Tragická nehoda: Kouř z požáru televize zabil spícího seniora

Hradec Králové - Noční sledování televize skončilo dnes nad ránem tragédií. V obci Zachrašťany na Královéhradecku se od dýmu z hořící televize udusil starší muž. Vedle přitom spala jeho manželka.

Přidejte svůj názor

Ilustrační foto

V tragickou událost vyústil menší požár v Zachrašťanech u Nového Bydžova na Královéhradecku. Starší manželé se v noci odebrali k spánku. Žena po sledování televize odešla do ložnice, pětasedmdesátiletý muž ale ještě zůstal ve vedlejší místnosti a sledoval vysílání.

Není jasné, co se odehrálo pak a kdy to přesně bylo, ale muž nepochybně usnul a televize zůstala zapnutá. Patrně technická porucha způsobila, že televize v průběhu noci začala hořet. V dýmu, který zaplnil místnost, se pak senior udusil.

Našla ho právě manželka, která se probudila. Jako první volala záchrannou službu a teprve od záchranářů se o požáru dozvěděli hasiči a policie. Muži už bohužel nebylo pomoci, hasiči pak dohasili požár.

"Cizí zavinění bylo na místě předběžně vyloučeno. Přesná příčina požáru je předmětem vyšetřování," uvedla mluvčí policie Lenka Burýšková.

Záchranáři upozornili, že nebezpečí udušení při bytových požárech je velmi vysoké. "V počátečních fázích požáru jej totiž lidé nemusejí zaregistrovat. To platí hlavně v noci, kdy lidé spí," uvedl mluvčí zdravotnické záchranné služby Ivo Novák. Dobrou obranou proti tomu je podle něj instalace kouřových čidel, která na počínající požár upozorní.

Témata: krimi | úmrtí | požár
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Gang cizinců znásilnil v Praze turistku, soud vynesl tresty

18.01.2019 15:23 Za znásilnění turistky v hotelu v pražské Náprstkově ulici potrestal Obvodní soud pro Prahu 1…

Nepovolený náklad. Migranti vyskákali u Prahy za jízdy na dálnici

18.01.2019 14:49 Aktualizováno Do Německa proudí přes Českou republiku stále více migrantů, k našim sousedům měla pravděpodobně…

Podnapilý řidič si spletl koleje se silnicí, srážce s vlakem zabránil jen…

16.01.2019 14:36 Pití alkoholu před jízdou se vymstilo dvaapadesátiletému cizinci, který u Mokrovrat na Příbramsku…

Muž se policistům v Prostějově schoval v kanále, prchal 14 hodin

16.01.2019 10:28 Prostějovští policisté pátrali od úterý 14 hodin po jednačtyřicetiletém muži, který se před nimi…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama