Pozor na sex: Richard má HIV, vědomě ho šíří a toto vzkazuje

Bratislava - Mladík vědomě šíří HIV a má si za to odpykat 7 let v base. Jenže do vězení nenastoupil a policie ho nemůže najít.

Přidejte svůj názor

Ilustrační foto

Richard se roky živil prostitucí, partnery počítal na stovky. Že je nakažený virem HIV ví od svých devatenácti let. Soud ho za šíření smrtelné nemoci poslal za mříže na sedm let a trest měl nastoupit už před dvěma týdny v bratislavském vězení.

Podle portálu se tak ale nestalo. Bratislavští policisté zatím ale po Richardu nepátrají, prý proto, že tam nemá trvalé bydliště. Zdržoval se ale údajně v domě v Petržalce. "Tady parkovali auto, už si nepamatuji kdy to bylo, před dvěma nebo třemi týdny, byl tady s nějakými kamarády. Stáli a pak někam odešli, to bylo tak vpodvečer. Už je někde v zahraničí určitě," řekl portálu obyvatel čtvrti.

Richard pochází z Vranova nad Topľou, na adrese, kterou soudu uvedl jako své trvalé bydliště, ale už několik let nebydlí. "Matka s druhem odešli prý do Bratislavy. Richard byl nekonfliktní, klidný kluk, rád hrál počítačové hry, jakoby měl svůj virtuální svět. Před dvěma měsíci ho tu už hledali policisté, prověřovali zda tu je, "vysvětlil obyvatel bytovky.

Slováci, kteří pracují ve Švýcarsku reportérům tvnoviny.sk napsali, že se mladík zdržuje v Curychu. Naposledy ho tam viděli na hlavním nádraží. "Celý slovenský stát jeb *m, do výkonu trestu nenastupuju. Se raději oběsím než žrát s*ačky na Slovensku v base, "vzkázal Richard.

"Já jsem mu poslal jednu esemesku, aby se mi ozval, a od té doby se mi ani neozval, ani neodpověděl ani nenapsal a čestné slovo, nevím vůbec nic," vysvětlil Richardův advokát Marcel Peli. Mladík tak mlůže být úplně kdekoliv.

Pokud se Richard bude nadále vyhýbat vězení, mohou mu přidat další trest. Dva roky za maření výkonu úředního rozhodnutí. To by znamenalo, že za mřížemi může strávit ne 7 ale 9 let.

Témata: krimi | Slovensko | hiv
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Gang cizinců znásilnil v Praze turistku, soud vynesl tresty

18.01.2019 15:23 Za znásilnění turistky v hotelu v pražské Náprstkově ulici potrestal Obvodní soud pro Prahu 1…

Nepovolený náklad. Migranti vyskákali u Prahy za jízdy na dálnici

18.01.2019 14:49 Aktualizováno Do Německa proudí přes Českou republiku stále více migrantů, k našim sousedům měla pravděpodobně…

Podnapilý řidič si spletl koleje se silnicí, srážce s vlakem zabránil jen…

16.01.2019 14:36 Pití alkoholu před jízdou se vymstilo dvaapadesátiletému cizinci, který u Mokrovrat na Příbramsku…

Muž se policistům v Prostějově schoval v kanále, prchal 14 hodin

16.01.2019 10:28 Prostějovští policisté pátrali od úterý 14 hodin po jednačtyřicetiletém muži, který se před nimi…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama