Průšvih strážníků: Ve službě se opili, porvali a ujeli 100 km

Koleč - Velký problém mají dva strážníci z obce Koleč ve středních Čechách. Měli se spolu porvat, byli opilí a se služebním autem sto kilometrů od základny. Navíc u sebe měli zbraně. Když je přivolaní policisté zadrželi a odvezli na služebnu, dočkali se prý od opilých strážníků vyhrožování a urážek.

Přidejte svůj názor 3 komentáře

Ilustrační foto
doporučujeme

Měli by chránit bezpečnost a pořádek. Místo toho si tihle strážníci pravděpodobně ve službě přihnuli. Upozornili na sebe nedaleko Mimoně, tedy pořádně daleko od své základny, když si údajně kolemjedoucí šofér všiml, že se perou u služebního auta. A zalarmoval policejní hlídku na lince 158.

"U řidiče provedla zkoušku na alkohol s takovým výsledkem, který byl vyhodnocen jako přestupkové jednání," uvedla policejní mluvčí Vladimíra Šrýtrová. Starostka obce a tedy nejvyšší nadřízená strážníků se odmítla oficiálně vyjádřit. Nicméně potvrdila, že služební auto strážníků je stále zajištěné policí České republiky.

"Zajistili ho, všechno tam zůstalo. Policisty vyslechli," sdělila starostka Koleče Lenka Skolilová. Zda jsou postaveni hříšníci mimo službu, ale neřekla. Prý s nimi ještě ani nemluvila - údajně ani neví, zda se už ze svého výletu vrátili domů.

Přibližně promile alkoholu měl mít v dechu ale nejen strážník, který řídil. "Obě osoby byly pod vlivem alkoholu," potvrdila mluvčí Šrýtrová. U sebe přitom měli zbraně, což potvrdila i starostka Skolilová. Je tak snad jen zázrakem, že nikoho nezranili. Svatouškové prý nebyli ani po zadržení na policejní služebně.

Nejkratší cestou na místo, kde policie strážníky zadržela, je to téměř hodinu a půl cesty. Co tam tedy strážníci dělali, je záhadou. Údajně to vypadalo, že se chystají měřit rychlost. Strážníky Koleč pronajímá jiným obcím, právě kvůli měření. Co ale přesně dělali tak daleko od základny, starostka neví. Zjistit to prý pojede do Mimoně až v pondělí.

Za posledních pět let se objevilo už několik případů, kdy strážníci zneužili svých pravomocí nebo obcházeli zákon. Na konci července 2011 zatkla policejní inspekce na placu při celkem 18 vlastních lidí, kteří za dva tisíce na den zajistili kompars, policejní kostýmy i odklánění dopravy.

V červnu 2012 zase dva brněnští elitní detektivové namol před tamním nádražím sexuálně obtěžovali dvě dívky a kolemjdoucím, kteří se jich zastali, vyhrožovali. Nakonec je museli zpacifikovat jejich kolegové - v přivolané policejní hlídce.

V srpnu 2013 si policisté místo toho, aby hlídali veřejný pořádek, svlékli uniformy a šli si zahrát do herny. Služební zbraně dali barmance do úschovy. Za zábavou, za písničkou, nebo prostě jen zkusit štěstí - u žateckých strážníků podle místních nic neobvyklého. Zejména v době služby.

Vysoce postavený policejní důstojník Karel Kadlec coby lektor na akademii vychovával nové policisty. V březnu 2014 ale pod vlivem alkoholu naboural dvě auta, málem přejel ženu a navíc se snažil ujet z místa nehody. Ministr vnitra ho na to konto postavil mimo službu. Kadlec přesto před týdnem od soudu odešel bez trestu.

V listopadu 2015 musela policistu v civilu vyprovodit z jihlavské diskotéky ochranka. Nejprve se popral s jejími členy a pak napadl i své kolegy - policisty, přivolané na pomoc.

Loading...
Témata: Policie ČR
Vstupte do diskuze (3)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Policie hledá chlapce (14), utekl oknem v jídelně z dětského domova

22.04.2019 21:22 Jihočeská policie pátrá po čtrnáctiletém chlapci, který dnes utekl z dětského domova v Boršově nad…

Z psychiatrické léčebny Lnáře uprchl pacient, může být nebezpečný

22.04.2019 20:18 Z psychiatrické léčebny Lnáře na Strakonicku dnes uprchl dvacetiletý pacient Miroslav Zeman. Bez…

Pražští policisté pátrají po 55letém muži, zřejmě se chce zabít

22.04.2019 20:10 Pražští policisté hledají od dnešního odpoledne Josefa Kadlečka, který chce zřejmě spáchat…

Německá seniorka se ztratila na Liberecku. Policie pátrá i v krmelcích,…

22.04.2019 13:25 Aktualizováno Policie na Liberecku pátrá po ztracené německé seniorce. Sedmašedesátiletá žena se s přítelem…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama