Pečlivý zloděj: Jedno auto mu trvalo i hodinu. Vykradl jich 12

Praha - Vykradení auta bývá někdy otázkou několika vteřin. Zloděj v Praze ale nechtěl nic ponechat náhodě a tak mu akce zabrala asi hodinu. Dal si záležet na tom, aby byl čistý vzduch. Nakonec ho ale policisté stejně chytili a prokázali mu nejméně dvanáct podobných činů. Škoda je několik set tisíc korun.

Přidejte svůj názor

Zloději aut

Sice prý bere drogy, ty mu ale nezatemnily mysl natolik, aby ztratil obezřetnost. Ne každý kdo vykrádá auta dokáže být takhle trpělivý. " Byl velmi opatrný a nebylo výjimkou, že jedno auto vykrádal i hodinu," uvedl pro TV Nova mluvčí pražských policistů Jan Daněk.

Neustále totiž sledoval, jestli někdo nesleduje jeho. Tak jako při téhle jeho letní akci. O auto se opíral dlouhé desítky minut, než se odvážil vlámat dovnitř. Když se to konečně povedlo, objevil se jeho komplic a z kufru odnesli všechny cennosti.

"Do vozidel se dostával jak překonáním zámků, tak také používal technický prostředek který zabraňuje uzamknout vozidlo," říká mluvčí policie Daněk.

Jenže auto se nezamklo a cesta pro zloděje byla volná. I tak ale chodil další dobrou půlhodinu kolem, než otevřel dveře a sebral bundu s doklady. Policisté měli informace, že by muž mohl být ozbrojen. Proto si také jeho zadržení vzala na starost zásahová jednotka. Překvapila ho v jedné herně nedaleko náměstí Jiřího z Poděbrad.

Byt měl napěchovaný kradenými věcmi, které ještě nestihl prodat. "Se vloupal minimálně do dvanácti vozidel a způsobil škodu kolem 400 tisíc korun," dodal Daněk.

Policisté opatrného zloděje několik týdnů sledovali a sbírali důkazy. Zadržení jim prý nakonec málem zhatila jedna z okradených, která měla pocit že nic nedělají a rozpovídala se o tom na sociální síti.

Témata: krimi | Zloději aut
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

GIBS obvinila policistu a dva muže, chtěli prodat roh nosorožce v Asii

14.12.2018 10:14 Generální inspekce bezpečnostních sborů (GIBS) obvinila policistu z krajského ředitelství v Praze a…

Policie pátrá po původu utěrek, ležely u zavražděného na Českokrumlovsku

13.12.2018 14:01 Kriminalisté pátrají po původu utěrek, které ležely u zavražděného muže, jehož tělo nalezli lidé…

Žena, jejíž tělo se našlo v Teplicích, byla zavražděna. Policie hledá…

13.12.2018 09:51 Žena, jejíž tělo našel svědek ve středu ráno v Teplicích, byla zavražděna. Potvrdila to soudní…

Češka naletěla sňatkovému podvodníkovi, sliboval lásku a ropný vrt

12.12.2018 16:56 Žena naletěla podle policie sňatkovému podvodníkovi. Muž jí sliboval lásku a ropný vrt ve Spojených…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama