Policista (29) umlátil holčičku. Její matka je s ním dál a čekají dítě

Karlovy Vary - Policista Pavel Slanina volal záchranku s tím, že devítiměsíční dcera jeho přítelkyně nedýchá a je modrá. Prý se jí snažil pomoci. Podle soudního znalce ale holčičce předtím ublížil. Dostal 10 let. s matkou holčičky přitom dál žije a čekají další dítě.

Ilustrační foto
doporučujeme

Na 10 let do vězení dnes poslal Krajský soud v policistu Pavla Slaninu (29) z Karlových Varů. Loni v dubnu měl zavinit smrt teprve devítiměsíční holčičky své přítelkyně, se kterou čeká další dítě. Souzen byl pro těžké ublížení na zdraví s následkem smrti.

Policista, zatím postavený mimo službu, už od začátku hlavního líčení tvrdil, že holčička, kterou hlídal doma, začala mít potíže, dusila se a on se ji snažil resuscitovat a o pomoc volala na záchranku. Holčička skončila v nemocnici, kde zemřela. Následná pitva podle plzeňského soudce Jana Špety ale potvrdila, že holčička zemřela na následky krvácení do mozku. Po dvou tupých a silných ranách do hlavy. Ty jí způsobil právě přítel její matky.

Soudce nechápe motiv jeho činu. Psychiatři uvedli, že odsouzený muž nemá agresivní povahu. Jestli mu ujely při hlídání nervy nebo něco proti dítěti měl, se neví. Ale podle četných hematomů po těle holčičky dnes soudce navíc naznačil, že se s největší pravděpodobností už dříve stala obětí násilí.

Matka mrtvé holčičky dnes k soudu přišla ruku v ruce s odsouzeným. Na první pohled přítele z ničeho zlého nepodezřívá a dokonce s ním čeká dítě. Pavel Slanina se proti rozsudku na místě odvolal.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Pořezání střepem mohlo být pokusem o vraždu. Policie obvinila útočníka

03.08.2020 13:41 Kriminalisté obvinili třiatřicetiletého muže z pokusu o vraždu, který se stal v sobotu po půlnoci v…

V Česku se množí telefonáty hrozící exekucemi. Jde o podvod, varuje komora

31.07.2020 15:22 Exekutorská komora ČR varuje před podvodnými telefonáty, ve kterých se neznámí lidé vydávají za…

Honička na Příbramsku: Řidič ujížděl před policií rychlostí 200 km/h

31.07.2020 12:35 Příbramští policisté v noci na dnešek pronásledovali řidiče osobního auta, který před nimi ujížděl…

Zloděj okradl muže při epileptickém záchvatu. Policie hledá svědky

31.07.2020 09:58 Ostravští policisté pátrají po zloději, který okradl bezvládného muže, jehož postihl epileptický…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama