Letošní bilance kriminalistů: 20 vrahů stále běhá mezi námi

Praha - 20 nevyřešených vražd, 121 objasněných. To je letošní bilance českých kriminalistů. Úspěšnost je 85 procent. Za poslední čtyři roky nepatrně klesla, ale stále jde o vysoké číslo. Třeba ve Spojených státech projde vrahům asi třetina činů.

Přidejte svůj názor 2 komentáře

Ilustrační foto
doporučujeme

Práci policii často stěžují případy, kde je neznámý motiv nebo při nich dlouho trvá identifikace obětí. Bez motivu je najít pachatele opravdu obtížné. Projděte si nejznámější nevyjasněné případy.

6. 6. 2015 Újezd nad Lesy

2 maskování útočníci před 23 hodinou právě vtrhli do domu bohatého čtyřiašedesátiletého podnikatele Roberta H. Před očima jeho manželky ho nemilosrdně zavraždí, několika bodnými ranami. Na místě zanechávají sluneční brýle nebo třeba pepřový sprej.

Šlo prý o dva rusky mluvící mladé muže. Rodina zavražděného přes policii vzkázala: Kdo pomůže odhalit vrahy, dostane půl milionu. Žádná stopa ale zatím k jejich nalezení nevedla.

červen 2014 - Klánovický les

Třiatřicetiletý Denis B. chodí po lese s detektorem. Místo pokladů nachází smrt. Jeho tělo je objeveno po několika dnech zohavené ohněm. Pitva prokáže, že byl zastřelen.

13. 2. 2014 - tramvaji č. 17

Čtyřiašedesátiletá žena nastupuje do pražské tramvaje č 17 na Palackého náměstí.Jede až na konečnou zastávku Levského v Modřanech. Tam ale nevystupuje. V hlavě má střelnou ránu. "Podařilo se vypátrat svědka, nepřinesl ale žádné výsledky. Kriminalisté dál pracují na tom, aby dopadli pachatele," ujistil policejní mluvčí Jan Daněk.

15.1.2014 - Atentát ve firmě

Po desáté hodině si právě příchozí balíček rozbaluje provozní ředitel společnosti Albixon. Je v něm bomba. Následuje exploze. On je mrtev na místě. Jeho asistentka těžce zraněná. Balíček s výbušninou odeslal z pošty v pražských Stodůlkách tento muž. "Zatím žádný z poznatků od občanů ani vlastní šetření nevedlo k uzavření případu," sdělila policejní mluvčí Pavel Truxa.

Ve většině případů jsou ale kriminalisté úspěšnější, podařilo se jim objasnit 121 případů vražd. V listopadu například dopadli po dvou letech muže podezřelého z vražd tří pražských taxikářů.

Loading...
Témata: krimi | Vražda
Vstupte do diskuze (2)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Policie hledá chlapce (14), utekl oknem v jídelně z dětského domova

22.04.2019 21:22 Jihočeská policie pátrá po čtrnáctiletém chlapci, který dnes utekl z dětského domova v Boršově nad…

loading...

Z psychiatrické léčebny Lnáře uprchl pacient, může být nebezpečný

22.04.2019 20:18 Z psychiatrické léčebny Lnáře na Strakonicku dnes uprchl dvacetiletý pacient Miroslav Zeman. Bez…

Pražští policisté pátrají po 55letém muži, zřejmě se chce zabít

22.04.2019 20:10 Pražští policisté hledají od dnešního odpoledne Josefa Kadlečka, který chce zřejmě spáchat…

Německá seniorka se ztratila na Liberecku. Policie pátrá i v krmelcích,…

22.04.2019 13:25 Aktualizováno Policie na Liberecku pátrá po ztracené německé seniorce. Sedmašedesátiletá žena se s přítelem…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama