Nebezpečný pachatel: Ubodal svou přítelkyni, před policií uniká

Teplice - Teplická policie pátrá po odsouzeném vrahovi. V létě poslal odvolací soud 37letého Milana Oračka na 15 let do vězení za vraždu přítelkyně. Do vězení ale nenastoupil. Trestu se vyhýbá už čtvrt roku. Podle policie může být nebezpečný.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Ilustrační foto

Milan Oračko loni v květnu ubodal svou přítelkyni. Policie si nejprve myslela, že 34letá žena spáchala sebevraždu. Také kvůli tomu Oračko nešel do vyšetřovací vazby. Soud ale prokázal, že ji zavraždil a poslal ho na 15 let do vězení.

"V srpnu převzal výzvu k nástupu do výkonu trestu odnětí svobody. Do vězení však nenastoupil a ukrývá se zřejmě u známých," řekl mluvčí teplických policistů Daniel Vítek.

Podle policie může být Oračko na svobodě nebezpečný. Už během soudního líčení kvůli jeho pobytu na svobodě nepřišli sousedé k výpovědi. Jedna ze svědkyň si raději nechala dát pořádkovou pokutu, než aby proti němu vypovídala.

"Vzhledem k tomu, že se jedná o muže s násilnickými sklony, nedoporučujeme lidem, aby se ho pokoušeli sami zadržet," dodal Vítek.

Oračko byl v minulosti už 10x trestaný. Příbuzným zavražděné má zaplatit přes milion korun coby odškodné. Vraždy své partnerky, která vychovávala šestnáctiletou dceru, nikdy nelitoval.

"K trestnému činu se nedoznal, popíral jej, nelitoval jej, ani se žádným způsobem nepokoušel omluvit. Neexistovaly žádné polehčující okolnosti," uvedla soudkyně krajského soudu v Ústí nad Labem Kamila Krejcarová.

Podle vyšetřovatelů by se Oračko mohl skrývat u svých přátel někde v okolí Dubí u Teplic. Policie vyzývá všechny, kteří by ho poznali, aby neprodleně volali linku 158.

Témata: krimi | Vražda | Věznice
Vstupte do diskuze (1)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Policie pátrá po dívce (13) z Prahy. V pátek šla na nákup, domů se už…

21.01.2019 20:46 Policie pátrá po třináctileté Sabině Čonkové z Prahy. Od pátku se nevrátila domů a nikomu o sobě…

Loupež v Karlových Varech: Pachatel vykradl zlatnictví, je na útěku

21.01.2019 20:42 V Karlových Varech v Západní ulici dnes vpodvečer neznámý pachatel přepadl a vykradl zlatnictví.…

Podnapilý muž se polil hořlavinou v Tursku u Prahy, zadržela ho policie

21.01.2019 17:09 Podnapilý muž se dnes odpoledne v Tursku nedaleko Prahy polil hořlavinou. Zda se chtěl i zapálit,…

Gang cizinců znásilnil v Praze turistku, soud vynesl tresty

18.01.2019 15:23 Za znásilnění turistky v hotelu v pražské Náprstkově ulici potrestal Obvodní soud pro Prahu 1…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama