Ukradli část mostu i kovové haly. Šéfoval jim desetkrát trestaný muž

Brno - Kriminalisté objasnili červencovou krádež části ocelového mostu v Brně. Zločin spáchali tři recidivisté, kteří si na to najali i dalšího muže. Dva kusy konstrukce skončily ve sběrně a mimo to měli ukrást i kovovou halu. Celková škoda se tak vyšplhala na téměř 300 tisíc korun.

Přidejte svůj názor

371

Šéfem trojice, která má krádež podle vyšetřovatelů na svědomí, je desetkrát soudně trestaný muž. V půlce července si se dvěma kumpány najal 60letého muže, aby mostovky odvezl do sběrny kovů dvacet kilometrů za Brnem.

"Jeho jménem objednali autodopravu, toho člověka tam poslali i včetně klíčů od areálu, ze kterého se měl materiál ztratit. Už měli vyměněné klíče a ten člověk dělal práci brigádní, takže mu to prezentovali, že se jedná o jejich věci," popsal kriminalista Tomáš Řiháček.

Mostní konstrukce tak skončila na dvoře sběrny v Syrovicích na Brněnsku. Majitel sběrny v červenci zapíral, že by materiál koupil. "Nevykupujeme mosty. Nevykoupili jsme nic, bohužel," tvrdil.

Zloději nakonec za kus mostu peníze nedostali, protože sběrna včas stornovala bankovní šek na výplatu peněz. Policisté trojici podezřelých přičítají i krádež ocelové haly v Mikulově na Břeclavsku, takže škoda přesáhla 270 tisíc korun.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Plzeňští kriminalisté obvinili dva muže ze dvou vražd, oba skončili ve…

10.12.2018 17:54 Plzeňská policie obvinila z vraždy dva muže, jeden je podezřelý, že v sobotu zabil sečnou zbraní…

Policie pátrá po 77leté seniorce a čtrnáctileté dívce

09.12.2018 15:25 Aktualizováno Policie pátrá po sedmasedmdesátileté Viole Šleichové z Děčína. Žena odešla v sobotu do kostela a od…

Policie vyšetřuje nález těla na Pardubicku. Leželo sražené u silnice

09.12.2018 12:41 Policie hledá svědky neštěstí, které se v sobotu před půlnocí stalo na silnici mezi Dašicemi a…

Podivná smrt v Plzni: Kriminalisté vyšetřují úmrtí mladého chlapce

09.12.2018 12:13 Plzeňští kriminalisté vyšetřují násilný čin, při němž v noci na dnešek zemřel nezletilý mladík.…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama