Pečlivý zloděj: Jedno auto mu trvalo i hodinu. Vykradl jich 12

Praha - Vykradení auta bývá někdy otázkou několika vteřin. Zloděj v Praze ale nechtěl nic ponechat náhodě a tak mu akce zabrala asi hodinu. Dal si záležet na tom, aby byl čistý vzduch. Nakonec ho ale policisté stejně chytili a prokázali mu nejméně dvanáct podobných činů. Škoda je několik set tisíc korun.

Přidejte svůj názor

Zloději aut
doporučujeme

Sice prý bere drogy, ty mu ale nezatemnily mysl natolik, aby ztratil obezřetnost. Ne každý kdo vykrádá auta dokáže být takhle trpělivý. " Byl velmi opatrný a nebylo výjimkou, že jedno auto vykrádal i hodinu," uvedl pro TV Nova mluvčí pražských policistů Jan Daněk.

Neustále totiž sledoval, jestli někdo nesleduje jeho. Tak jako při téhle jeho letní akci. O auto se opíral dlouhé desítky minut, než se odvážil vlámat dovnitř. Když se to konečně povedlo, objevil se jeho komplic a z kufru odnesli všechny cennosti.

"Do vozidel se dostával jak překonáním zámků, tak také používal technický prostředek který zabraňuje uzamknout vozidlo," říká mluvčí policie Daněk.

Jenže auto se nezamklo a cesta pro zloděje byla volná. I tak ale chodil další dobrou půlhodinu kolem, než otevřel dveře a sebral bundu s doklady. Policisté měli informace, že by muž mohl být ozbrojen. Proto si také jeho zadržení vzala na starost zásahová jednotka. Překvapila ho v jedné herně nedaleko náměstí Jiřího z Poděbrad.

Byt měl napěchovaný kradenými věcmi, které ještě nestihl prodat. "Se vloupal minimálně do dvanácti vozidel a způsobil škodu kolem 400 tisíc korun," dodal Daněk.

Policisté opatrného zloděje několik týdnů sledovali a sbírali důkazy. Zadržení jim prý nakonec málem zhatila jedna z okradených, která měla pocit že nic nedělají a rozpovídala se o tom na sociální síti.

Loading...
Témata: krimi | Zloději aut
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Policie hledá chlapce (14), utekl oknem v jídelně z dětského domova

22.04.2019 21:22 Jihočeská policie pátrá po čtrnáctiletém chlapci, který dnes utekl z dětského domova v Boršově nad…

Z psychiatrické léčebny Lnáře uprchl pacient, může být nebezpečný

22.04.2019 20:18 Z psychiatrické léčebny Lnáře na Strakonicku dnes uprchl dvacetiletý pacient Miroslav Zeman. Bez…

Pražští policisté pátrají po 55letém muži, zřejmě se chce zabít

22.04.2019 20:10 Pražští policisté hledají od dnešního odpoledne Josefa Kadlečka, který chce zřejmě spáchat…

Německá seniorka se ztratila na Liberecku. Policie pátrá i v krmelcích,…

22.04.2019 13:25 Aktualizováno Policie na Liberecku pátrá po ztracené německé seniorce. Sedmašedesátiletá žena se s přítelem…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama