Nová stopa: Nezvěstná Pavlína (16) je možná v Praze

Praha - Už týden pátrají policisté po nezvěstné Pavlíně Lochmanové. Šestnáctiletá dívka odešla v pondělí 26. ledna normálně do školy v Brandýse nad Labem. Celý den byla veselá, povídala si se spolužáky. Nikdo netušil, že se večer domů do obce Zápy nevrátí. Policisté a rodina teď ale zjistili, že dívka možná odjela do Prahy.

Přidejte svůj názor

Ilustrační foto
doporučujeme

"V pondělí Pája šlo normálně do školy, byla ve škole, ale odpoledne už se ze školy nevrátila domů," řekla TV Nova maminka pohřešované dívky. "Nevíme o ní, nemáme žádnou zprávu, hledá ji policie. V pondělí byla v půl druhé viděna u autobusu v Brandýse nad Labem. Jela někam na Černý most. Nemá u sebe peníze, nemá oblečení, kartáček na zuby, nic. Proč utekla, to taky nevíme. Nemá to nic společného s vysvědčením."

Rodina má Pavlínu v pěstounské péči už 10 let. Za posledního půl roku jim ale Pavlínka třikrát utekla. "Poprvé udělala průšvih ve škole. Já jsem jí řekla, že tam s ní v pondělí půjdu. Tak ráno v pět hodin utekla v pyžamu z domova, do tři kilometry vzdáleného Brandýsa, tam si jí všiml pošťák a přivedl ji na policii."

Podruhé ale Pavlína utekla před třemi týdny. Druhý den ji našel starší kamarád právě v Praze na Černém mostě, kam podle svědků mířila Pavlína i minulé pondělí. "Když utekla minule, tak to strašně sněžilo, ale ona byla naprosto suchá, úplně vyspaná, takže si myslíme, že ji tam někdo schovával," řekla Pavlínčina maminka.

Rodina má podezření, že její starší kamarád ze školy, který ji při předchozím útěku přivezl domů, nemluví pravdu. "Řekl, že ji náhodně potkal na Černém mostě. Když byl ale na druhém výslechu, tak policii tvrdil, že mu Pavlína volala, aby pro ní přijel. Ale to je nesmysl, protože telefon nechala doma."

A mladík možná ví víc i o jejím současném zmizení. "A než teď utekla, tak už měla rozbitý telefon, ale půjčila si mobil od kamaráda a pak jsme zjistili, že volala tomuhle klukovi. Jenže policii tvrdil, že neví, kde Pavlína je."

"Bojíme se, že by mohla být v ohrožení života," svěřila se Pavlínina sestra Vladimíra. "Ona má i přátelé, kteří se nepohybují zrovna v dobrých kruzích. Naše maminka má navíc velmi těžkou cukrovku a nemůže se takhle rozčilovat."

Policie prověřila i biologického otce Pavlíny, bezvýsledně. Bohužel není možné zaměřit dívčin mobilní telefon, protože jej zablokovala ještě před svým útěkem z domova.

"Naposledy byla oblečena do černé tříčtvrteční bundy s tlustým límcem, modrých kalhot s vydřenými místy, černých tříčtvrtečních kozaček, zimní výrazné oranžové čepice s proužky, šedivé mikiny s bílými nápisy. U sebe měla batoh šedé barvy s výrazným žlutým lemováním," uvedla minulý týden mluvčí mladoboleslavských policistů Lenka Sikorová.

Loading...
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Divoká jízda na Zlínsku: Zdrogovaný řidič prchal před policii, zastavil ho…

18.04.2019 13:44 Zdrogovaný čtyřiadvacetiletý muž se zákazem řízení ujížděl v pondělí v noci osobním automobilem na…

Záhadná smrt v Šáreckém údolí. Jak matka dvou malých dětí zemřela?

18.04.2019 11:04 Pražští policisté předběžně vyloučili cizí zavinění úmrtí sedmatřicetileté ženy, kterou našli ve…

Policisté našli pohřešovanou 37letou ženu z Prahy, je mrtvá

17.04.2019 14:57 Policisté dnes našli v Šáreckém údolí v Praze mrtvou sedmatřicetiletou ženu, kterou rodina…

Policisté našli českou dívenku (5) ve Vídni. Únos byl plánovaný, dva muži…

17.04.2019 13:05 Aktualizováno Policisté zadrželi v Česku v souvislosti s úterním únosem pětileté dívky dva muže. Vyšetřovatelé…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama