Letošní bilance kriminalistů: 20 vrahů stále běhá mezi námi

Praha - 20 nevyřešených vražd, 121 objasněných. To je letošní bilance českých kriminalistů. Úspěšnost je 85 procent. Za poslední čtyři roky nepatrně klesla, ale stále jde o vysoké číslo. Třeba ve Spojených státech projde vrahům asi třetina činů.

Přidejte svůj názor 2 komentáře

Ilustrační foto

Práci policii často stěžují případy, kde je neznámý motiv nebo při nich dlouho trvá identifikace obětí. Bez motivu je najít pachatele opravdu obtížné. Projděte si nejznámější nevyjasněné případy.

6. 6. 2015 Újezd nad Lesy

2 maskování útočníci před 23 hodinou právě vtrhli do domu bohatého čtyřiašedesátiletého podnikatele Roberta H. Před očima jeho manželky ho nemilosrdně zavraždí, několika bodnými ranami. Na místě zanechávají sluneční brýle nebo třeba pepřový sprej.

Šlo prý o dva rusky mluvící mladé muže. Rodina zavražděného přes policii vzkázala: Kdo pomůže odhalit vrahy, dostane půl milionu. Žádná stopa ale zatím k jejich nalezení nevedla.

červen 2014 - Klánovický les

Třiatřicetiletý Denis B. chodí po lese s detektorem. Místo pokladů nachází smrt. Jeho tělo je objeveno po několika dnech zohavené ohněm. Pitva prokáže, že byl zastřelen.

13. 2. 2014 - tramvaji č. 17

Čtyřiašedesátiletá žena nastupuje do pražské tramvaje č 17 na Palackého náměstí.Jede až na konečnou zastávku Levského v Modřanech. Tam ale nevystupuje. V hlavě má střelnou ránu. "Podařilo se vypátrat svědka, nepřinesl ale žádné výsledky. Kriminalisté dál pracují na tom, aby dopadli pachatele," ujistil policejní mluvčí Jan Daněk.

15.1.2014 - Atentát ve firmě

Po desáté hodině si právě příchozí balíček rozbaluje provozní ředitel společnosti Albixon. Je v něm bomba. Následuje exploze. On je mrtev na místě. Jeho asistentka těžce zraněná. Balíček s výbušninou odeslal z pošty v pražských Stodůlkách tento muž. "Zatím žádný z poznatků od občanů ani vlastní šetření nevedlo k uzavření případu," sdělila policejní mluvčí Pavel Truxa.

Ve většině případů jsou ale kriminalisté úspěšnější, podařilo se jim objasnit 121 případů vražd. V listopadu například dopadli po dvou letech muže podezřelého z vražd tří pražských taxikářů.

Témata: krimi | Vražda
Vstupte do diskuze (2)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Plzeňští kriminalisté obvinili dva muže ze dvou vražd, oba skončili ve…

10.12.2018 17:54 Plzeňská policie obvinila z vraždy dva muže, jeden je podezřelý, že v sobotu zabil sečnou zbraní…

Policie pátrá po 77leté seniorce a čtrnáctileté dívce

09.12.2018 15:25 Aktualizováno Policie pátrá po sedmasedmdesátileté Viole Šleichové z Děčína. Žena odešla v sobotu do kostela a od…

Policie vyšetřuje nález těla na Pardubicku. Leželo sražené u silnice

09.12.2018 12:41 Policie hledá svědky neštěstí, které se v sobotu před půlnocí stalo na silnici mezi Dašicemi a…

Podivná smrt v Plzni: Kriminalisté vyšetřují úmrtí mladého chlapce

09.12.2018 12:13 Plzeňští kriminalisté vyšetřují násilný čin, při němž v noci na dnešek zemřel nezletilý mladík.…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama