

14.11.2019 14:57 Devětatřicetiletý muž zaútočil v Otrokovicích na Zlínsku s nožem v ruce na řidiče, kterému předtím…

Útok v Praze: Tři dospělí napadli a oloupili dítě, incident zachytila…

14.11.2019 11:15 Pražští kriminalisté pátrají po dvou mužích a jedné ženě, kteří podle nich na Florenci napadli…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama