Únoskyni dítěte z vánočních trhů dopadli. Vězení se možná vyhne

Praha - Pražským policistům se povedlo dopadnout ženu, která těsně před Vánocemi unesla ze Staroměstského náměstí osmiletou holčičku. Není ale vůbec jisté, že žena skončí před soudem.

Ilustrační foto
doporučujeme

Policisté sice případ zveřejnili až po měsíci, ale i tak se jim okamžitě ozvali svědci. Klíčová byla výpověď pražské strážnice, která únoskyni nejen poznala, ale dokonce věděla, kde ji kriminalisté mohou najít.

"Poté už následovalo zadržení šestatřicetileté ženy ze Středních Čech, které proběhlo v oblasti Prahy 8 sedmadvacátého ledna kolem poledního," upřesnil mluvčí pražské policie Tomáš Hulan.

Posléze se ukázalo, že jde o ženu, která se léčí ze závislosti na drogách a do Prahy pravidelně dojíždí. Navíc tyto "výlety" využívala dotyčná jako příležitost k nabízení sexuálních služeb na Karlově náměstí.

"Hned po zadržení byla žena podrobena i psychiatrickému zkoumání, kdy na základě jeho výsledků byla následně umístěna do psychiatrické nemocnice. U výslechu zadržená přiznala, že si na únos pamatuje, ale prý jednala spontánně, ne promyšleně," doplnil Hulan. Je tedy podle něj možné, že bude žena znalci označena za nepříčetnou a případ se tak vůbec nedostane k soudu.

Únoskyně dívku ze Staroměstského náměstí odvedla 23. prosince. Došla s ní až do Letenských sadů, kde ji schovala do křoví. Poté oslovila muže, který tu venčil psa a poprosila ho o pomoc.

Prý jí musí pomoct a její "chráněnku" schovat před ufony a mimozemšťany, kteří jsou všude kolem. Muž samozřejmě jejím řečem nevěřil a zavolal policisty.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Vandalové poničili výstavu o Miladě Horákové. Zcela nepochopitelné,…

10.08.2020 11:07 V noci na dnešek někdo poničil panely z výstavy připomínající vraždu Milady Horákové a procesy 50.…

Policisté hlídající GP Brno našli kradená elektrokola za 140 tisíc

09.08.2020 10:49 Policisté dohlížející v Brně na motocyklovou Grand Prix odhalili na dálnici D1 posádku vozu s…

V Česku loni přibylo trestně stíhaných cizinců, vyplývá ze zprávy o migraci

08.08.2020 10:34 V Česku loni přibylo trestně stíhaných cizinců, meziročně se jejich počet zvýšil o 3,9 procenta na…

Policie stíhá sedm lidí kvůli prodeji drog na Kladensku

06.08.2020 18:24 Policisté obvinili sedm lidí z prodeje pervitinu a kokainu na Kladensku, hrozí jim až desetileté…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama