Pečlivý zloděj: Jedno auto mu trvalo i hodinu. Vykradl jich 12

Praha - Vykradení auta bývá někdy otázkou několika vteřin. Zloděj v Praze ale nechtěl nic ponechat náhodě a tak mu akce zabrala asi hodinu. Dal si záležet na tom, aby byl čistý vzduch. Nakonec ho ale policisté stejně chytili a prokázali mu nejméně dvanáct podobných činů. Škoda je několik set tisíc korun.

Zloději aut
doporučujeme

Sice prý bere drogy, ty mu ale nezatemnily mysl natolik, aby ztratil obezřetnost. Ne každý kdo vykrádá auta dokáže být takhle trpělivý. " Byl velmi opatrný a nebylo výjimkou, že jedno auto vykrádal i hodinu," uvedl pro TV Nova mluvčí pražských policistů Jan Daněk.

Neustále totiž sledoval, jestli někdo nesleduje jeho. Tak jako při téhle jeho letní akci. O auto se opíral dlouhé desítky minut, než se odvážil vlámat dovnitř. Když se to konečně povedlo, objevil se jeho komplic a z kufru odnesli všechny cennosti.

"Do vozidel se dostával jak překonáním zámků, tak také používal technický prostředek který zabraňuje uzamknout vozidlo," říká mluvčí policie Daněk.

Jenže auto se nezamklo a cesta pro zloděje byla volná. I tak ale chodil další dobrou půlhodinu kolem, než otevřel dveře a sebral bundu s doklady. Policisté měli informace, že by muž mohl být ozbrojen. Proto si také jeho zadržení vzala na starost zásahová jednotka. Překvapila ho v jedné herně nedaleko náměstí Jiřího z Poděbrad.

Byt měl napěchovaný kradenými věcmi, které ještě nestihl prodat. "Se vloupal minimálně do dvanácti vozidel a způsobil škodu kolem 400 tisíc korun," dodal Daněk.

Policisté opatrného zloděje několik týdnů sledovali a sbírali důkazy. Zadržení jim prý nakonec málem zhatila jedna z okradených, která měla pocit že nic nedělají a rozpovídala se o tom na sociální síti.

Témata: krimi | Zloději aut
Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Vandalové poničili výstavu o Miladě Horákové. Zcela nepochopitelné,…

10.08.2020 11:07 V noci na dnešek někdo poničil panely z výstavy připomínající vraždu Milady Horákové a procesy 50.…

Policisté hlídající GP Brno našli kradená elektrokola za 140 tisíc

09.08.2020 10:49 Policisté dohlížející v Brně na motocyklovou Grand Prix odhalili na dálnici D1 posádku vozu s…

V Česku loni přibylo trestně stíhaných cizinců, vyplývá ze zprávy o migraci

08.08.2020 10:34 V Česku loni přibylo trestně stíhaných cizinců, meziročně se jejich počet zvýšil o 3,9 procenta na…

Policie stíhá sedm lidí kvůli prodeji drog na Kladensku

06.08.2020 18:24 Policisté obvinili sedm lidí z prodeje pervitinu a kokainu na Kladensku, hrozí jim až desetileté…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama