Agresivní opilec nadýchal 7,5 promile. Šlo mu o život, tvrdí lékaři

Třebíč - Těžko uvěřitelnou hodnotu - skoro 7 a půl promile - nadýchal policistům opilý agresivní muž z Třebíčska, když byli přivoláni k případu domácího násilí. Podle lékařů měl štěstí, že tak velké množství alkoholu vůbec přežil.

Násilí, ilustrační fotografie
doporučujeme

"Moc si nepamatuju, kolik jsem toho vypil... Akorát jsem se pak někde probudil... No, bylo to tak, že jsem prostě pil a pil," tak těžce vzpomínal agresivní opilec z Třebíčska. Neví, co vypil, ani kolik toho bylo. A vlastně se není moc co divit. Policisté si dokonce chvíli mysleli, že se jim porouchal alkohotester.

Ale neporouchal. "Muž nadýchal při dechové zkoušce 7,48 promile," sdělila těžko uvěřitelnou hodnotu alkoholu v jeho krvi Jana Kroutilová, mluvčí policie v Třebíči. Později začala u opilého muže hladina alkoholu klesat.

I tak podle lékařů bylo obrovské štěstí, že vůbec přežil. "Tahle hodnota už znamená přímé ohrožení života," kroutí hlavou ředitel a lékař nemocnice v Jihlavě Lukáš Velev.

Policisty přivolali do malé vesnice na Třebíčsku kvůli tomu, že tam opilý muž napadal svoji příbuznou. "Řešil jsem osobní problémy," přiznal opilý muž, který nakonec skončil na jihlavské záchytce. Odtud byl propuštěn až po vystřízlivění, tedy po 20 hodinách.

Alkoholové řádění teď muže přijde pěkně draho - čtyři tisíce korun ho bude stát nocleh na záchytce a další několikatisícová pokuta mu hrozí za přestupek proti občanskému soužití, kterého se dopustil.

Muž z Třebíčska se zařadil mezi české rekordmany. Na záda dýchá takovým známým postavám jako je Milan Čurda z Liberecka, který v roce 2005 boural s fekálním vozem a přitom nadýchal 7,94 promile.

A na úplném vrcholu žebříčku českých opilců je tenhle muž z Pacova na Pelhřimovsku, který za volantem loni při kontrole policistům nadýchal dokonce 8,39 promile a vzápětí zkolaboval.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Vandalové poničili výstavu o Miladě Horákové. Zcela nepochopitelné,…

10.08.2020 11:07 V noci na dnešek někdo poničil panely z výstavy připomínající vraždu Milady Horákové a procesy 50.…

Policisté hlídající GP Brno našli kradená elektrokola za 140 tisíc

09.08.2020 10:49 Policisté dohlížející v Brně na motocyklovou Grand Prix odhalili na dálnici D1 posádku vozu s…

V Česku loni přibylo trestně stíhaných cizinců, vyplývá ze zprávy o migraci

08.08.2020 10:34 V Česku loni přibylo trestně stíhaných cizinců, meziročně se jejich počet zvýšil o 3,9 procenta na…

Policie stíhá sedm lidí kvůli prodeji drog na Kladensku

06.08.2020 18:24 Policisté obvinili sedm lidí z prodeje pervitinu a kokainu na Kladensku, hrozí jim až desetileté…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama