Účetní, který okradl a zabil klienta, zavinil i sebevraždu starosty

Trutnov - Účetní Michal Voříšek, který koncem roku podle policie brutálně zabil podnikatele z Trutnova, má svůj podíl také v případu dva roky staré sebevraždy starosty Malé Úpy na Trutnovsku. Jak jemu, tak i samotné obci totiž Voříšek od roku 2008 vedl účetnictví. A stejně jako v několika dalších případech, zpronevěřil vysoké částky.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Ilustrační foto

Když se v březnu 2014 starosta malé Úpy Jan Patzelt zastřelil, místní hned napadlo, že v tom budou peníze. Teď se to potvrzuje. Jeho účetní Michal Voříšek podle informací TV Nova zpronevěřil nejen peníze starosty, ale i obce.

"Můžeme potvrdit, že policisté zajistili účetnictví jak obce Malá Úpa, tak i účetnictví bývalého starosty," uvedla policejní mluvčí Ivana Ježková.

Jestli a jak moc velkou vinu na starostově sebevraždě nese Michal Voříšek, ví zřejmě jen on sám. I tak je podle policie brutálním vrahem. 22. prosince ve svém bytě uprostřed Trutnova ubodal podnikatele, kterému jako účetní zpronevěřil několik milionů korun. Podle policie se chtěl zbavit svědka.

Voříšek přitom kdysi stál na té správné straně zákona. V roce 2008 byla k pětileté podmínce odsouzena za zpronevěru 1,5 milionu také účetní Horního Maršova. Když byla nemocná, zaskakoval za ni tehdy jako externista právě Michal Voříšek.

"Když jsme prošli bankovní výpis, tak jsme vlastně zjistili, že tam je poslaná stejná částka jako na účet bývalé paní účetní," říkal v roce 2007 Voříšek.

Zřejmě právě tehdy si ale Michal Voříšek uvědomil, jak lehce se dá nepoctivě k penězům přijít. Jeho následné podvody mu vynesly několik milionů korun, udělaly z něj brutálního vraha, kterému hrozí výjimečný trest a skončily sebevraždou dalšího člověka.

Témata: Vražda
Vstupte do diskuze (1)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

GIBS obvinila policistu a dva muže, chtěli prodat roh nosorožce v Asii

14.12.2018 10:14 Generální inspekce bezpečnostních sborů (GIBS) obvinila policistu z krajského ředitelství v Praze a…

Policie pátrá po původu utěrek, ležely u zavražděného na Českokrumlovsku

13.12.2018 14:01 Kriminalisté pátrají po původu utěrek, které ležely u zavražděného muže, jehož tělo nalezli lidé…

Žena, jejíž tělo se našlo v Teplicích, byla zavražděna. Policie hledá…

13.12.2018 09:51 Žena, jejíž tělo našel svědek ve středu ráno v Teplicích, byla zavražděna. Potvrdila to soudní…

Češka naletěla sňatkovému podvodníkovi, sliboval lásku a ropný vrt

12.12.2018 16:56 Žena naletěla podle policie sňatkovému podvodníkovi. Muž jí sliboval lásku a ropný vrt ve Spojených…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama