Letošní bilance kriminalistů: 20 vrahů stále běhá mezi námi

Praha - 20 nevyřešených vražd, 121 objasněných. To je letošní bilance českých kriminalistů. Úspěšnost je 85 procent. Za poslední čtyři roky nepatrně klesla, ale stále jde o vysoké číslo. Třeba ve Spojených státech projde vrahům asi třetina činů.

Ilustrační foto
doporučujeme

Práci policii často stěžují případy, kde je neznámý motiv nebo při nich dlouho trvá identifikace obětí. Bez motivu je najít pachatele opravdu obtížné. Projděte si nejznámější nevyjasněné případy.

6. 6. 2015 Újezd nad Lesy

2 maskování útočníci před 23 hodinou právě vtrhli do domu bohatého čtyřiašedesátiletého podnikatele Roberta H. Před očima jeho manželky ho nemilosrdně zavraždí, několika bodnými ranami. Na místě zanechávají sluneční brýle nebo třeba pepřový sprej.

Šlo prý o dva rusky mluvící mladé muže. Rodina zavražděného přes policii vzkázala: Kdo pomůže odhalit vrahy, dostane půl milionu. Žádná stopa ale zatím k jejich nalezení nevedla.

červen 2014 - Klánovický les

Třiatřicetiletý Denis B. chodí po lese s detektorem. Místo pokladů nachází smrt. Jeho tělo je objeveno po několika dnech zohavené ohněm. Pitva prokáže, že byl zastřelen.

13. 2. 2014 - tramvaji č. 17

Čtyřiašedesátiletá žena nastupuje do pražské tramvaje č 17 na Palackého náměstí.Jede až na konečnou zastávku Levského v Modřanech. Tam ale nevystupuje. V hlavě má střelnou ránu. "Podařilo se vypátrat svědka, nepřinesl ale žádné výsledky. Kriminalisté dál pracují na tom, aby dopadli pachatele," ujistil policejní mluvčí Jan Daněk.

15.1.2014 - Atentát ve firmě

Po desáté hodině si právě příchozí balíček rozbaluje provozní ředitel společnosti Albixon. Je v něm bomba. Následuje exploze. On je mrtev na místě. Jeho asistentka těžce zraněná. Balíček s výbušninou odeslal z pošty v pražských Stodůlkách tento muž. "Zatím žádný z poznatků od občanů ani vlastní šetření nevedlo k uzavření případu," sdělila policejní mluvčí Pavel Truxa.

Ve většině případů jsou ale kriminalisté úspěšnější, podařilo se jim objasnit 121 případů vražd. V listopadu například dopadli po dvou letech muže podezřelého z vražd tří pražských taxikářů.

Témata: krimi | Vražda
Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Vandalové poničili výstavu o Miladě Horákové. Zcela nepochopitelné,…

10.08.2020 11:07 V noci na dnešek někdo poničil panely z výstavy připomínající vraždu Milady Horákové a procesy 50.…

Policisté hlídající GP Brno našli kradená elektrokola za 140 tisíc

09.08.2020 10:49 Policisté dohlížející v Brně na motocyklovou Grand Prix odhalili na dálnici D1 posádku vozu s…

V Česku loni přibylo trestně stíhaných cizinců, vyplývá ze zprávy o migraci

08.08.2020 10:34 V Česku loni přibylo trestně stíhaných cizinců, meziročně se jejich počet zvýšil o 3,9 procenta na…

Policie stíhá sedm lidí kvůli prodeji drog na Kladensku

06.08.2020 18:24 Policisté obvinili sedm lidí z prodeje pervitinu a kokainu na Kladensku, hrozí jim až desetileté…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama