Ukradli část mostu i kovové haly. Šéfoval jim desetkrát trestaný muž

Brno - Kriminalisté objasnili červencovou krádež části ocelového mostu v Brně. Zločin spáchali tři recidivisté, kteří si na to najali i dalšího muže. Dva kusy konstrukce skončily ve sběrně a mimo to měli ukrást i kovovou halu. Celková škoda se tak vyšplhala na téměř 300 tisíc korun.

Přidejte svůj názor

371
doporučujeme

Šéfem trojice, která má krádež podle vyšetřovatelů na svědomí, je desetkrát soudně trestaný muž. V půlce července si se dvěma kumpány najal 60letého muže, aby mostovky odvezl do sběrny kovů dvacet kilometrů za Brnem.

"Jeho jménem objednali autodopravu, toho člověka tam poslali i včetně klíčů od areálu, ze kterého se měl materiál ztratit. Už měli vyměněné klíče a ten člověk dělal práci brigádní, takže mu to prezentovali, že se jedná o jejich věci," popsal kriminalista Tomáš Řiháček.

Mostní konstrukce tak skončila na dvoře sběrny v Syrovicích na Brněnsku. Majitel sběrny v červenci zapíral, že by materiál koupil. "Nevykupujeme mosty. Nevykoupili jsme nic, bohužel," tvrdil.

Zloději nakonec za kus mostu peníze nedostali, protože sběrna včas stornovala bankovní šek na výplatu peněz. Policisté trojici podezřelých přičítají i krádež ocelové haly v Mikulově na Břeclavsku, takže škoda přesáhla 270 tisíc korun.

Loading...
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Německá seniorka se ztratila na Liberecku. Policie pátrá i v krmelcích,…

22.04.2019 13:25 Aktualizováno Policie na Liberecku pátrá po ztracené německé seniorce. Sedmašedesátiletá žena se s přítelem…

Nenávist vůči Romům a muslimům v ČR roste, policie zaznamenala víc útoků…

21.04.2019 16:52 Aktualizováno Policie loni zaznamenala 36 trestných činů motivovaných nenávistí proti Romům, o devět více než v…

Tragický konec pátrání: Muž byl nalezen mrtvý u skály v Adršpachu

20.04.2019 14:34 Pohřešovaný muž z Mladých Buků na Trutnovsku, který byl nezvěstný od konce minulého týdne, byl v…

Muži podezřelí z únosu dívky (5) jsou ve vazbě. Holčičku vytrhli babičce z…

19.04.2019 21:53 Dva muže, které policie podezírá z úterního únosu pětileté dívky, poslal dnes Obvodní soud pro…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama