Vraha taxikářů dostane klíčový důkaz: Schoval si občanku oběti

Praha - Vraha pražských taxikářů, kterého začátkem listopadu dopadla policie, usvědčuje téměř nezpochybnitelný důkaz: policisté u něj totiž našli občanský průkaz jedné z obětí.

Přidejte svůj názor

Ilustrační foto

O nálezu jednoho z klíčových důkazů - občanského průkazu - dnes informoval server Lidovky s odvoláním na anonymní zdroj. Kromě toho ovšem tento nález na Facebooku vyzradila i matka jedné z obětí - Daniela C.

"Dádo, chlapečku můj krásný, od 23. 10. minulého pátku už vím dost o tvém případu, dnes jsem se dozvěděla další věc, že ty doklady byly tvoje, co měl ten feťák u sebe, je to ve spisu :'(," napsala žena na vzpomínkovém profilu Daniela C.

Oficiálně je policie na informace k tomuto případu mimořádně skoupá. Není tak známo téměř nic - jméno, podoba ani motiv možného vraha či jeho přiznání nebo míra spolupráce na vyšetřování. "Mohu potvrdit informaci, že byl dopaden a odhalen pachatel vražd tří taxikářů," uvedla mluvčí státního zastupitelství Štěpánka Zenklová. A to je dosud jediné oficiální vyjádření úřadů k vyšetřování.

"Mohl by být ohrožen účel trestního řízení," myslí si advokát Josef Doucha, bývalý elitní kriminalista. Hradbě mlčení bývalých kolegů se v tomto případě nediví. "V tuto chvíli není možné, aby policie odhalila karty a ve sdělovacích prostředcích se dalo přečíst, co má a co nemá v ruce," pokračoval Doucha. Podezřelý by toho mohl využít při obhajobě.

Vrah udeřil poprvé loni na přelomu ledna a února, kdy popravil taxikáře Petra S. (42) na Vinohradech a tělo nechal v Lužické ulici jen tak v autě. Mrtvola tam podle všeho byla několik dní, než ji policisté objevili.

Následující dvě vraždy přišly v dubnu velmi krátce po sobě, jen v rozmezí několika desítek minut. Tentokrát vrah oběti zastřelil na okraji města v Uhříněvsi. Nejmladší obětí byl Daniel C. (26), spolu s ním byl dubnu zastřelen Milan P. (60). V průběhu dne pak v centru Prahy našli oba taxíky, patřící zavražděným mužům.

Policisté tehdy oba mrtvé objevili jen pár metrů od sebe. Pátrání po pachateli bylo velmi intenzivní, ale ani portrét, ani popis oblečení, které měl vrah na sobě, k jeho dopadení nevedly.

Témata: krimi | Vražda | Taxi
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Podnapilý řidič si spletl koleje se silnicí, srážce s vlakem zabránil jen…

16.01.2019 14:36 Pití alkoholu před jízdou se vymstilo dvaapadesátiletému cizinci, který u Mokrovrat na Příbramsku…

Muž se policistům v Prostějově schoval v kanále, prchal 14 hodin

16.01.2019 10:28 Prostějovští policisté pátrali od úterý 14 hodin po jednačtyřicetiletém muži, který se před nimi…

Ostravští policisté pátrají po příčné flétně, stojí 140 tisíc korun

15.01.2019 13:01 Krádež příčné flétny za zhruba 140.000 korun vyšetřují ostravští policisté. Přišla o ni…

Vražda v Pardubicích: Opilec při hádce pobodal svého otce, ten zraněním…

15.01.2019 11:56 Policie obvinila z vraždy devětadvacetiletého muže, který podle ní v pátek 11. ledna v opilosti v…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama