Akce Jupiter: Policisté zadrželi v Praze několik hledaných lidí

Praha - Od čtvrtečního rána do sobotní půlnoci provedli policisté a kriminalisté v Praze bezpečnostní akci, která byla zaměřena na pátrání po hledaných a pohřešovaných osobách, odcizených vozidlech, kradených věcech, na problematiku ilegální migrace osob, na trestnou činnost na úseku drog a zbraní, ale i na celkové snížení nápadu trestné činnosti.

Přidejte svůj názor

Ilustrační foto
doporučujeme

Policisté se zaměřili na ubytovny, bary, restaurace, večerky, ale i na objekty, kde se zdržují lidé bez domova a narkomané. Pátrali po hledaných a pohřešovaných osobách, ale také kontrolovali zákaz prodeje alkoholu nezletilým.

V sobotu večer pak proběhla dopravně bezpečnostní akce, při které byla uzavřena Jižní spojka u Barrandovského mostu a většina sjezdů a nájezdů na tuto komunikaci až na úroveň Zahradního města. "Při této dopravní akci se navíc zaměřili na kontrolu dodržování zákazu jízdy pod vlivem alkoholu nebo drog. Samozřejmě kontrolovali dodržování i ostatních ustanoveních zákona o provozu na pozemních komunikacích," sdělil mluvčí Jan Daněk.

Celkem se podle něj této akce zúčastnilo více než 180 policistů spolu se strážníky Městské policie, pracovníky Celní správy a Magistrátu hlavního města Prahy.

Bylo zkontrolováno 2013 osob, 1569 vozidel, 31 živnostenských provozoven, 9 ubytovacích zařízení a 6 „squatů". Při akci bylo zjištěno celkem 5 trestných činů související s jízdou pod vlivem drog, alkoholu nebo se zákazem řízení. U jednoho cizince policisté pojali podezření, že má padělané doklady.

Celkem se podařilo zjistit 181 přestupků v dopravě, z čehož jich bylo 159 řešeno pokutami v celkové výši 60 tisíc korun a 22 oznámeno správnímu orgánu. Pět řidičů se dopustilo také přestupku, protože usedli za volant pod vlivem drog nebo alkoholu a jejich protiprávní jednání policisté oznámili. Zkontrolováno bylo i 51 vozidel Taxi.

"Třináct osob bylo omezeno na osobní svobodě a to převážně proto, že po nich bylo vyhlášeno pátrání, nebo se jednalo o cizince, kteří nedokázali prokázat svojí totožnost," doplnil Daněk na policejním webu.

Loading...
Témata: krimi | Praha
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Muž, jehož tělo bylo v přístřešku bezdomovců, byl zavražděn

16.07.2019 13:43 Muž, jehož tělo našli hasiči 6. července při likvidaci požáru přístřešku bezdomovců v Praze…

Cizinci posprejovali Karlův most. Barbarství, rozčílil se primátor Hřib

16.07.2019 12:07 Policie zadržela dva cizince ve věku 23 a 30 let, kteří podle oznámení v pondělí večer posprejovali…

U Prahy čapli namol opilého řidiče. Neuvěříte, kolik měl promile

15.07.2019 16:58 V Mírovicích u Prahy policisté odhalili v sobotu odpoledne řidiče, který při orientační dechové…

Zaměstnanec na Brněnsku chtěl ukrást toxický kyanid, měl ho tři kila

15.07.2019 14:40 Devětačtyřicetiletý zaměstnanec firmy v Kuřimi na Brněnsku se podle policie pokusil z podniku…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama