Mladík boural do plotu. Dal majiteli do zástavy občanku a utekl

Praha - Mladý asi 20letý řidič renaultu naboural v neděli v noci v Dřevčicích na Praze-východ do plotu rodinného domu. Majiteli dal do zástavy občanku, ale před policisty utekl. Podobná bouračka se odehrála o něco později v Praze, kde však namol zlitého šoféra policisté dostihli.

Přidejte svůj názor

Autonehoda
doporučujeme

První nehoda s kuriózní dohrou se stala před půlnocí na vjezdu do Dřevčic. Mladík zřejmě dostal v mírné zatáčce smyk a naboural do plotu se zděnou podezdívkou, který prorazil.

"Byla to taková rána, že jsem myslel, že se nám někdo proboural až do baráku," řekl majitel rodinného domu.

Z renaultu se zdemolovaným předkem vylezl mladík a začal slibovat, že škodu uhradí a nechal majiteli do zástavy občanský průkaz. Jakmile však zjistil, že muž volá na policii, dal se na útěk směrem k Brandýsu.

Přivolaní policisté se vydali po jeho stopách, služebního psa však zavedly pouze k hlavní silnici. Je pravděpodobné, že si mládenec přivolal někoho na odvoz. Mobilní telefon si na rozdíl od dokladů ponechal.

"Působil zmateným až nepřítomným dojmem," doplnil na mladíkovu adresu majitel nemovitosti. Okolnosti nehody policisté prověřují, občanský průkaz je k pátrání po řidiči slušným vodítkem.

Psali jsme:  

Další o něco starší šofér se snažil utéct, či spíše odpotácet, od bouračky, která se stala o dvě hodiny později v pražském Braníku.

Řidič fiatu nejprve odřel zaparkované auto. Zřejmě se lekl toho, co provedl, a šlápl na plyn. V Branické ulici pak tvrdě narazil do stojící dodávky, kterou posunul o několik metrů.

Snažil se vzít nohy na ramena, ale ty mu očividně příliš nesloužily. Schoval se tak za plotem v zahradě asi sto metrů od nehody. Tam ho vzápětí našla jedna z policejních hlídek, které se jaly propátrávat okolí.

Muž nadýchal téměř tři a půl promile. V doprovodu strážců zákona putoval k ošetření do nemocnice, pak ho s největší pravděpodobností čekalo střízlivění v cele či na záchytce.

Loading...
Témata: krimi | Dopravní nehody
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Německá policie pronásledovala podezřelé auto, řidič ujel až do Česka

18.07.2019 13:21 Přes hranici až do Česka pronásledovala ve středu večer německá policie podezřelé auto s přívěsným…

Trojici z Jihlavy hrozí roky vězení, psa použili jako zbraň

18.07.2019 11:17 Jihlavská policie obvinila mladíka a dvě dívky, kteří použili psa jako zbraň. Poštvali ho na…

Muži dle policie napadli učitele, synovi jednoho z nich hrozila pětka na…

18.07.2019 10:51 Policie obvinila dva muže z napadení učitele jedné ze středních škol na Královéhradecku. Pedagoga…

Neznámý pachatel nastražil na koleje v Poříčí past, policie po něm pátrá

18.07.2019 09:48 Policisté pátrají po neznámém pachateli, který v úterý nastražil dřevěný kolík a hromádky kamení na…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama