Únoskyni dítěte z vánočních trhů dopadli. Vězení se možná vyhne

Praha - Pražským policistům se povedlo dopadnout ženu, která těsně před Vánocemi unesla ze Staroměstského náměstí osmiletou holčičku. Není ale vůbec jisté, že žena skončí před soudem.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Ilustrační foto

Policisté sice případ zveřejnili až po měsíci, ale i tak se jim okamžitě ozvali svědci. Klíčová byla výpověď pražské strážnice, která únoskyni nejen poznala, ale dokonce věděla, kde ji kriminalisté mohou najít.

"Poté už následovalo zadržení šestatřicetileté ženy ze Středních Čech, které proběhlo v oblasti Prahy 8 sedmadvacátého ledna kolem poledního," upřesnil mluvčí pražské policie Tomáš Hulan.

Posléze se ukázalo, že jde o ženu, která se léčí ze závislosti na drogách a do Prahy pravidelně dojíždí. Navíc tyto "výlety" využívala dotyčná jako příležitost k nabízení sexuálních služeb na Karlově náměstí.

"Hned po zadržení byla žena podrobena i psychiatrickému zkoumání, kdy na základě jeho výsledků byla následně umístěna do psychiatrické nemocnice. U výslechu zadržená přiznala, že si na únos pamatuje, ale prý jednala spontánně, ne promyšleně," doplnil Hulan. Je tedy podle něj možné, že bude žena znalci označena za nepříčetnou a případ se tak vůbec nedostane k soudu.

Únoskyně dívku ze Staroměstského náměstí odvedla 23. prosince. Došla s ní až do Letenských sadů, kde ji schovala do křoví. Poté oslovila muže, který tu venčil psa a poprosila ho o pomoc.

Prý jí musí pomoct a její "chráněnku" schovat před ufony a mimozemšťany, kteří jsou všude kolem. Muž samozřejmě jejím řečem nevěřil a zavolal policisty.

Vstupte do diskuze (1)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Plzeňští kriminalisté obvinili dva muže ze dvou vražd, oba skončili ve…

10.12.2018 17:54 Plzeňská policie obvinila z vraždy dva muže, jeden je podezřelý, že v sobotu zabil sečnou zbraní…

Policie pátrá po 77leté seniorce a čtrnáctileté dívce

09.12.2018 15:25 Aktualizováno Policie pátrá po sedmasedmdesátileté Viole Šleichové z Děčína. Žena odešla v sobotu do kostela a od…

Policie vyšetřuje nález těla na Pardubicku. Leželo sražené u silnice

09.12.2018 12:41 Policie hledá svědky neštěstí, které se v sobotu před půlnocí stalo na silnici mezi Dašicemi a…

Podivná smrt v Plzni: Kriminalisté vyšetřují úmrtí mladého chlapce

09.12.2018 12:13 Plzeňští kriminalisté vyšetřují násilný čin, při němž v noci na dnešek zemřel nezletilý mladík.…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama