Účetní, který okradl a zabil klienta, zavinil i sebevraždu starosty

Trutnov - Účetní Michal Voříšek, který koncem roku podle policie brutálně zabil podnikatele z Trutnova, má svůj podíl také v případu dva roky staré sebevraždy starosty Malé Úpy na Trutnovsku. Jak jemu, tak i samotné obci totiž Voříšek od roku 2008 vedl účetnictví. A stejně jako v několika dalších případech, zpronevěřil vysoké částky.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Ilustrační foto
doporučujeme

Když se v březnu 2014 starosta malé Úpy Jan Patzelt zastřelil, místní hned napadlo, že v tom budou peníze. Teď se to potvrzuje. Jeho účetní Michal Voříšek podle informací TV Nova zpronevěřil nejen peníze starosty, ale i obce.

"Můžeme potvrdit, že policisté zajistili účetnictví jak obce Malá Úpa, tak i účetnictví bývalého starosty," uvedla policejní mluvčí Ivana Ježková.

Jestli a jak moc velkou vinu na starostově sebevraždě nese Michal Voříšek, ví zřejmě jen on sám. I tak je podle policie brutálním vrahem. 22. prosince ve svém bytě uprostřed Trutnova ubodal podnikatele, kterému jako účetní zpronevěřil několik milionů korun. Podle policie se chtěl zbavit svědka.

Voříšek přitom kdysi stál na té správné straně zákona. V roce 2008 byla k pětileté podmínce odsouzena za zpronevěru 1,5 milionu také účetní Horního Maršova. Když byla nemocná, zaskakoval za ni tehdy jako externista právě Michal Voříšek.

"Když jsme prošli bankovní výpis, tak jsme vlastně zjistili, že tam je poslaná stejná částka jako na účet bývalé paní účetní," říkal v roce 2007 Voříšek.

Zřejmě právě tehdy si ale Michal Voříšek uvědomil, jak lehce se dá nepoctivě k penězům přijít. Jeho následné podvody mu vynesly několik milionů korun, udělaly z něj brutálního vraha, kterému hrozí výjimečný trest a skončily sebevraždou dalšího člověka.

Loading...
Témata: Vražda
Vstupte do diskuze (1)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Policie hledá chlapce (14), utekl oknem v jídelně z dětského domova

22.04.2019 21:22 Jihočeská policie pátrá po čtrnáctiletém chlapci, který dnes utekl z dětského domova v Boršově nad…

Z psychiatrické léčebny Lnáře uprchl pacient, může být nebezpečný

22.04.2019 20:18 Z psychiatrické léčebny Lnáře na Strakonicku dnes uprchl dvacetiletý pacient Miroslav Zeman. Bez…

Pražští policisté pátrají po 55letém muži, zřejmě se chce zabít

22.04.2019 20:10 Pražští policisté hledají od dnešního odpoledne Josefa Kadlečka, který chce zřejmě spáchat…

Německá seniorka se ztratila na Liberecku. Policie pátrá i v krmelcích,…

22.04.2019 13:25 Aktualizováno Policie na Liberecku pátrá po ztracené německé seniorce. Sedmašedesátiletá žena se s přítelem…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama