Uškrtil těhotnou a pohodil ji na poli. Po 12 letech ho dostali

Kladno - Středočeští kriminalisté objasnili téměř třináct let starou vraždu. V březnu 2003 se na poli u Kladna našlo tělo třicetileté těhotné ženy. Až donedávna se nevědělo, kdo má její smrt na svědomí. Nakonec pomohly testy DNA, které ukázaly na dnes devětatřicetiletého muže. Policisté zveřejňují jeho totožnost. Hledají totiž lidi, kteří s ním před lety v Kladně bydleli.

Přidejte svůj názor 2 komentáře

Ilustrační fotografie
doporučujeme

Velký úspěch díky DNA si mohou připsat středočeští kriminalisté. Podařilo se jim dohledat pachatele jedné zvlášť brutální vraždy. Muž totiž před dvanácti lety u Kladna uškrtil těhotnou ženu a pohodil ji na poli. Lékaři při pitvě zjistili, že žena dokonce čekala dvojčata.

Vrah asi už vůbec nepočítal s tím, že by ho někdy dohnala spravedlnost. Jeho případ už měl "našlápnuto" stát se kriminalistickým pomníčkem, tedy nevyřešeným případem. Muž ovšem zanechal na mrtvé ženě stopy vlastní DNA a ty přivedly kriminalisty až k jeho jménu: Jaroslav Medek, ročník 1976.

Tělo zavražděné ženy našel devětadvacátého března 2003 traktorista ve větrolamu mezi obcemi Buštěhrad a Hřebeč na Kladensku. Bylo evidentní, že se ostatky někdo snažil zamaskovat. Jenže moc se mu to nepovedlo.

Policisté uzavřeli okolí a začali sbírat stopy. Moc jich ale nebylo. Zpočátku ani nebylo jasné, kdo je zavražděná. Jen to že jí je kolem třiceti, že čekala potomka a někdy v dětství utrpěla vážný úraz - ženě chyběly na levé ruce dva prsty, prostředníček a ukazováček.

Psali jsme:  

Totožnost mrtvé policisté nakonec zjistili, kdo ji uškrtil ale ne. Až po dlouhých letech pomohla náhoda. Muž provedl něco jiného a jeho DNA seděla k nevyřešené vraždě. Teď mu za vraždu těhotné ženy hrozí za tento trestný čin až doživotní trest.

Policie ovšem hledá jeho dávné spolubydlící, kteří by mohli podat důležitá svědectví. Jde o dvě ženy a muže, všechny původem ze Slovenska. Stejně jako vrah v Kladně jen krátce pobývali a pak se přesunuli dál.

Vrah Jaroslav Medek se v Kladně objevil začátkem března 2003. Pracoval v dnes už zaniklé firmě naproti továrně na výrobu stavebnic a bydlel v ubytovně v ulici Obránců Míru. Trojice Slováků, která tam s ním žila, předtím pracovala v Nýřanech na Plzeňsku. Policie je teď žádá, aby se ozvali. Medek se jim mohl s něčím svěřit. "Tyto osoby vyzýváme, aby nám pomohly celý případ objasnit," uvedla policejní mluvčí Štěpánka Zatloukalová.

Právě proto, že policisté ještě nemají celý případ uzavřený, nechtějí zveřejňovat další informace a detaily. Mluvit nechtějí ani o motivu vraždy. Nabízí se loupež nebo sexuální útok.

Loading...
Témata: krimi | Vražda
Vstupte do diskuze (2)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Muž, jehož tělo bylo v přístřešku bezdomovců, byl zavražděn

16.07.2019 13:43 Muž, jehož tělo našli hasiči 6. července při likvidaci požáru přístřešku bezdomovců v Praze…

Cizinci posprejovali Karlův most. Barbarství, rozčílil se primátor Hřib

16.07.2019 12:07 Policie zadržela dva cizince ve věku 23 a 30 let, kteří podle oznámení v pondělí večer posprejovali…

U Prahy čapli namol opilého řidiče. Neuvěříte, kolik měl promile

15.07.2019 16:58 V Mírovicích u Prahy policisté odhalili v sobotu odpoledne řidiče, který při orientační dechové…

Zaměstnanec na Brněnsku chtěl ukrást toxický kyanid, měl ho tři kila

15.07.2019 14:40 Devětačtyřicetiletý zaměstnanec firmy v Kuřimi na Brněnsku se podle policie pokusil z podniku…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama