Uškrtil těhotnou a pohodil ji na poli. Po 12 letech ho dostali

Kladno - Středočeští kriminalisté objasnili téměř třináct let starou vraždu. V březnu 2003 se na poli u Kladna našlo tělo třicetileté těhotné ženy. Až donedávna se nevědělo, kdo má její smrt na svědomí. Nakonec pomohly testy DNA, které ukázaly na dnes devětatřicetiletého muže. Policisté zveřejňují jeho totožnost. Hledají totiž lidi, kteří s ním před lety v Kladně bydleli.

Přidejte svůj názor 2 komentáře

Ilustrační fotografie

Velký úspěch díky DNA si mohou připsat středočeští kriminalisté. Podařilo se jim dohledat pachatele jedné zvlášť brutální vraždy. Muž totiž před dvanácti lety u Kladna uškrtil těhotnou ženu a pohodil ji na poli. Lékaři při pitvě zjistili, že žena dokonce čekala dvojčata.

Vrah asi už vůbec nepočítal s tím, že by ho někdy dohnala spravedlnost. Jeho případ už měl "našlápnuto" stát se kriminalistickým pomníčkem, tedy nevyřešeným případem. Muž ovšem zanechal na mrtvé ženě stopy vlastní DNA a ty přivedly kriminalisty až k jeho jménu: Jaroslav Medek, ročník 1976.

Tělo zavražděné ženy našel devětadvacátého března 2003 traktorista ve větrolamu mezi obcemi Buštěhrad a Hřebeč na Kladensku. Bylo evidentní, že se ostatky někdo snažil zamaskovat. Jenže moc se mu to nepovedlo.

Policisté uzavřeli okolí a začali sbírat stopy. Moc jich ale nebylo. Zpočátku ani nebylo jasné, kdo je zavražděná. Jen to že jí je kolem třiceti, že čekala potomka a někdy v dětství utrpěla vážný úraz - ženě chyběly na levé ruce dva prsty, prostředníček a ukazováček.

Psali jsme:  

Totožnost mrtvé policisté nakonec zjistili, kdo ji uškrtil ale ne. Až po dlouhých letech pomohla náhoda. Muž provedl něco jiného a jeho DNA seděla k nevyřešené vraždě. Teď mu za vraždu těhotné ženy hrozí za tento trestný čin až doživotní trest.

Policie ovšem hledá jeho dávné spolubydlící, kteří by mohli podat důležitá svědectví. Jde o dvě ženy a muže, všechny původem ze Slovenska. Stejně jako vrah v Kladně jen krátce pobývali a pak se přesunuli dál.

Vrah Jaroslav Medek se v Kladně objevil začátkem března 2003. Pracoval v dnes už zaniklé firmě naproti továrně na výrobu stavebnic a bydlel v ubytovně v ulici Obránců Míru. Trojice Slováků, která tam s ním žila, předtím pracovala v Nýřanech na Plzeňsku. Policie je teď žádá, aby se ozvali. Medek se jim mohl s něčím svěřit. "Tyto osoby vyzýváme, aby nám pomohly celý případ objasnit," uvedla policejní mluvčí Štěpánka Zatloukalová.

Právě proto, že policisté ještě nemají celý případ uzavřený, nechtějí zveřejňovat další informace a detaily. Mluvit nechtějí ani o motivu vraždy. Nabízí se loupež nebo sexuální útok.

Témata: krimi | Vražda
Vstupte do diskuze (2)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Gang cizinců znásilnil v Praze turistku, soud vynesl tresty

18.01.2019 15:23 Za znásilnění turistky v hotelu v pražské Náprstkově ulici potrestal Obvodní soud pro Prahu 1…

Nepovolený náklad. Migranti vyskákali u Prahy za jízdy na dálnici

18.01.2019 14:49 Aktualizováno Do Německa proudí přes Českou republiku stále více migrantů, k našim sousedům měla pravděpodobně…

Podnapilý řidič si spletl koleje se silnicí, srážce s vlakem zabránil jen…

16.01.2019 14:36 Pití alkoholu před jízdou se vymstilo dvaapadesátiletému cizinci, který u Mokrovrat na Příbramsku…

Muž se policistům v Prostějově schoval v kanále, prchal 14 hodin

16.01.2019 10:28 Prostějovští policisté pátrali od úterý 14 hodin po jednačtyřicetiletém muži, který se před nimi…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama