Akce Jupiter: Policisté zadrželi v Praze několik hledaných lidí

Praha - Od čtvrtečního rána do sobotní půlnoci provedli policisté a kriminalisté v Praze bezpečnostní akci, která byla zaměřena na pátrání po hledaných a pohřešovaných osobách, odcizených vozidlech, kradených věcech, na problematiku ilegální migrace osob, na trestnou činnost na úseku drog a zbraní, ale i na celkové snížení nápadu trestné činnosti.

Přidejte svůj názor

Ilustrační foto

Policisté se zaměřili na ubytovny, bary, restaurace, večerky, ale i na objekty, kde se zdržují lidé bez domova a narkomané. Pátrali po hledaných a pohřešovaných osobách, ale také kontrolovali zákaz prodeje alkoholu nezletilým.

V sobotu večer pak proběhla dopravně bezpečnostní akce, při které byla uzavřena Jižní spojka u Barrandovského mostu a většina sjezdů a nájezdů na tuto komunikaci až na úroveň Zahradního města. "Při této dopravní akci se navíc zaměřili na kontrolu dodržování zákazu jízdy pod vlivem alkoholu nebo drog. Samozřejmě kontrolovali dodržování i ostatních ustanoveních zákona o provozu na pozemních komunikacích," sdělil mluvčí Jan Daněk.

Celkem se podle něj této akce zúčastnilo více než 180 policistů spolu se strážníky Městské policie, pracovníky Celní správy a Magistrátu hlavního města Prahy.

Bylo zkontrolováno 2013 osob, 1569 vozidel, 31 živnostenských provozoven, 9 ubytovacích zařízení a 6 „squatů". Při akci bylo zjištěno celkem 5 trestných činů související s jízdou pod vlivem drog, alkoholu nebo se zákazem řízení. U jednoho cizince policisté pojali podezření, že má padělané doklady.

Celkem se podařilo zjistit 181 přestupků v dopravě, z čehož jich bylo 159 řešeno pokutami v celkové výši 60 tisíc korun a 22 oznámeno správnímu orgánu. Pět řidičů se dopustilo také přestupku, protože usedli za volant pod vlivem drog nebo alkoholu a jejich protiprávní jednání policisté oznámili. Zkontrolováno bylo i 51 vozidel Taxi.

"Třináct osob bylo omezeno na osobní svobodě a to převážně proto, že po nich bylo vyhlášeno pátrání, nebo se jednalo o cizince, kteří nedokázali prokázat svojí totožnost," doplnil Daněk na policejním webu.

Témata: krimi | Praha
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Gang cizinců znásilnil v Praze turistku, soud vynesl tresty

18.01.2019 15:23 Za znásilnění turistky v hotelu v pražské Náprstkově ulici potrestal Obvodní soud pro Prahu 1…

Nepovolený náklad. Migranti vyskákali u Prahy za jízdy na dálnici

18.01.2019 14:49 Aktualizováno Do Německa proudí přes Českou republiku stále více migrantů, k našim sousedům měla pravděpodobně…

Podnapilý řidič si spletl koleje se silnicí, srážce s vlakem zabránil jen…

16.01.2019 14:36 Pití alkoholu před jízdou se vymstilo dvaapadesátiletému cizinci, který u Mokrovrat na Příbramsku…

Muž se policistům v Prostějově schoval v kanále, prchal 14 hodin

16.01.2019 10:28 Prostějovští policisté pátrali od úterý 14 hodin po jednačtyřicetiletém muži, který se před nimi…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama