Šílenec chtěl odpálit plynové bomby ve skiareálu u Ostravy

Ostrava - Ski areál Skalka u Ostravy zachránil před výbuchem odvážný muž, který tam upravoval svah. Opilý mladík se na místě pokusil zapálit propan-butanové lahve. Skončil na policii, která už vše vyšetřuje.

Přidejte svůj názor

Ilustrační foto

Dvě a půl promile a v hlavě šílený nápad měl o víkendu dvacetiletý muž z Ostravska. Chtěl vyhodit do vzduchu lyžařský areál Skalka ve Vřesině u Ostravy.

Všechno začalo kolem 23. hodiny nezvyklým požárem u lesa asi 150 metrů od správní budovy. Rolbař upravoval sjezdovku a všiml si, že tam hoří. Zavolal proto hasiče, kteří po příjezdu zjistili, že hoří dvě propan-butanové lahve. Nechali je na místě kontrolovaně dohořet a odjeli.

Jenže tím hrůzná noc pro rolbaře neskončila. Po chvíli si všiml, že z budovy někdo vytahuje další plynové lahve. Šel opatrně za ním a když byl blízko, okřikl ho. Vytočil zároveň tísňovou linku, aby mu policisté přijeli na pomoc. Jenže dvacetiletý opilec se s mužem začal prát. To už byl ale hovor spojený, a tak rolbař křičel, aby hned poslali hlídku.

Policie přijela během chvíle na místo a mladíka odvezla na služebnu, kde musel vystřízlivět a své nebezpečné chování vysvětlovat. Své jednání ale odůvodnit nedokázal, přičítal je účinkům alkoholu. Policejní mluvčí nevyloučila, že může jít o obecné ohrožení, za což by mu hrozilo až 8 let vězení.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Plzeňští kriminalisté obvinili dva muže ze dvou vražd, oba skončili ve…

10.12.2018 17:54 Plzeňská policie obvinila z vraždy dva muže, jeden je podezřelý, že v sobotu zabil sečnou zbraní…

Policie pátrá po 77leté seniorce a čtrnáctileté dívce

09.12.2018 15:25 Aktualizováno Policie pátrá po sedmasedmdesátileté Viole Šleichové z Děčína. Žena odešla v sobotu do kostela a od…

Policie vyšetřuje nález těla na Pardubicku. Leželo sražené u silnice

09.12.2018 12:41 Policie hledá svědky neštěstí, které se v sobotu před půlnocí stalo na silnici mezi Dašicemi a…

Podivná smrt v Plzni: Kriminalisté vyšetřují úmrtí mladého chlapce

09.12.2018 12:13 Plzeňští kriminalisté vyšetřují násilný čin, při němž v noci na dnešek zemřel nezletilý mladík.…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama