Nejdrsnější vraždy v Česku: Za tyhle loni padl výjimečný trest

Praha - Celé Česko s napětím sledovalo dění u ostravského krajského soudu. Konečně totiž padnul rozsudek nad Petrem Kramným, který čelil obvinění z vraždy své manželky a dcery. Výsledek? Osmadvacet let vězení. Rozsudek ale ještě není pravomocný.

Přidejte svůj názor

Ilustrační foto
doporučujeme

Není to ale pouze Petr Kramný, který si nezvyklou výši trestu vyslechl. Výjimečný trest, tedy odnětí svobody na 20-30 let nebo na doživotí, padl v loňském roce hned několikrát. Někdy dokonce i za méně než dvojnásobnou vraždu. Jedno mají ale činy společné - vyznačují se chladnokrevností a brutalitou. Připomeňte si ty nejdrsnější případy loňského roku.

Zabila své tři děti

Vrchní soud v Olomouci potvrdil v březnu výjimečný trest 22 let vězení pro jedenatřicetiletou ženu z Vlasatic na Brněnsku, která zavraždila své tři novorozené děti. Žena v květnu 2012 porodila ve svém rodinném domě dvojčata a o rok později holčičku. Děti usmrtila, zabalila do ručníku a igelitové tašky a odnesla do sklepa sousedního objektu.

Podle soudu žena tajila první dvojčetné těhotenství dokonce i před manželem a nejbližšími příbuznými. O druhém těhotenství věděl pouze její ošetřující gynekolog, který na chybějící dítě a celý případ upozornil. Motivem vraždy dětí, který se asi již nikdy nepodaří zcela objasnit, mohly být dluhy její rodiny, špatné vztahy v ní i sklony ženy k popíjení alkoholu a kouření marihuany. Více o případu si přečtěte tady.

Mrtvé spolubydlící nestihl uklidit

Za březnovou vraždu dvou spolubydlících na pražském Proseku si devětačtyřicetiletý Slovák Michal Nagy odpyká výjimečný trest 25 let vězení. Soud mu uložil i vyhoštění z ČR na neurčito. Nagy se k činu přiznal, hájí se tím, že oba muže ubodal pod vlivem alkoholu. Už v roce 1989 zavraždil v Komárně nožem svou prababičku, za což ho justice poslala na 12 let za mříže.

S mrtvolami žil muž v bytě ještě devět dní, těla prý nestihl uklidit. V bytě ho také dopadla policie, když pátrala po prvním zavražděném. Brutální detaily vraždy si můžete přečíst tady.

Polil přítelkyni kyselinou

Výjimečný trest 23 let vězení vyměřil loni v květnu Krajský soud v Plzni devětatřicetiletému Janu Dubskému obžalovanému z pokusu o vraždu. Podle soudu polil předloni v listopadu kyselinou sírovou pětadvacetiletou Martinu, svou bývalou přítelkyni.

Martina útok přežila jen díky náhodě, dobré zdravotní kondici a rychlé odborné pomoci. Žíravina nechala na její tváři jizvy, připravila ji o zrak, o oční víčka a lékaři jí museli amputovat ušní lalůček. Kromě toho jí vážně poškodila celé zažívací ústrojí a kůži na rukou a nohou. Musela vytrpět kruté bolesti a podstoupit mnohaměsíční léčení. 

Ubodal známého historika

Za brutální vraždu historika a jeho manželky v pražských Stodůlkách si třicetiletý Dalibor Škopán odpyká výjimečný trest 28 let vězení. Soud o tom rozhodl loni v listopadu.

Podle obžaloby se Škopán vetřel zřejmě 31. ledna 2014 do historikova bytu. V obývacím pokoji podle spisu muže napadl tak, že ho opakovaně bodal a řezal do krku, hlavy a hrudníku. Když do pokoje vstoupila manželka napadeného, zaútočil stejným způsobem i na ni. Podrobnosti si přečtěte zde.

Rozdupal hlavu otčímovi

Jedenadvacet let vězení uložil loni v květnu Vrchní soud v Praze Milanovi Vencourovi (34), který předloni v srpnu ukopal a udupal druha své matky. Podle soudu muž jednal z pomsty, oběť ho měla o den dříve kopat. Za konfliktem ale stály dlouhodobější spory.

Na muže nejprve zaútočil fackami a pěstmi a když upadl na zem, začal do něj kopat a dupat mu na hlavu a hrudník. U soudu Vencour tvrdil, že si vzpomíná jen na to, jak muže poprvé udeřil, zbytek si vlivem léků a alkoholu nepamatoval. Vencour byl známý výtržník, lidé v Borotíně, kde žil, z něj měli strach. Před vraždou strávil ve vězení už devět a půl roku.

Sadista umučil ženu

Na třicet let do vězení poslal soud loni v březnu recidivistu Pavla Pekárka za brutální vraždu šestatřicetileté ženy z Pardubicka, původně přitom dostal doživotí. Tělo ženy po hrůzném činu pohodil nedaleko obce Počítky. K vraždě došlo v březnu 2013.

Vrah měl na ženě vystřídat několik vraždících technik. Byl to sadista, kterému dělalo potěšení působit bolest. Ženu měl podle obžaloby dusit, tlouct a kopat do hlavy a také ji třikrát bodnout do hrudi nožem s asi deseticentimetrovou čepelí. Zemřela ale nejspíš až poté, co ji udusil kabelem. U soudu se zjistilo, že muž trpí sexuální poruchou.

Děti zabila tkaničkami od bot

Brněnský krajský soud poslal loni v říjnu na 24 let do vězení pětadvacetiletou ženu z Dolních Dunajovic na Břeclavsku za vraždu jejích tří novorozených dětí. Motivem prý bylo, že její partner nechtěl mít děti a ona se bála toho, že jej ztratí, pokud bude těhotná.

První dítě porodila v domě přítele, v němž se podle policie vyráběl pervitin, na podzim 2012. Na svět přivedla holčičku. Soudu obžalovaná řekla, že ji uškrtila košilkou, zabalila do deky, tu dala do batohu, který uložila na půdě domu.

O rok později porodila obžalovaná chlapečka. Uškrtila jej, jak řekla, tkaničkou od bot. Ostatky zabalila do prostěradla, dala do batohu a opět odložila na půdě. 

Loading...
Témata: Vražda | Policie ČR
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Policie hledá chlapce (14), utekl oknem v jídelně z dětského domova

22.04.2019 21:22 Jihočeská policie pátrá po čtrnáctiletém chlapci, který dnes utekl z dětského domova v Boršově nad…

Z psychiatrické léčebny Lnáře uprchl pacient, může být nebezpečný

22.04.2019 20:18 Z psychiatrické léčebny Lnáře na Strakonicku dnes uprchl dvacetiletý pacient Miroslav Zeman. Bez…

Pražští policisté pátrají po 55letém muži, zřejmě se chce zabít

22.04.2019 20:10 Pražští policisté hledají od dnešního odpoledne Josefa Kadlečka, který chce zřejmě spáchat…

Německá seniorka se ztratila na Liberecku. Policie pátrá i v krmelcích,…

22.04.2019 13:25 Aktualizováno Policie na Liberecku pátrá po ztracené německé seniorce. Sedmašedesátiletá žena se s přítelem…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama