Pozor na sex: Richard má HIV, vědomě ho šíří a toto vzkazuje

Bratislava - Mladík vědomě šíří HIV a má si za to odpykat 7 let v base. Jenže do vězení nenastoupil a policie ho nemůže najít.

Přidejte svůj názor

Ilustrační foto
doporučujeme

Richard se roky živil prostitucí, partnery počítal na stovky. Že je nakažený virem HIV ví od svých devatenácti let. Soud ho za šíření smrtelné nemoci poslal za mříže na sedm let a trest měl nastoupit už před dvěma týdny v bratislavském vězení.

Podle portálu se tak ale nestalo. Bratislavští policisté zatím ale po Richardu nepátrají, prý proto, že tam nemá trvalé bydliště. Zdržoval se ale údajně v domě v Petržalce. "Tady parkovali auto, už si nepamatuji kdy to bylo, před dvěma nebo třemi týdny, byl tady s nějakými kamarády. Stáli a pak někam odešli, to bylo tak vpodvečer. Už je někde v zahraničí určitě," řekl portálu obyvatel čtvrti.

Richard pochází z Vranova nad Topľou, na adrese, kterou soudu uvedl jako své trvalé bydliště, ale už několik let nebydlí. "Matka s druhem odešli prý do Bratislavy. Richard byl nekonfliktní, klidný kluk, rád hrál počítačové hry, jakoby měl svůj virtuální svět. Před dvěma měsíci ho tu už hledali policisté, prověřovali zda tu je, "vysvětlil obyvatel bytovky.

Slováci, kteří pracují ve Švýcarsku reportérům tvnoviny.sk napsali, že se mladík zdržuje v Curychu. Naposledy ho tam viděli na hlavním nádraží. "Celý slovenský stát jeb *m, do výkonu trestu nenastupuju. Se raději oběsím než žrát s*ačky na Slovensku v base, "vzkázal Richard.

"Já jsem mu poslal jednu esemesku, aby se mi ozval, a od té doby se mi ani neozval, ani neodpověděl ani nenapsal a čestné slovo, nevím vůbec nic," vysvětlil Richardův advokát Marcel Peli. Mladík tak mlůže být úplně kdekoliv.

Pokud se Richard bude nadále vyhýbat vězení, mohou mu přidat další trest. Dva roky za maření výkonu úředního rozhodnutí. To by znamenalo, že za mřížemi může strávit ne 7 ale 9 let.

Loading...
Témata: krimi | Slovensko | hiv
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Německá policie pronásledovala podezřelé auto, řidič ujel až do Česka

18.07.2019 13:21 Přes hranici až do Česka pronásledovala ve středu večer německá policie podezřelé auto s přívěsným…

Trojici z Jihlavy hrozí roky vězení, psa použili jako zbraň

18.07.2019 11:17 Jihlavská policie obvinila mladíka a dvě dívky, kteří použili psa jako zbraň. Poštvali ho na…

Muži dle policie napadli učitele, synovi jednoho z nich hrozila pětka na…

18.07.2019 10:51 Policie obvinila dva muže z napadení učitele jedné ze středních škol na Královéhradecku. Pedagoga…

Neznámý pachatel nastražil na koleje v Poříčí past, policie po něm pátrá

18.07.2019 09:48 Policisté pátrají po neznámém pachateli, který v úterý nastražil dřevěný kolík a hromádky kamení na…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama